2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

En İyi Scooter Motosiklet Markaları ve Modelleri

scooter motor

Scooter motosiklet, tasarım açısından ayakların konulabilmesi için özel bir alana sahip olması ile diğer motosikletlerden kolayca ayrışan araçlar arasındadır. İlk olarak 1940’ların sonunda İtalya’da geliştirilmeye başlanan scooter motosiklet, kullanım kolaylığı sayesinde zamanla tüm dünyaya yayıldı. Scooter modelleri dendiğinde akla ilk olarak 50 cc ya da 125 cc gibi ufak motorlu scooter modelleri gelir, fakat günümüzde “maxi scooter” ya da “big scooter” adıyla anılan büyük cc’li scooter motor modelleri de mevcuttur.

Scooter markaları, her beğeniye uygun scooter üretimi yaparlar. Alınabilecek en iyi scooter araştırması yapan tüketiciler, kolayca inilip binilebilecek şekilde tasarlanan, konforlu sürüş pozisyonları sayesinde de uzun süreli kullanımlarda sürücüsünü yormayan scooter motorları tercih ederler. Bu anlamda sürücülerin tercih edeceği en iyi scooter markası da en iyi scooter motor da farklılık gösterecektir. Scooter motor modellerinin bir özelliği de otomatik vitesli olmalarıdır. Bu anlamda sürücülerine büyük konfor sunarlar. Yük taşıma konusunda da avantaj sağlayan scooter motorların sele altında yer alan geniş bagaj alanına ek olarak, üzerine büyük çantalar da eklenebilir. Scooter motorlar bu sayede hem kişisel hem de ticari amaçlı kullanımlara uygun hale gelmişlerdir.

Scooter motor modelleri birçok avantaja sahiptir. Bu avantajların arasında en büyüğü düşük yakıt tüketimidir. Neredeyse tüm modellerinde otomatik vitesin kullanıldığı scooter motosikletlerin boyutları da genellikle küçük olduğu için “al ve kullan” olarak nitelendirilen motosiklet modellerindendir. Sonuç olarak scooter motosikletler, motosiklet ehliyetinizi alıp hemen yola koyulabileceğiniz kadar kolay bir kullanım sunarlar. Gelişen motor teknolojisi ile yeni scooter modelleri şehir içi ulaşıma ek olarak uzun mesafeleri de kolayca kat edebileceğiniz şekilde tasarlanmışlardır. Şehir içinde kilometrelerce yol alıp yüksek yakıt ekonomisinden faydalanmanızı sağlayacak özelliklere sahip birçok scooter motosiklet modelleri mevcuttur.

Scooter tarzı motosikletler, son derece pratik kullanım özelliğine sahip olmalarıyla şehir içinde en çok tercih edilen modellerdir. Yakıt tüketimi konusunda oldukça cimri oldukları için dağıtım işi yapanlar bu pratik motosikletleri tercih etmektedirler. ÖTV ve sigorta gibi masraflardan muaf olan bu motosikletler B ehliyeti ile de kullanılabilirler. Bu motorların motorlu araç muayenesine girmesi zorunlu tutulmuştur.

Scooter tarzı motosikletleri kask, giysi seçenekleri, eldivenler ve diğer aksesuarlar ile kullanmak, bu araçların kullanımını daha da kolay ve sağlıklı hale getirecektir. Küçük ve pratik özelliklere sahip bu motosikletler, gereken ekipmanlarla kullanıldıklarında kış ve yaz aylarında problemsiz bir şekilde sürülebilirler. Scooter tarzı motosikletlerin ön kısmındaki boşluk, motosiklete binerken sürücülere büyük konfor sağlar. Bu özelliği nedeniyle scooter motorlar trafikte problemsiz bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Son zamanlarda ağırlaşan ekonomik şartlar ile daha ekonomik motosiklet modellerine ve ekonomik ulaşım araçlarına yönelen tüketiciler 50 cc scooter motosikletleri daha çok tercih etmektedirler. Klasik tarzda üretilen scooter motosikletler sessiz modellerdir. Bu sayede gürültü kirliliği de yaratmazlar. Fazla uzun olmayan hafif gövdeleri ile şehir içi trafiğine göre tasarlanmış olan bu motorlar aynı zamanda park problemine neden olmamaktadırlar.

Hayalinizdeki scooter motosiklete ulaşmanız için ihtiyacınız olan finansman desteği Birevim Motosiklet Finansmanında sizi bekliyor. Banka kredisi kullanmadan, yüksek dosya masrafları ve faiz yükü altına girmeden de istediğiniz motosiklete sahip olabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, Birevim tarafından sunulan Birlikte Motosiklet Finansmanı ya da Kişiye Özel Motosiklet Finansmanı alternatiflerinden bütçenize uygun olanı tercih etmek! Birevim’in motosiklet finansmanından faydalanın, motosiklet hayalinizi daha fazla ertelemek zorunda kalmayın…

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Devremülk Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 + 18 =