2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Çerkezköy Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

çerkezköy

Tekirdağ iline bağlı ilçelerden biri olan Çerkezköy, Ergene Havzası’nda olup, genelde düz bir bölgedir. Tekirdağ’ın toprak yönünden en küçük ilçesi olan Çerkezköy’ün merkezi, Çorlu Deresi üzerinde kurulmuştur. İl merkezine uzaklığı 61 km olup, İstanbul’a ise 100 km uzaklıktadır.

Çerkezköy’de Satılık Ev Fiyatları

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Ocak 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %77,58 oranında artış göstermiştir. İlçedeki benzer özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 307.320 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 130 metrekaredir. Çerkezköy’de satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 2.364 TL olarak belirtilmektedir. İlçede yer alan benzer özelliklerdeki satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri ise 15 yıl seviyelerindedir.

Tekirdağ ili Çerkezköy ilçesinde yıllık ortalamalara bakıldığında Ocak 2022 sonu itibarıyla konut için en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Gazi Mustafa Kemalpaşa, Gazi Osman Paşa, Fevzi Paşa, İstasyon, Cumhuriyet olmuştur. Bunun yanında amortisman süreleri dikkate alındığında Ocak 2022 sonu itibarıyla Çerkezköy’de en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Fatih, Veliköy, Kızılpınar Gültepe, Kızılpınar Atatürk, Kızılpınar Namık Kemal olmuştur. İlçede bulunan en geç geri dönüşe sahip mahalleler ise sırasıyla Gazi Mustafa Kemalpaşa, Gazi Osman Paşa, Fevzi Paşa, İstasyon, Cumhuriyet olmuştur.

Çerkezköy Satılık Daire

Çerkezköy Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Peşin para ile konut satın almak, en masrafsız ev sahibi olma yöntemidir fakat herkesin birikimi olmayabilir. Yeterli birikimi olmayan bireyler de banka kredisine yönelmektedir. Banka kredisi kullanmak ise ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizler sebebiyle geri ödemelerde zorluklar yaşatabilir.

Banka kredisi kullanmadan faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak için Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı modellerinden faydalanabilirsiniz. Birevim’in sunduğu tasarruf finansman planları ile ihtiyaç duyduğunuz finansman desteğini Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle edinirsiniz. Yıllarca beklemenize gerek kalmadan ve banka kredileri ile uğraşmadan Birevim çatısı altında oluşturulan tasarruf finansman planları ile konut ihtiyaçlarınızı karşılarken bütçenize uyan finansman planını seçmekte özgürsünüz. Birevim tasarruf planları arasından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek ihtiyacınız olan eve kolayca sahip olabilirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanı: Bu seçenekte sizinle aynı ödeme koşullarını taşıyan bir gruba dahil edilerek hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanı planında finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle ortaya çıkar.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Birevim’in bir diğer konut finansmanı planı olan Kişiye Özel Konut Finansmanı ile konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşabilirsiniz. Bu seçenekte taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi hiç zora sokmazsınız. Bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşayabileceğiniz bu alternatifte hayalinizdeki konuta kolaylıkla ulaşırsınız.

Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planlarında bütçeniz ölçüsünde peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçme özgürlüğünüz de mevcuttur. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planında bütçeniz göre ayarlanan tasarruf planınızın, organizasyon bedelinin dışında kalan ve toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin olarak ödeyip teslimatınızı daha erken bir tarihe alabilirsiniz. Eğer peşinatsız konut finansmanı tasarruf planını seçerseniz yalnızca organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi erken bir vakitte sonlandırabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Devremülk Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 + 1 =