2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Ev Almak İsteyenlere Tavsiye: Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tasarrufla Ev Alma Dönemi

Hayalinizdeki evi satın almak hayatınızın en heyecan verici ve stresli anlarından biri olabilir. Zira ev satın alırken pek çok şeye dikkat etmelisiniz. Uzun yıllardır yüzbinlerce aileyi ev sahibi olmasına vesile olan BİREVİM olarak bu yazımızda ev almak isteyen kişilere dikkat etmeleri gereken birkaç önerimiz var.

Satın Alınacak Eve Karar Verirken Dikkat Edilecekler

Satın alma işleminden önce mutlaka ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi değerlendirerek ev aramalısınız. Evinizi bütçenize göre aramaya odaklanın ancak bütçenize uygun her eve bakarak da vakit kaybetmeyin. Ardından satın alacağınız yöntemin avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirin. Örneğin BİREVİM’de; faizsiz, peşinatsız, ek maliyet olmadan tasarruf ile ev almanıza vesile olan yöntemler vardır. Bu tasarruf yöntemlerinde ek maliyet çıkarılmadan satın alacağınız eve satış fiyatıyla sahip olabilirsiniz. Bu yüzden, ev seçiminin iyi yapılması tavsiye edilir. Ödeyebileceğinizden emin olduğunuz tutarın altına imza atmak çok önemlidir.

Satın alınacak olan evin fiyatından sonra özellikleri de dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Evin konumu, güvenliği, kullanışlılığı, hasarı, risk durumu gibi tüm durumlar incelenmelidir. Bu ev bundan sonra sizin olacağı için, içerisinde yaşamanıza uygun olmalıdır.

Başvuru Sırasında Dikkat Edilecekler

Ev başvurusunda dikkat edilecekler arasında BİREVİM’in ev alma yöntemlerinin size uygun olanını seçmek bulunmaktadır. Bu ev alma yöntemleri:

  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi
  • Sıra Tespitli tasarruf Yöntemi V2
  • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi
  • Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi

Ev almak için sunulan bu tasarruf yöntemlerinden size en uygun olanını seçmeniz gerekir. Başvuru işlemleri sırasında müşteri hizmetleri ya da şubedeki tasarruf finans uzmanlarıyla birlikte size en uygun tasarruf yöntemini ve ödeme yöntemlerini seçebilirsiniz.

BİREVİM’in Avantajlı Tasarruf Planlarını İnceleyin!

Ev Alacaklara Genel Tavsiyeler

Ev alacaklara tavsiyeler arasında taksit sayıları da bulunur. BİREVİM aracılığıyla ev almak isteyenler ödeme yapacakları taksitleri kendileri belirlerler. Evin toplam değeri ve bütçenize göre taksit sayısını 60, 80, 120, 180, 240, 360 ya da 480 ay olarak belirleyebilirsiniz. Taksit sayısını aylık gelirinize göre belirlemeniz tavsiye edilir. Bir an önce bitsin diye ödeyemeyeceğiniz bir yükün altına girmek yerine uzun taksitlerde daha düşük miktarlar ödeyebilirsiniz. Verilebilecek bazı diğer tavsiyeler şu şekildedir:

  • Eğer elinizde imkân olur ve toplu bir para elde ederseniz borcunuzun geri kalanını ödeyerek erkenden bitirebilirsiniz.
  • Gelir yönteminize göre ev seçmeniz tavsiye edilir.
  • BİREVİM’de tercih ederseniz hiç peşinat ödemeden de ev sahibi olabilirsiniz.

Eğer vade sırasında ödemenizde sorun yaşıyorsanız, taksit tutarı size fazla geliyorsa ya da daha fazlasını ödeyebilirim diyorsanız değişiklik yapma hakkınız vardır. BİREVİM’e ulaşarak taksit sayısını arttırabilir ya da ödeme tutarınızı değiştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven − five =