444 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Ekonomi & FinansRöportajlar

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi Ekoreel’in Temmuz sayısına konuk oldu

Murat Çiftçi Ekoreel

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, Türkiye’nin ilk ve tek faizsiz ekonomi dergisi Ekoreel’in Temmuz sayısına konuk oldu. Çiftçi röportajında tasarrufa dayalı faizsiz finansman yöntemini, Birevim hakkında merak edilenleri, ekonomik göstergeleri, sektörün geleceğini ve bu sektörde faaliyet gösteren firmaları değerlendirdi.

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi röportajından satır başları;

“Şunu samimiyetle söylemem gerekir. Birevim olarak var olan pastadan payalmak için yola çıkmadık. Yola çıkarken amacımız; faizsiz ve müşteriye fark ödetmeden herkesin kolaylıkla ev sahibi olabileceği yeni, farklı, akılcı ve sürdürülebilir bir yöntem oluşturmaktı. Bu sektöre yenilikler getirdik. Yapmış olduğumuz her işe inovatif bir bakışla yaklaştık. Bu alanda Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiğimiz yeniliklerimiz, kolaylıklarımız, çözümlerimiz ve uygulamalarımız var. Müşteri lehine çözümler sunabilmek adına çalışıyoruz. Geçmiş tecrübelerimizle yeni bakış açımızı bir araya getirip, sürdürülebilir yepyeni bir ev alma modeli oluşturduk.”

***

“Sayın Cumhurbaşkanımızın faizsiz finansın gelişmesi yönündeki hassasiyetini biliyor ve çok önemsiyoruz. Pek çok kez dile getirdiği “Faiz sistemi adil değildir, acımasızdır.” söylemi bizlerde gayretimizi artırıcı ve motive edici etki oluşturuyor. Yine aynı şekilde bir başka söyleminde; “Sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın faizsiz finans araçlarına ihtiyacı var. Hem de hiç olmadığı kadar” demişti. Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin de bu konudaki hassasiyetleri, bu sektörde büyük gelişmeleri beraberinde getirecektir diye düşünüyorum.”

***

“Halihazırda sermayemizi 4 milyon TL’ye çıkardık. 2016’nın sonunda ise, sermayemizi 10 milyon TL’ye yükselteceğiz. 2017 sonunda ise 20 milyon TL’ye çıkarmış olmayı planlıyoruz.”

***

“Yılsonuna kadar İstanbul’da 9 şube ile hizmet vermeyi, 100’ün üzerinde çalışana ulaşmayı amaçlıyoruz.”

***

“Müşterilerimizin hassas olduğu konularda insanlar bilmeli ki Birevim olarak biz azami derecede hassasız. Bütün çalışmalarımızın ve yöntemlerimizin faizsiz ve helal dairesinde olmasına azami gayret gösteriyoruz. Bu konuda destek aldığımız alanının uzmanı hocalarımız var. Yılsonuna kadar bu alanda bizi bağımsız olarak denetleyecek bir danışma kurulu oluşturmayı planlıyoruz.”

 

Benzer Yazılar
BirevimEkonomi & FinansGenel

Tasarruf Finansmanı Ekonomiye Nasıl Katkı Yapacak?

BirevimEkonomi & FinansGenelSesli Makaleler

Ev Almak İsteyene Farklı Bir Öneri: SERBEST PLANLI TASARRUF YÖNTEMİ

BirevimBirlikte TasarrufEkonomi & FinansGenelHaber

Sosyal Finansın Dünya Liderleri Bu Zirvede Buluştu

GenelRöportajlar

Taylan Erler ve “Karavanda Tasarrufla Minimal Yaşam”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 13 =