TOPLAM
TESLİMAT
TOPLAM
TASARRUF
SAHİBİ

Hakkımızda

BİRLİKTE TASARRUF FİNANSININ MİMARI BİREVİM

 

Tasarrufun bir finans aracı olarak kullanıldığı “Birlikte Tasarruf Finansı” yönteminin mimarı BİREVİM, 2016 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana bireysel girişimci olarak tanımladığı tasarruf sahiplerinin, konut, iş yeri ve taşıt ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için geliştirdiği insan merkezli sosyal finans anlayışı çerçevesinde çözümler üretmeye devam ediyor. Sektördeki her 3 tasarruf sahibinden 1’inin ihtiyaçlarına kavuşmasına vesile olan BİREVİM, kısa sürede Tasarruf Finans sektörünün lokomotif markası olmayı başardı. 

BİREVİM, “Birlikte Tasarruf Finansı” yöntemi ile ülkemizdeki tasarruf sahiplerinin sayısının hızla artırılmasını, özellikle dar ve orta gelir grubundaki vatandaşlarımızın bireysel tasarruf güçlerinin kitlesel bir şekilde birleştirilerek, borçlanmaya dayalı olmayan, tasarruf ve varlık temelli bir finansal model ile bireysel tasarrufların ülke ekonomisine kazandırılmasını hedefliyor. 

Geleceğimizin güvencesi ve bağımsızlığımızın teminatı için ihtiyacımız olan en temel konu üretimdir. Biz de bu bağlamda tasarruf rüzgarının gücünü arkamıza alarak üretime daha da güç katma ve işimizi doğru yapma hedefiyle yola çıktığımız günden bu yana sektörümüzün  düzenlenmesi için öncü bir duruşla çok emek verdik. Sonunda 4 Mart 2021 tarihinde kabul edilen ve 6361 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile sektörümüzün adı Tasarruf Finansman Sektörü olarak kanunda yerini aldı. Gururla söyleyebiliriz ki sektörün referans noktası olma hedefimizi gerçeğe dönüştürmek ve toplumumuzun tasarruf bilincini artırmak için en doğru zamandayız.

Bundan sonra yolumuza Tasarruf Seferberliğimize daha çok güç katarak, sektörümüzün gelişimi için daha fazla çalışarak bireysel tasarrufların ekonomiye kazandırılması, milli tasarrufların güçlenmesi ve bu vesileyle de ülkemizin kalkınmasına hizmet eden Tasarruf Finansı Yönteminin tüm Türkiye çapında tercih edilen bir model haline gelmesi amacıyla öncü ve yenilikçi tavrımızı sürdürerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

Rakamlarla Birevim

Birlikte tasarrufla hayallerinizi gerçekleştirmenize vesile olmak için buradayız!

96

ŞUBE

icon şube
1.000+

ÇALIŞAN

icon çalışan
%25

YÖNETİM KADROSUNDAKİ
KADIN YÖNETİCİ

icon kadın yönetici
55%

KADIN ÇALIŞAN

icon kadın çalışan
3.650

TASARRUF AKADEMİ’DEN TASARRUF FİNANS UZMANLIĞI MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMİ ALAN KİŞİ SAYISI

icon eğitim alan kişi sayısı

*17.04.2023 Birevim İnsan Kaynakları verilerinde elde edilen bilgilere göre.

Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’den…

Kıymetli tasarruf sahiplerimiz, iş ortaklarımız, paydaşlarımız, dostlarımız ve çok kıymetli çalışma arkadaşlarım;

Birlikte Tasarruf Finansı, milli ekonomisi daha güçlü bir Türkiye için elzemdir. Biz de BİREVİM olarak Birlikte Tasarruf Finansı anlayışını tüm Türkiye sathına yaymak üzere 2016 yılında yola çıktık. Şimdi daha büyük hedeflere
BİRLİKTE MÜMKÜN diyerek ilerliyoruz.

Her ay 100 bin aileyi Tasarruf Finansı ile buluşturmak gibi büyük bir hedefimiz var. Birlikte tasarruf tutum ve anlayışını daha geniş bir zemine yaymak için ülke çapında, 2020 - 2023 yıllarını kapsayan bir Türkiye Tasarruf Seferberliği hareketi başlattık.

Tasarruf Seferberliğimiz ile sektörümüze gururla öncülük ediyor, paylaşım ekosisteminin yeniden hayat bulduğu böyle bir dönemde Birlikte Tasarruf Finansı’nın yeni nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Amacımız, Birlikte Tasarruf bilincini artırmak ve yaygınlaştırmak. Tasarruf kültürünü insan merkezli finans anlayışıyla ve sosyal finans kavramıyla buluşturmak. Ve bunları üretimle, girişimcilikle, kalkınmayla, teknolojiyle, inovasyonla desteklemek.

BİREVİM olarak tasarrufu bireysel girişimcilik olarak tanımlıyoruz.
Birlikte Tasarruf Finansı yönteminin uygulanabilir olmasını sağlayan sosyal finansı ise milli bir kalkınma modeli olarak görüyoruz. 

Tasarruf sahiplerimize, iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza, dostlarımıza ve çok kıymetli çalışanlarımıza, bizlere gösterdikleri güven, inanç, destek ve iş birliği için teşekkür ediyoruz.

Minnet, sağlık ve muhabbetle…

Circle

BİREVİM Genel Müdürü Av. Mahir Orak’tan…

Değerli Tasarruf Sahiplerimiz, İş Ortaklarımız, Paydaşlarımız ve Mesai Arkadaşlarımız,

Kurulduğumuz günden bu yana geliştirdiğimiz Birlikte Tasarruf Finansı yöntemi ve yenilikçi bakış açımızla sektörümüze hizmet etmeye devam ediyoruz. Birlikte Tasarruf Finansı ile yüz binlerce insanın hayallerine ulaşmasına vesile oluyor, tasarrufların ekonomiye kazandırılmasıyla hem bireysel hem de milli kalkınmayı destekliyoruz.

Bulunduğumuz sektörde sadece yenilikçi uygulamalarla değil, iş yapış şekillerimizle de fark yaratmaya odaklanıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında Birlikte Tasarruf Finansının felsefesini anlatmayı misyon edinerek sektörü doğru bir şekilde tanıtıyor ve tümüyle özgün terminolojimiz ile sektörün diline büyük bir katkı sağlıyoruz.

Geliştirdiğimiz tasarruf finansı yöntemleriyle daha fazla insanın sektörle tanışmasına vesile olduğumuz ve Tasarruf Finansı sektörünün yasalaşmasında öncülük ettiğimiz için, geldiğimiz nokta dolayısıyla büyük bir gurur duyuyoruz.

Hedefimiz; sürdürülebilir büyüme stratejilerimiz çerçevesinde ülkemizin milli tasarruflarına güç katmak ve sektörümüzün gelişmesine büyük katkı sağlamaktır.

Ülkemize karşı duyduğumuz sorumluluklarımızı unutmadan; çalışanlarımıza, tasarruf sahiplerimize ve iş ortaklarımıza değer katmak en büyük hedefimiz.

Bugün, isminin verilmesinde öncülük ettiğimiz ve yasal bir zemine kavuşan Tasarruf Finansman sektörünün lokomotif yenilikçi firması BİREVİM olarak yapacağımız çalışmalarla tasarruf sahiplerimizin hayallerine vesile olmaya ve gücümüze güç katmaya devam edeceğiz.

Sevgi ve Saygılarımla…

Circle
Circle