2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Ankara Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Ankara'da Satılık Daire

Ülkemizin başkenti Ankara, konut sahibi olmak isteyen yatırımcıların merkezindeki illerden biri durumunda. Ev sahibi olmak isteyenlerin merceğinde olan Ankara kenti aynı zamanda birçok inşaat firmasının da büyük yatırımlarla hayata geçirdiği konut projeleri sebebiyle her geçen gün değerine değer katmaya devam ediyor. Bu durum da Ankara’da daire sahibi olmak isteyen tüketiciler için giderek zorlu bir sürece dönüşüyor. Peki Ankara’da uygun fiyata daire sahibi olmak mümkün mü? Ankara satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Yapılan araştırmalara göre Ankara’da 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %49,82 oranında artmış durumda. Aynı şekilde kentte satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 2021 Aralık sonu itibarıyla 2.933 TL olarak, aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri ise 17 yıl şeklinde belirtiliyor.

Ankara’da konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler, tüketiciler tarafından en çok merak edilen konulardan biri. Araştırmalar Aralık 2021 sonu itibarıyla konut için Ankara ilinde en fazla değer kazanan ilçeleri yıllık ortalamalara bakıldığında sırasıyla Altındağ, Beypazarı, Çamlıdere olarak gösteriyor. Peki Ankara’da en hızlı kazandıran ilçeler hangileri? Amortisman süreleri göz önüne alındığında Aralık 2021 sonu itibarıyla Ankara ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Sincan, Kahramankazan, Akyurt, Etimesgut, Pursaklar olarak ifade ediliyor. Ankara’da en geç kazandıran ilçeler ise Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı ve Çamlıdere şeklinde belirtiliyor.

Ankara Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Yapılan araştırmalara göre Ankara’da ev fiyatları son bir yılda yüzde 28,6 oranında artış yaşadı. Uzmanlar tarafından 2021 yılı konut fiyatları hakkında hazırlanan rapora göre Ankara’nın en fazla sayıda konut satılan ilçesi Çankaya’da satılık daire fiyatları son 12 ayda yüzde 26,4 oranında artış gösterdi. Şehirde satılık ev fiyatları, evin bulunduğu ilçeye ve evin özelliklerine göre değişim gösteriyor.

Ankara Satılık Daire

2021 yılında yapılan araştırmalara göre konut fiyatları yurt genelinde geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 29,4 oranında artış gösterdi. Türkiye genelinde 2021 yılı Haziran ayı konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 29,1 oranında düşüş göstererek 134 bin 731 adede kadar geriledi. Ocak-Haziran döneminde gerçekleşen toplam konut satışları ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11,5 oranında azalma göstererek 552 bin 810 adet şeklinde gerçekleşti. 2021 yılının ilk altı aylık döneminde gerçekleşen sıfır konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,1 oranında azalarak 167 bin 878 oldu.

Ankara’da Uygun Fiyata Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Ev sahibi olmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan ilki peşin para ile ev sahibi olmaktır. Bu, bilinen en kolay ev sahibi olma yöntemlerinden biridir. Bir diğer çokça tercih edilen ev sahibi olma yolu ise banka kredisi kullanmaktır. Bu yol, ilk bakışta cazip gibi görünse de ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizle sebebiyle geri ödemelerde tüketiciler zor durumda kalabilirler.

Ev sahibi olmak için günümüz şartlarında en uygun yol ise, kredi kullanmaya gerek kalmayan dolayısıyla sizi faizlerle burun buruna getirmeyen tasarruf finansmanlarından faydalanma yoludur. Her bütçeye uyan finansman modelleri ile ön plana çıkan Birevim, kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkesi, ödeme koşullarını tamamen kendilerinin belirleyeceği çeşitli tasarruf finansmanı planları ile ev sahibi yapıyor. Kolayca ev sahibi olmak için yıllarca beklemenize gerek yok. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile siz de istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansmanı kolayca edinebilirsiniz. Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle finansman edinmek için Birevim’in tasarruf planlarından faydalanabilirsiniz.

Birevim tarafından sunulan tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek bütçenize uygun koşullarda ev sahibi olabilirsiniz. Birlikte Konut Finansmanını tercih ettiğinizde ödeme koşullarınıza uygun bir tasarruf planı grubuna dahil edilirsiniz ve finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Kişiye Özel Konut Finansmanı alternatifini tercih ettiğinizde ise taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kısaca ödeme koşullarınızı tamamen siz belirleyerek bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşarsınız. Böylece konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşırsınız.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × four =