2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte Tasarruf

Ev Almanın Yeni Yolu: Tasarruf Modeli

Ev Almanın Yeni Yolu: Tasarruf Modeli

Tasarrufa dayalı, faizsiz yöntemle hiç fark ödemeden ev sahibi olmak mümkün mü? Evet, mümkün. Birevim sayesinde peşinatlı ya da peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz gibi istediğiniz yerden beğendiğiniz bir evi yeni veya ikinci el alabiliyorsunuz.

 Bir ev sahibi olmak, özellikle de kirada oturan herkesin hayalidir. Nakit ödeme gücü olanlar bu hayallerini borçlanmadan hayata geçirebilirler. Ancak hayalindeki evle elindeki nakiti denk getiremeyenler, borçlanmak; hatta kredi alıyorlarsa, aldıkları evin değerinin çok daha üzerinde ödeme yapmak durumu ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu da büyük tutarlı borçların yıllarca ödenmesi anlamına geliyor. Orta ve alt gelir grubunda bulunanlar ise bu durumda hizmet alamıyorlar.

Oysaki Birevim’in tasarrufa dayalı faizsiz yöntemleriyle hiç fark ödemeden ev sahibi olmak mümkün. Böylelikle evinizi hiç fark ödemeden aldığınız için ucuza mal edebiliyorsunuz. Hem faiz ödemediğiniz hem de 360 aya kadar tasarruf programlarına dahil olabiliyorsunuz. Böylelikle çok düşük taksitler ödeyerek ev sahibi olabiliyorsunuz. Birevim sayesinde peşinatlı ya da peşinatsız ev sahibi olabileceğiniz gibi istediğiniz yerden beğendiğiniz bir evi yeni veya ikinci el de alabiliyorsunuz.

Bütçeye göre yöntem

Birevim’de ev sahibi olmak isteyenler teslim tarihi açısından iki farklı yöntemden yararlanabiliyor. İlk yöntemde (Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemleri) ev sahibi olmak isteyen kişilere evlerini teslim ederken kullandığı uygulama ‘sıralama’ Birevim’de evlerin hemen teslimi yok demek yanlış olacağı gibi, herkesin evinin hemen teslim edildiği söylemi de yanlış olur. 100 kişinin peşinat vermeden ev sahibi olmak istediğini düşünürsek bu 100 kişi, ilk aydan başlayarak sırayla ev sahibi oluyorlar. Yani 100 kişinin tamamı Birevim Tasarruf Yöntemleri ile ortalama 50 ay içerisinde ev sahibi olmuş oluyor. Peşinat verildiğinde ise çok daha erken ev sahibi olabiliyorlar.

Bir diğer yöntemde ise (Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi) ev sahibi olmak isteyen bir kişi alacağı evin değerini belirledikten sonra bütçesine göre aylık ödeyeceği taksiti, varsa peşinatı, varsa ara ödemesini belirleyerek teslim tarihini kendisi belirleyebiliyor.

Birevim’in hızlı teslim kampanyaları ile yeni evinize çok daha kısa sürede taşınmanız da mümkün. “Önce Gel, Erken Al” kampanyası kapsamında bütçenize uygun hazırlanan ödeme planlarıyla kolay, hızlı ve ekonomik bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz.

Ulusal tasarruf hedeflerine de katkı!

Birevim’in şu an da 31 şubesi var. Ancak 2018 Nisan ayının sonuna kadar açılacak 5 şube ile 36 şubeye ulaşacak. Firma toplamda yılsonuna kadar 52 şubeye ulaşacak.

Firmanın yöntemleri hakkında görüşüne başvurduğumuz Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, ev sahibi olmak isteyenlerin tasarrufa dayalı faizsiz ev satın alma modeliyle kolaylıkla ev sahibi olacaklarını, bu yöntemlerin fikri haklarının Birevim’de olduğunu, tescilli yöntemler olduklarına dikkat çekiyor. Murat Çiftçi; tasarrufa dayalı faizsiz finansman modelinin önemi hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor.

Tasarruf; toplam gelirin harcanmayan bir kısmının, gelecekte kullanılmak üzere ayrılmasıdır. Bununla birlikte bu yolla birikmiş kaynakların belli bir sürede değeridir.

Ulusal tasarruf düzeyimiz şu an ortalama yüzde 14 civarında, 2018 yılı sonunda ise yüzde 19’a yükseltilmesi planlanıyor. Açıkçası bu konuda gelişmekte olan ve bizimle benzer gelir durumuna sahip ülkelerin gerisindeyiz. Gelişmekte olan ülkelerde bu oran yüzde 32 civarında.

Son yıllarda ulusal tasarruf düzeyinin artırılması için çeşitli çözüm önerileri ve politik tedbirler sunulup çalışmalar yapılıyor. Bu bağlamda Birevim yöntemlerinin tasarrufa dayalı faizsiz gayrimenkul ve araba alımını sağlamasının yanında ulusal tasarruf hedeflerine de ciddi katkısı olacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin de bu konudaki hassasiyetleri, bu sektörde büyük gelişmeleri beraberinde getirecektir diye düşünüyorum. Tasarrufa dayalı faizsiz ev sahibi olma ve araba sahibi olma yöntemleri özellikle alt gelir grubu için oldukça önemlidir. Çünkü alt gelir grubunun mevcut yöntemlerle hizmet almaları çok zor.

Ekonomik büyümemizin yolu; yatırım, üretim ve istihdamdan geçiyor. Tabi burada finansmanın ülkenin iç tasarruflarıyla yapılmasının önemi çok büyük. Tasarruf oranındaki düşüş Türkiye ekonomisini yabancı tasarruflara, yani sermaye hareketlerine yönlendiriyor. Hal böyleyken hane halkının en önemli borçlanma kalemlerinden olan gayrimenkul ve araba alımını tasarrufa dayalı Birevim yöntemiyle gidermesi çok önem arz ediyor. Birevim yöntemi ile hane halkı sağlıklı bir şekilde borçlanırken, aynı zamanda ülke ekonomisinin yüksek ve istikrarlı büyüme hedefine de katkı sağlamış oluyor.

Tasarrufa dayalı faizsiz konut satışının Türkiye’de yeni yeni geliştiğine dikkat çeken Çiftçi, tek başına tasarruf eden kişileri, kurumsal bir çatı altında buluşturarak ev ve otomobil sahibi yapmayı esas alan bu modelin özellikle dar gelirli kesim tarafından tercih edildiğine vurgu yapıyor. Bu modelin büyüdükçe insanların satın alma gücünün de gelişeceğini belirten Çiftçi “Tasarrufa dayalı faizsiz modelle yıllık 1.3 milyon seviyesinde olan konut satışını 2 milyonlara çıkarabiliriz” diyor.

Birevim ödüllere de doymuyor

Birevim’in başarısı sadece ülke sınırları içerisinde değil, uluslararası düzeyde de tescil ediliyor. Uluslararası standartlarda dünyanın pek çok ülkesinden başarılı kuruluşların yarıştığı, 2002 yılından bu yana verilen, dünyanın en saygın iş ödülleri arasında yer alan Stevie Ödülleri’nden 4’ünün sahibi Birevim oldu.

Stevie Ödülleri 2018’e 60 ülkeden 2 bin 500’den fazla başvuru yapıldı. Büyük bir katılımla Las Vegas’ta gerçekleştirilen gala gecesinde ödüller sahiplerini bulurken, Birevim iki altın, bir gümüş ve bir de bronz ödül aldı.

Yılın Satış Ayrıcalığı ve Yılın Pazarlama Programı kategorilerinde altın ödüle layık görülen Birevim; Başarılı Müşteri Hizmetleri kategorisinde gümüş, Yılın İnovasyonu kategorisinde de bronz ödüle layık görüldü.

Birevim 2017 yılında da QC-100 Toplam Kalite Yönetimi prensipleri doğrultusunda çalışan uluslararası bir kurum olma özelliği taşıyan Business Initiative Directions (BID) tarafından Uluslararası Altın Kalite Ödülü’ne layık görülmüştü.

Altın Kalite Ödülü; 1986 yılından bu yana; Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta törenle sahiplerine veriliyor. Business Initiative Directions (BID) tarafından verilen ve dünyanın prestijli ödülleri arasında yer alan Altın Kalite Ödülü, QC -100 Toplam Kalite Yönetimi Modeli kriterleri temel alınarak; liderlik, kalite, mükemmellik, yenilikçilik, teknoloji, stratejik planlama, müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti ve prestij konularında kurumsal başarı elde eden firmalara veriliyor. Aynı zamanda ödüle layık görülen firmaların kendi sektöründe gösterdiği başarı ve yenilikler ödülün verilmesinde önemli rol oynuyor.

Birevim, Altın Kalite Ödülü’nün yanında, Stevie Ödülleri’nden dördünün sahibi olması ile kalitesini, başarısını ve yenilikçi bakış açısını bir kez daha tescillemiş oldu.

Sabah – 03.03.2018

 

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 + nine =