2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Bursa Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

bursa satılık daire

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28., Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde yer alan Bursa’nın Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde Kütahya ve batısında Balıkesir illeri bulunur.

Bursa’da Satılık Ev Fiyatları

Yapılan araştırmalardan elde edilen verilere göre Ocak 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %92,69 artmıştır. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 472.680 TL olurken, ilde yer alan ortalama satılık konut büyüklüğü 130 metrekaredir. Bursa satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 3.636 TL olarak belirtiliyor. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri ise 20 yıl olarak açıklanıyor.

Bursa’da Konut Fiyatları En Fazla Yükselen İlçeler

Ocak 2022 sonu itibarıyla yıllık ortalamalara bakıldığında Bursa ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Gemlik, İnegöl, İznik, Karacabey olarak belirtiliyor. Bunun yanında amortisman süreleri dikkate alındığında ise Ocak 2022 sonu itibarıyla Bursa ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gürsu, Kestel şeklinde sıralanıyor. Yine amortisman süreleri dikkate alındığında Ocak 2022 sonu itibarıyla Bursa ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Gemlik, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles olmuştur.

Bursa Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Günümüzde yaşanan ekonomik koşullarda ev sahibi olmak, özellikle orta ve dar gelirli bireyler için giderek imkânsız hale geliyor. Yalnızca birikim yaparak ev almanın da çok zor olduğunu söyleyebiliriz. Ev almak isteyen ailelerin aklına gelen ilk seçenek ise banka kredisi kullanmak oluyor. İlk bakışta cazip gibi görünen banka kredisi kullanmak dosya masrafları ve faizler, geri ödemelerde tüketicilere zorluk yaşatabilmektedir.

Bireyler belli bir birikimi olmadığında ve banka kredisinin yüksek taksitlerini ödeyemeyecek durumdalar ise tasarruf finansmanı şirketlerinin planlarından faydalanarak ev sahibi olma yolunu tercih ediyorlar. Ev sahibi olmak isteyen ancak finansman problemi yaşayan bireyler için çözüm ise Birevim’in konut finansmanı alternatifleri ile sunuluyor. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı ile konut gereken finansmana bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanı ve Kişiye Özel Konut Finansmanı olmak üzere iki farklı finansman alternatifinin sunulduğu Birevim’in konut finansmanı tasarruf planlarından istediğinizi seçerek ev hayalinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanı: Bu seçenekte konut sahibi olma hayalinize koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile kolayca ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanını seçtiğinizde finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanır. Hayallerinize birlikteliğin gücüyle erkenden ulaşabilirsiniz.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Bu alternatifi tercih ettiğinizde tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ev alabilirsiniz. Taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için ödemelerde hiçbir zaman zorlanmazsınız. Bu şekilde bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşar, kolayca ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planlarında peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planını tercih ettiğinizde organizasyon bedelinin dışında, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erkene çekersiniz. Peşinatsız konut finansmanında ise organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksitlerinizi daha erken sonlandırırsınız.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 − eleven =