990 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Birevim

Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?

Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?

BİREVİM faiz maliyeti olmadan, peşinatsız ve ara ödemesiz ev sahibi olmanızı sağlar. “Başvurudan ne kadar süre sonra eve tanışabiliyoruz?” sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz: Evinizi teslim alacağınız tarihi belirlemek için noter huzurunda sıra tespiti işlemi yapılır, bu işlem sonucunda evinizi teslim alacağınız tarih belirlenir. Size belirtilen bu tarihten itibaren istediğiniz zaman eve taşınabilirsiniz. Ev ile ilgili bütün belge işlemlerinin tamamlanması gerekir.

BİREVİM ile Nasıl Ev Alınır?

BİREVİM’de ev almak için 4 farklı tasarruf yöntemi bulunur. Bunlar; Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi, Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi v2, Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemidir. Bunların arasında en çok Sıra Tespitli ve Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi kullanılır. Bu yöntemler ile nasıl ev alabilirsiniz, bunu cevaplayacağız.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile Ev Alma

İlk olarak almak istediğiniz evin tutarını belirtmeniz gerekir. Daha sonra peşinat verecekseniz, peşinatı belirtmeniz gerekir. Peşinat zorunlu değildir, peşinatsız bir şekilde de tasarruf programına dahil olabilirsiniz. Bu aşamadan sonra aylık ödeyeceğiniz taksitler ve dahil edileceğiniz tasarruf grubu belirlenir. Belirlenen hususlar sözleşme haline getirilir ve karşılıklı olarak imzalanır. Daha sonra en güzel aşama olan, evi teslim alma tarihini belirleme aşamasına gelinir. Bu aşamada noter huzurunda sıra tespit yöntemi kullanılır ve evi teslim alacağınız tarih netleştirilir. Tarih belirleme işleminden sonra istediğiniz yerden istediğiniz evi alabilirsiniz.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi ile Ev Alma

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile hemen hemen aynı işlemler yapılır. Burada tek bir fark bulunur. Bu fark, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarlarıyla ilgilidir. Bu yöntem ile evinizin değerinin korunması sağlanır. Bu da konut fiyat endeksine göre ayarlanır. T.C. Merkez Bankası, her ay konut fiyat endeksi açıklar. Buna bağlı olarak taksitleriniz düzenlenir. Bu şekilde evi teslim alana kadar değeri korunmuş olur. Aynı şekilde noter huzurunda sıra tespiti yapılır ve evi teslim alacağınız tarih belirlenir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek işlem, evinize taşınmak olacaktır.

Benzer Yazılar
BirevimBirlikte Tasarruf

Planlı ve Birlikte Tasarruf Yapmanın Önemi Nedir?

BirevimBirlikte TasarrufKampanya

Planı Yaptım, Sağlığım da Tamam!

BirevimGenel

Tasarruf Finansına "Hoş Geldin" Fırsatı Nedir?

BirevimEkonomi & FinansGenel

Tasarruf Finansmanı Ekonomiye Nasıl Katkı Yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − 2 =