2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimGenel

Ev almanın yeni yolu: Birevim

Ev Almanın Yeni Yolu 2

EV ALMANIN YENİ YOLU: BİREVİM

İstatistiklere göre Türkiye’de 5 milyon aile “Bir evim olsun” diyor. Maalesef bu ailelerin çok azı, çok zor şartlarda hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor.

Peki, neden 5 milyon aile ev sahibi olmak isteyip olamıyor? Bu sorunun cevabı ilk bakışta kişilerin ekonomik durumu gibi görünse de asıl neden, Türkiye’de ev sahibi olma yollarının alt ve orta gelir grubuna hitap etmemesi, yetersiz kalmasıdır.

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen kişilerin karşısına klasik ve alışılagelmiş yollar çıkıyor. Bu yolların neler olduğuna, avantajlarına ve dezavantajlarına gelin birlikte bakalım. Bütün bu yolları tanıdıktan sonra ise, Türkiye’de ev sahibi olmak isteyip olamayanların adeta derdine derman olan, yepyeni bir yoldan, Birevim’den bahsedelim.

Birinci Yol: Peşin para veya borçlanma ile ev sahibi olmak

Bu başlığı detaylandırırken aslında anlatacak çok şey yok. Çünkü ülkemizde peşin para ile ev sahibi olanların sayısı özellikle orta ve alt gelir grubunda yok denecek kadar az.

Ev fiyatlarının yüksek olması ise, eşten dosttan borçlanarak ev sahibi olmanın önünde çok büyük bir engel olarak duruyor.

İkinci Yol: Banka kredisi ile ev sahibi olmak

Günümüzde en çok tercih edilen ya da alternatifsizlikten kaynaklı tercih edilmek zorunda kalınan yoldur. Evet, kira ödemekten kurtulup kendi evinizin taksitlerini ödüyorsunuz belki; ancak ya ödediğiniz faiz? Üstelik neredeyse bir ev daha alabilecek kadar fazla… Faizsiz ev kredisi kullanmanın günümüz şartlarında mümkün olmadığı gerçeğiyle hareket edersek, pek çok insanın faizsiz ev kredisi nasıl alınır? Sorusuna cevap aramasını ve faizsiz ev kredisi veren bankaları araştırmasını zaman kaybı olarak görebiliriz.

Ayrıca; her isteyenin kredi kullanabileceğini düşünmek gerçeği yansıtmayacaktır. Kredi kullanacaklarda aranan şartlar çoğunluğun hayallerini daha başlamadan bitirmektedir. Diyelim ki kredi şartlarına uygun görüldünüz, bu seferde karşınıza faizden kaynaklı yüksek taksit ödemeleri çıkıyor. Hal böyle olunca yine büyük çoğunluk ev sahibi olamıyor.

Kredi kullanımında aranan şartlardan biri de “peşinat” zorunluluğudur. Şayet peşinatınız yoksa bu yol size kapalı sayılır.

Bütün bunların yanında ekonomik açıdan her koşulu yerine getirebilecek koşullara sahip olunsa dahi insanların manevi açıdan hassas yaklaşması, faizsiz ev almak istiyorum demeleri, faizli bir yolla ev sahibi olmak istememeleri neticesinde kredi kullanarak ev sahibi olma fikrini tamamen ortadan kaldırıyor. Ülkemizde faizsiz kredisiz ev sahibi olmak isteyenlerin sayısının fazlalığı göz ardı edilemeyecek bir gerçektir.

Üçüncü Yol: Senetli ev sahibi olmak

Her durumda ve her yerde kullanılabilen bir yol değildir. Sadece belirli lokasyonlarda sunulan bazı projelerde evin bedelinin büyük bölümünü tamamladıktan sonra kalan küçük kısmı için uygulanır. Peşin para ile ev sahibi olmaktan çok farklı değildir aslında. Üstelik ikinci el evler için uygulanmaması sadece yeni konutlarda sunulması, kısa vadeler yapılması, bu yolu orta ve alt gelir grubunda bulunanlar için bir çözüm olmaktan çıkarıyor.

Dördüncü Yol: Kooperatif ortaklığı ile ev sahibi olmak

Günümüzde yaygın bir yöntem olmayışı, geçmiş deneyimlerin olumsuz sonuçlar doğurması, teslimatta yaşanan sorunlar ve geciktikçe geciken teslimler, sürekli maliyet artışları gibi sebeplerden dolayı kooperatif ile ev sahibi olmak tercih edilen bir yol değildir.

Beşinci Yol: TOKİ vasıtasıyla ev sahibi olmak

Diyebiliriz ki, şu ana kadar sıraladığımız tüm yollar arasında en makul görünen ev sahibi olma yoludur; ancak TOKİ ile ev sahibi olmanın da kendi içinde çözüm bekleyen yönleri vardır. Bunlardan ilki ev alacak kişilere farklı lokasyonlar sunamamasıdır. Diğeri ise, yıllık satış adedi 53.538 civarında olup, toplam gayrimenkul satışlarının sadece %4,5’lik kısmını karşılayabilmektedir.

Peki, bu mevcut yöntemler neden talebi karşılayamıyor?

Aslında bu sorunun cevabı yukarıda bahsettiğimiz ev alma yollarının içerisinde kendini gösteriyor. Yine de özetleyecek olursak; özellikle alt ve orta gelir grubunun ihtiyacına cevap verecek seçenekler sunulamaması, yüksek maliyetler, taksitlerin yüksek olması, peşinat şartının aranması, genel olarak konut niteliği taşıyan gayrimenkullere imkan sağlaması ve potansiyel talebin sadece küçük bir kısmına yanıt verebiliyor olmaları diyebiliriz.

Tüm bu sorunları ortadan kaldıran, 5 milyon ailenin de kolaylıkla ev sahibi olmasını sağlayan bir yöntem olsa sizce de güzel olmaz mı? Gerçekten faizsiz ev almak mümkün mü? “Faizsiz nasıl ev alabilirim?” sorusunu soran milyonlarca insan için ekonomik, karlı, akılcı, yeni bir yol var mı? Artık var!

İşte ev almanın yeni yolu:

Türkiye’de pek çok ilki birlikte sunan, alt ve orta gelir grubunun da kolaylıkla ev sahibi olmasını sağlayan bir modeli hayata geçiren Birevim, uyguladığı ev alma yöntemlerinde mevcut ev sahibi olma yollarının sorunlarına karşı çözümler sunarak faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir yol açıyor.

Birevim, ev sahibi olmak isteyenlere tamamen faizsiz ev alma yolunu açıyor. Faizsiz ev nasıl alınır? diye soranlara hem faizsiz, hem de vade farksız bir yol sunuyor. Ev sahibi olmak isteyenler aldıkları eve hiç fark ödemeden sahip olabiliyorlar. Birevim, mevcut ev alma yollarında karşımıza çıkan “peşinat zorunluluğu” sorununu da ortadan kaldırıyor; isteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabiliyor. Kişilerin ekonomik durumları göz önünde bulundurularak aylık ödenecek taksitler hesaplanıyor. Aylık ödenecek taksitleri ev sahibi olmak isteyen kişiler kendileri belirleyebiliyorlar. İsteyenler 480 kişiye kadar çıkan tasarruf programlarına dahil olarak dilediği kadar taksit yaptırabiliyor. Uzun vade taksit imkanı ev sahibi olmak isteyenlere ödemeler noktasında büyük rahatlık sağlıyor.

Birevim’in sunmuş olduğu ev almanın yeni yolu ile isteyen istediği yerden beğendiği herhangi bir evi satın alabiliyor. İkinci el ev ya da yeni ev tercihi ev almak isteyen kişilere bırakılıyor.

Faiz ya da başka başka farkların olmaması nedeniyle ev sahibi olmak isteyenler aldıkları evi ucuza mal edip kısa sürede ev sahibi oluyorlar.

Birevim’in Türkiye’de ilk defa uyguladığı büyük avantajlardan biri de, ev sahibi olmak isteyen kişiler aldıkları evin borcunu olması gerekenden daha erken bitirerek başka yatırımlar yapma imkanına kavuşuyorlar.

Siz de ülkemizde ev sahibi olmak isteyip mevcut koşullarda ev sahibi olamayan 5 milyon aileden biriyseniz, bir de ev almanın yeni yolu Birevim’i deneyebilirsiniz

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × three =