Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi | Birevim

SIRA TESPİTLİ TASARRUF YÖNTEMİ

Evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. İsteyen hiç peşinat ödemeden ev sahibi olabilir. Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.

Her şeyden önce ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar veriyorsunuz. Bu tutar tamamen size bağlıdır. Örneğin; 100 bin, 200 bin, 300 bin…

Almak istediğiniz evin fiyatını söyledikten sonra peşinatınız varsa peşinatlı olarak, şayet hiç peşinatınız yoksa peşinatsız olarak bu yönteme giriş yapabilirsiniz

Peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerden birine karar verdikten sonra, sıra aylık ödeyeceğiniz taksitlere gelir. Aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi siz belirleyebilirsiniz.

Aylık ödenecek taksitleri belirledikten sonra, kaç kişilik tasarruf programında yer alacağınız da belirlenmiş olur. Örneğin; 24, 36, 48, 66… kişilik tasarruf programları

Almak istediğiniz eve dair belirlediğiniz bu hususları yazılı hale getirdikten sonra karşılıklı imzalayarak sözleşme sürecini tamamlarsınız.

Sıra geldi evinizi ne zaman teslim alacağınıza; noter huzurunda yapılacak olan sıra tespitiyle evinizi teslim alacağınız tarih belirlenir.

Yapılan sıra tespitinden sonra artık evinizi hangi ay alacağınız kesinleşmiştir. Belirlenen tarihte Birevim, istediğiniz yerden beğendiğiniz evi alarak size teslim eder.

Evinizi teslim aldıktan sonra taksitleriniz, almış olduğunuz evin bedelinin binde 6’sı oranında artırılarak yeniden düzenlenir. Artırılan taksitleriniz kalan borcunuzdan düşüldüğü için evinizin toplam maliyetine etki etmez.

Yeniden düzenlenen taksitler sayesinde borcunuzu olması gerekenden daha kısa sürede bitirme fırsatı yakalarsınız. Örneğin 66 kişilik tasarruf programında evinizi birinci sırada aldıysanız, 48 ayda borcunuz biter. Peşinat verildiği takdirde ise daha erken bitmektedir.

Birevim'in kendine özgü yöntemiyle ev sahibi olanlar, almış oldukları evin bedeli dışında fazladan herhangi bir fark ödemezler. Birevim'de faiz, vade farkı, kira yardımı gibi ek maliyetler getiren uygulamalar yoktur. Müşteriler, ödeyeceği peşinata ve taksite göre Birevim'e gayrimenkul değerinin % 6,9'u ila % 12,9'u arasında çalışma bedeli öder.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

ÖRNEK - 1

EVİN TOPLAM MALİYETİ 53.450
 • Yukarıda verilen ödeme tablosu örnek olup, "Önce Gel, Erken Al" kampanyası kapsamında hazırlanmıştır. Farklı hesaplamalar için müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tabloda noter huzurunda yapılan sıra tespitinde kişinin evini 1.ay aldığı varsayılmıştır.
 • 24 kişilik tasarrruf programında evini 1.sırada alan kişinin borcu Birevim'in sunduğu büyük avantajla 21 ayda biter.
 • Yukarıda tabloya göre kişi, ilk taksitini 2.083 TL, son taksitini 2.640 TL, kalan 19 taksitini de 2.383 TL olarak öder.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişilerin evini teslim alacağı aralık, 1 ile 10. ay arasıdır.
 • Yukarıdaki örnek ödeme tablosu peşinatsızdır. Peşinat verildiği taktirde, aylık ödenen taksitler düşecek, teslim tarihi daha erken olacaktır. Örneğin: %30 peşinat verildiğinde teslim tarihi aralığı 1.ay ila 7. ay arasında olacaktır.
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

ÖRNEK - 2

EVİN TOPLAM MALİYETİ 53.950
 • Yukarıda verilen ödeme tablosu örnek olup, "Önce Gel,Erken Al" kampanyası kapsamında hazırlanmıştır. Farklı hesaplamalar için müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tabloda noter huzurnda yapılan sıra tespitinde kişinin evini 1.ay aldığı varsayılmıştır.
 • 36 kişilik tasarruf programında evini 1.sırada alan kişinin borcu Birevim'in sunduğu büyük avantajla 30 ayda biter.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişi, ilk taksitini 1.389 TL, son taksitini 1.319 TL, kalan 28 taksitini de 1.689 TL olarak öder.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişilerin evini teslim alacağı aralık, 1 ile 13. ay arasıdır.
 • Yukarıdaki örnek ödeme tablosu peşinatsızdır. Peşinat verildiği taktirde, aylık ödenen taksitler düşecek, teslim tarihi daha erken olacaktır. Örneğin: %30 peşinat verildiğinde teslim tarihi aralığı 1. ay ila 10. ay arasında olacaktır.
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

ÖRNEK -1

EVİN TOPLAM MALİYETİ 54.450
 • Yukarıda verilen ödeme tablosu örnek olup, "Önce Gel, Erken Al" kampanyası kapsamında hazırlanmıştır. Farklı hesaplamalar için müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tabloda noter huzurunda yapılan sıra tespitinde kişinin evini 1.ay aldığı varsayılmıştır.
 • 48 kişilik tasarrruf programında evini 1.sırada alan kişinin borcu Birevim'in sunduğu büyük avantajla 37 ayda biter.
 • Yukarıda tabloya göre kişi, ilk taksitini 1.042 TL, son taksitini 1.988 TL, kalan 35 taksitini de 1.342 TL olarak öder.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişilerin evini teslim alacağı aralık, 1 ile 19. ay arasıdır.
 • Yukarıdaki örnek ödeme tablosu peşinatsızdır. Peşinat verildiği taktirde, aylık ödenen taksitler düşecek, teslim tarihi daha erken olacaktır. Örneğin: %30 peşinat verildiğinde teslim tarihi aralığı 1.ay ila 13. ay arasında olacaktır.
Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

ÖRNEK -2

EVİN TOPLAM MALİYETİ 54.700
 • Yukarıda verilen ödeme tablosu örnek olup, "Önce Gel,Erken Al" kampanyası kapsamında hazırlanmıştır. Farklı hesaplamalar için müşteri temsilcinizle görüşebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tabloda noter huzurnda yapılan sıra tespitinde kişinin evini 1.ay aldığı varsayılmıştır.
 • 66 kişilik tasarruf programında evini 1.sırada alan kişinin borcu Birevim'in sunduğu büyük avantajla 48 ayda biter.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişi, ilk taksitini 758 TL, son taksitini 574 TL, kalan 46 taksitini de 1.058 TL olarak öder.
 • Yukarıdaki tabloya göre kişilerin evini teslim alacağı aralık, 1 ile 25. ay arasıdır.
 • Yukarıdaki örnek ödeme tablosu peşinatsızdır. Peşinat verildiği taktirde, aylık ödenen taksitler düşecek, teslim tarihi daha erken olacaktır. Örneğin: %30 peşinat verildiğinde teslim tarihi aralığı 1. ay ila 18. ay arasında olacaktır.

Yukarıda Yukarıda yer alan tasarruf programı kişi sayıları, çalışma bedelleri ve teslim tarihleri örnek olup, Birevim, 20 ila 480 arası herhangi bir sayıda kişiden oluşan tasarruf programı oluşturabilir.
Kampanya teslim tarihleri ve detayları dönemsel olup, ay içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Kampanyalar hakkındaki tüm değişiklik hakları Birevim tarafından saklı tutulmaktadır.
Güncel tasarruf programları için lütfen müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Farklı hesaplamalar için lütfen 444 23 53 numaralı Birevim bilgi hattını arayarak bizimle irtibata geçiniz.