2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Birlikte TasarrufGenelMerak Edilenler

2021’de Tasarruf Yapmanın 5 Adımı

Tasarruf Yapmanın 5 Adımı

Günlük hayatımızda ve tüketim alışkanlıklarımızda küçük değişiklikler yaparak kolayca tasarruf edebiliriz. Böylece hem bireysel hem de toplumsal açıdan iyi bir gelecek kurabilir, daha rahat bir hayat sürebilir ve hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Tüm bunlar bizim elimizde! O halde gelin bugüne dek deneyip vazgeçtiğimiz veya yapabileceğimizden daha az tasarruf yaptığımız günler için pişmanlık duymak yerine hemen tasarrufa başlayalım! İşte, tasarruf yapmanın beş adımı…

1. Tasarruf Hedefinizi Belirleyin

Tasarruf yapmaya başlamadan önce kendinize bir hedef belirleyerek tasarruflarınızın sürdürülebilir olma ihtimalini artırabilirsiniz. Aynı zamanda belirlediğiniz hedefi gerçekleştirmek için kendinize bir program hazırlayarak tasarruf yapma kararlılığınızı sürdürebilirsiniz. Odak noktanızı öncelikle küçük bir hedefi gerçekleştirmek olarak belirleyebilir böylece tasarruf alışkanlığı kazanabilirsiniz. Bu durum, büyük hedeflerinizi gerçekleştirmek için gerekli olan motivasyonu ve tasarruf alışkanlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

2. Hedefinizi Gerçekleştirmek İçin Harcamalarınızı Planlayın

Lazım ile elzem dengesini kurmanız ve bu doğrultuda harcamalarınızı gözden geçirmeniz çok önemlidir. Gerekli ve gerekli olmayan şeyleri böylece ayırt edebilir, hedefinize daha erken ulaşmak için harcamalarınızı planlayabilirsiniz.

3. Tasarruflarınızı Düzenli Bir Şekilde Yapın

Harcamalarınızı planladıktan sonra tasarruf yapmaya düzenli bir şekilde devam etmeniz büyük bir önem taşır. Hedefiniz doğrultusunda bir kumbara alabilir, yastık altında biriktirebilir, birikim hesabı açabilir ya da hedefinize daha erken ulaşmak isterseniz BİREVİM’in Birlikte Tasarruf Yöntemi ile tasarruf yapmaya devam edebilirsiniz.

4. Tasarruflarınızı Koruyun

Hedefinize ulaşmak için düzenli bir şekilde tasarruf yapmanızın yanı sıra tasarruflarınızı harcamamanız ve mevcut paraya dokunmamanız da gerekir. Eğer bu konuda gerekli istikrarı sağlayamıyor ve tasarruf yapmaya hep en baştan başlamak zorunda kalıyorsanız hedefinize ulaşmanız için çok uzun bir zaman gerekebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için BİREVİM’de bütçenize ve hedefinize en uygun tasarruf planına dahil olabilir, hayallerinizi gerçekleştirmek için düzenli bir şekilde kendi belirlediğiniz aylık tasarruf taksit ödemelerinizi anlaşmalı bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

5. Birlikteliğin Gücü ile Hayallerinize Daha Erken Ulaşın

Bireysel tasarruflarınıza kıyasla Birlikte Tasarruf Yöntemi ile yapacağınız tasarruflarınız hedefinizi gerçekleştirmeniz için daha kısa bir yoldur. Üstelik, BİREVİM’in tasarruf planlarından birine dahil olarak çıkacağınız tasarruf yolculuğunuzda yalnız olmayacağınız için hem kararlılığınızı ve istikrarınızı korumanız hem de birlikte tasarrufun gücüyle hedefinize daha erken ulaşmanız mümkündür. Birlikte Tasarruf Finansı ile ilgili detaylı bilgi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Hayalleriniz için ilk adımı atma sırası sizde!

Benzer Yazılar
BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

BirevimBirlikte Tasarruf

Planlı Bir Şekilde Tasarruf Yapmanın Önemi Nedir?

Birlikte TasarrufGenel

Yaza ev veya araba sahibi olarak girmeniz mümkün!

BirevimBirlikte TasarrufMerak Edilenler

İyi Bir Tasarrufa Nasıl Başlanacağını Açıklıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 − 6 =