2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

İzmir Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

izmir satılık daire

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, ülkemizin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biri olan İzmir, yüzölçümü olarak Türkiye’nin yirmi üçüncü büyük ilidir ve etrafı Aydın, Balıkesir, Manisa illeri ve Ege Denizi ve Ege Adaları ile çevrilidir.

İzmir’in Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla olmak üzere 30 ilçesi bulunmakta. Yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer alan İzmir’de bulunan İzmir Limanı, Türkiye’nin en büyük yedinci limanıdır. İzmir’in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Urla Yarımadası uzanır. Türkiye’nin Avrupa’ya ve Dünya’ya açılan kapısı konumundaki İzmir, pek çok Avrupa ülkesine uçak ile ortalama 3 saat uzaklıktadır.

Üç tarafı deniz olan Türkiye’de en yaygın dış ticaret taşıma yolu deniz yoludur ve bunu sırasıyla karayolu ve havayolu izlemektedir. İzmir ise denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu ulaşımı alt yapısı açısından alternatif ticaret yollarının tümüne sahip Türkiye’nin ender illerinden biridir. Çağdaş, gelişmiş, aynı zamanda işlek bir ticaret merkezi olan İzmir, liman kenti olmasının yanında, hammadde kaynakları, nitelikli işgücü ve ulaşım olanaklarının genişliği ile bulunduğu bölgenin ticaret merkezi konumuna gelmiş durumdadır. Toplam nüfusu 4.394.694 kişi olan İzmir’de kilometrekareye 357,031 kişi düşmektedir.

İzmir ve çevre illerde artan yatırımlar, sosyal ve kültürel hayatın cazibesi, çevresel faktörler gibi görece olumlu yaşam koşulları da özellikle nitelikli iş gücü için İzmir’i göç noktası haline getiriyor. TÜİK verilerine göre İstanbul’un yoğun göç alan ilden, ‘göç veren il’ konumuna, İzmir’in ise ‘göç alan il’ konumuna geçtiğini açıklandı. İzmir’deki organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ve teknoloji geliştirme bölgesi yatırımcılara birçok olanak tanıyor.  Son yıllarda ve pandemi sürecinden sonra emlak sektörünün en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olan İzmir’de, konut projeleri yapılmaya devam ediyor.

izmir

İzmir’de Satılık Ev Fiyatları

İzmir’de Şubat 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %108,26 oranında artmıştır. Bölgede ortalama satılık konut fiyatları 723.625 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 125 metrekaredir. İzmir’de satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Şubat 2022 sonu itibarıyla 5.789 TL olarak belirtiliyor. Bölgedeki benzer özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 19 yıl seviyelerindedir. Yıllık ortalamalara baktığımızda Şubat 2022 sonu itibarıyla İzmir ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Aliağa, Bayındır, Bergama, Bornova, Çeşme olmuştur. Bunun yanında en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Gaziemir, Narlıdere, Güzelbahçe, Bayraklı, Karabağlar olarak sıralanıyor. Şubat 2022 sonu itibarıyla amortisman süreleri dikkate alındığında İzmir ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler ise sırasıyla Aliağa, Bayındır, Bergama, Bornova, Çeşme şeklinde belirtiliyor.

İzmir Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Faizsiz ev almak günümüz koşullarında neredeyse imkânsız gibi görünse de kredi faizi ödemek zorunda kalmadan, tasarruf finansmanlarından faydalanarak kolayca ev sahibi olmak mümkündür. Kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkes, Birevim tarafından oluşturulan tasarruf finansmanı modelleri ödeme koşullarını tamamen kendilerinin belirleyeceği şekilde ev sahibi oluyor. Uzun yıllar beklemenize gerek kalmadan ve banka kredileri ile karşı karşıya gelmeden siz de istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansmanı Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile kolayca elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 2 =