2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Çorlu Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

corlu

Çorlu, Tekirdağ’a bağlı olan en büyük ilçedir ve İstanbul’dan sonra Türkiye Trakya’sındaki en büyük ikinci yerleşim yeridir. Tekirdağ merkezine 38 km uzaklıkta yer alan Çorlu; Ergene havzasında, Trakya’nın orta yerinde, yayla yüzeyinin üstünde bir düzlükte bulunur. Genel yapısı, güçlü ulaşım bağlantıları, önemli sanayisi, iş olanakları ve stratejik önemi ile Tekirdağ’ın en büyük ilçesi olan Çorlu, Türkiye’nin de en gelişmiş ilçelerinden biridir. Kuzeyden Tekirdağ’ın Ergene ve Çerkezköy ilçeleri, doğudan İstanbul’un Silivri ilçesi, batıdan Süleymanpaşa ve Muratlı ilçeleri, güneyden Marmaraereğlisi ilçesi ve Marmara Denizi ile çevrili bir bölgedir.

Çorlu’da Satılık Ev Fiyatları

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Şubat 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %125,50 oranında yükselmiştir. Birbiriyle aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 365.160 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü ise 120 metrekare olarak belirtilmektedir. Çorlu bölgesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Şubat 2022 sonu itibarıyla 3.043 TL şeklindedir. Benzer özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş süreleri ise 15 yıl seviyelerindedir.

Şubat 2022 sonu itibarıyla konut için yıllık ortalamalara bakıldığında Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Cemaliye, Hatip, Hıdırağa, Kazımiye, Kemalettin şeklinde belirtiliyor. Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Çorlu’da en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Zafer, Yenice, Önerler, Şahpaz, Türkgücü olmuştur. Tekirdağ Çorlu’da en geç kazandıran mahalleler ise Cemaliye, Hatip, Hıdırağa, Kazımiye, Kemalettin olarak sıralanıyor.

Çorlu Satılık Daire

Çorlu satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Toplumun orta ve dar gelir seviyesinde bulunan bireyler için günümüzde ev almak çok zor bir hale geldi. Durum böyle olunca ev sahibi olmak isteyen ailelerin düşündüğü ilk alternatif ise banka kredisi kullanmak. Ancak kredi kullanmak cazip gibi görünse de yüksek dosya masrafları ve faizler, geri ödemelerde tüketicilere zorluk çıkarabilir. Hem birikimi olmayan hem de banka kredisinin yüksek taksitlerini ödeyemeyecek durumdaki bireyler ise tasarruf finansmanı şirketlerinin planlarından faydalanarak ev sahibi olabiliyorlar. Ev sahibi olmak isteyen ancak finansman problemi yaşayan bireyler için çözüm Birevim’den geliyor. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planları ile konut ihtiyaçlarınız için gereken finansmana bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ulaşabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için tasarruf finansmanını tercih eden tüketicilere Birevim tarafından Birlikte Konut Finansmanı ve Kişiye Özel Konut Finansmanı olmak üzere iki farklı finansman alternatifi sunuyor. Bunlar arasından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek ev hayalinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanı: Bu seçeneği tercih ettiğinizde konut sahibi olma hayalinize koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanı seçeneğinde finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanır ve böylece hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşmanız mümkün olur.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Bu alternatifi tercih edenler tamamen bireysel koşullarına uygun tasarruf planı ile konut sahibi olur. Yani taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için ödemelerde zorluk da yaşamazsınız. Bu sayede bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşar, hayalinizdeki konuta kolaylıkla ulaşırsınız.

Birevim’in sağladığı tasarruf finansmanı planlarından peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanında organizasyon bedelinin dışında, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin öder ve teslimatınızı daha erkene çekersiniz. Peşinatsız konut finansmanında ise organizasyon bedelini ödeyerek toplam taksitlerinizi daha erkene alırsınız.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 2 =