990 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

HaberSesli Makaleler

Ev sahibi olurken güvenin önemi

Ev sahibi olurken güvenin önemi

Ev sahibi olmak ülkemizde milyonlarca ailenin hayalini süslerken, güvenilir kurumları seçmek ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça önemli bir konudur. Sunulan güvence yöntemleri, referanslar, kurumun maddi anlamda büyüklüğü gibi konular müşterilerin ev sahibi olmak istediği kurumda aradığı özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarrufa dayalı faizsiz ev alma modeliyle insanları kolaylıklarla tanıştıran Birevim, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanıyor. Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine çeşitli teminat yöntemleri sunuyor. Birevim değerleri arasında en başta gelen güvenilirlik ilkesi gereği konunun üzerinde hassasiyetle duruluyor. Müşteri odaklılık, dürüstlük ve şeffaflık gibi Birevim değerleri de bu anlamda müşterilere güven veriyor.

Birevim, teslimatını gerçekleştirdiği müşterilerini şeffaf bir şekilde referans olarak gösterirken, müşterilerine birbirinden farklı güvence yöntemleri sunuyor. Ev sahibi olmak isteyen kişiler bu güvence yöntemlerini Birevim’den rahatlıkla talep edebiliyorlar. Şimdi maddeler halinde bu güvence yöntemlerine değinelim.

1- Birevim, tüm müşterilerinin hakkını koruma amaçlı evini teslim alan her müşterisinin evine satılamaz kaydı koyuyor. Ev müşterinin adına oluyor; ancak borcu bitene kadar almış olduğu evi bir başkasına satamıyor. Böylelikle alınan evin satılamaz oluşuyla o tasarruf programında bulunan ve o evin alınmasında katkı sağlayan diğer müşterilerin de hakları korunmuş oluyor. Bir başka deyişle Birevim, müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına alıyor. Basit bir örnekle konuyu biraz daha detaylandıralım. Örneğin, 100 kişinin yer aldığı bir tasarruf programında herkes aylık olarak 1000 TL taksit ödemesi yapıyor olsun. İlk ay 100 kişinin ödemiş olduğu taksitlerin toplamı olan 100 bin TL ile ilk sırada yer alan kişi ev sahibi olsun. Bu durumda alınan 100 bin TL değerinde evin sadece 1000 TL’si evi alan kişiye ait olur. 99 bin TL, tasarruf programında bulunan diğer 99 kişiye aittir. Birevim henüz ev sahibi olmamış 99 kişinin hakkını koruma amaçlı alınan 100 bin TL değerinde eve satılamaz kaydı koyar. Böylelikle evi alan kişi borç bitimine kadar satamayacağı için 99 kişinin de hakları korunmuş olur.

2- Birevim talep edilmesi durumunda isteyen müşterilerine katılım bankalarından verilmek üzere teminat mektubu veriyor.  Teminat mektubu bir yönüyle mektubun alındığı bankanın firmaya kefil olması anlamı taşır. Firmanın taahhüdünü yerine getirilmemesi halinde müşteri mektubun alındığı bankaya başvuru yaparak söz konusu tutarı alabilir.

3- Birevim’den talep edilmesi halinde isteyen müşteriler haklarını koruma amaçlı teminat senedi de alabilmektedirler.

4- Bir diğer güvence unsuru ise, müşteri ile Birevim arasında yapılan sözleşmedir. Bu sözleşmenin içeriğinde müşterinin tüm hakları açıkça belirtilip korunmaktadır.

Tamamen faizsiz, hiç fark ödemeden, güvenle ve gönül huzuru içinde ev sahibi olmak için siz de Birevim’in 444 23 53 numaralı telefonunu arayarak detaylı bilgilere ulaşabilir, ev sahibi olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Benzer Yazılar
BirevimHaber

Alt ve Orta Gelir Grubundakiler de Ev Sahibi Oluyor

BirevimHaber

BİREVİM Rekor Teslimat Yaparak Sektörüne Damga Vurdu

Birlikte TasarrufGenelSesli Makaleler

Birlikte Tasarruf Finansı Nasıl İşler?

Haber

BİREVİM İş Zekası Teknolojisi “Red-On” ile Sektöründe İlke İmza Attı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − eight =