2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte Tasarruf

Ev nasıl alınır? Tasarruf yaparak mı, borçlanarak mı?

Ev nasıl alınır? Tasarruf yaparak mı, borçlanarak mı?

İnsanlar ev sahibi olmak ister. Küçük küçük taksitler ödemek, peşinat vermemek, ara ödeme yapmamak ister. Beğendiği evi almak ister. Mümkünse hemen kiradan kurtulup kendi evine taşınıp daha konforlu bir hayat yaşamak ister. Birevim, insanların kolaylıkla ev sahibi olmaları için çalışıyor. Farklı farklı ihtiyaçlara çözümler sunan, kendine özgü ve tescilli tasarruf yöntemleriyle ev sahibi olmak isteyenlerin isteklerini her zaman göz önünde bulunduruyor.

Ev sahibi olmak isteyen bir kişi, faiz ya da adı her ne olursa olsun evin değerinin üzerinde bir fark ödemek istemiyorsa bunun çözümü Birevim’in tasarrufa dayalı tamamen faizsiz ev  alma yöntemlerindedir. Bu tasarruf yöntemleri; peşinatsız, küçük taksitlerle ev sahibi olmanın yolunu açıyor.

Ev sahibi olmak isteyenlerin en önemli isteklerinden biri de, bir an önce kiradan kurtulup kendi evine taşınmak oluyor. İşte tam da burada büyük bir sorun karşımıza çıkıyor. Eğer hemen kiradan kurtulup kendi evinize taşınmak istiyorsanız Türkiye şartlarında bunun sadece iki yolu bulunuyor.

  • Peşin para ile ev sahibi olmak
  • Kredi kullanarak ev sahibi olmak

Şayet ev almak için peşin paranız yoksa ve hemen kiradan kurtulup kendi evinize taşınmak istiyorsanız geriye tek bir seçenek kalıyor, o da kredi kullanmanız. Diyelim ki kredi kullanmaya karar verdiniz.

YÜKSEK MALİYET

Almış olduğunuz ev için yüksek faizler ödeyerek evinizi değerinden çok daha fazlasına mal edersiniz. Kredi kullanmanın getirdiği faiz maliyetini hesaba katarsak, aslında kiradan kurtulup borçlanarak yeni bir ev satın alıp taşınmanız size çok pahalıya mal olacaktır. Kısacası borçlanarak alıp taşındığınız bu evin bedelini yüksek faizler olarak ödemiş olursunuz.

KREDİBİLİTE SORUNLARI

Peki, her isteyen kredi kullanabiliyor mu? Kullanamıyor. Eğer kredi şartlarını karşılayamıyorsanız bu sizin kredi kullanamayacağınız ya da kredi başvurunuzun onaylanmayacağı anlamına gelir. Ne yazık ki ev sahibi olmak isteyen ailelerin, orta ve alt gelir grubunda bulunanlar başta olmak üzere büyük bir kısmı bu şartları yerine getiremiyor.

YÜKSEK TAKSİTLER

İşin içine giren faiz, sizin almış olduğunuz evin aylık taksitlerinin yüksek olmasını da beraberinde getirecektir. Kredi kullanmanız durumunda küçük taksitler ödeyerek ev sahibi olamayacağınız gibi, yüksek taksitler ödemek zorunda kalırsınız.

PEŞİNAT ŞARTI

Kredi kullanarak bir ev sahibi olmak istediğinizde karşınıza çıkan sorunlardan bir diğeri de peşinattır. Şayet peşinatınız yoksa ev sahibi olma hayaliniz başlamadan bitebilir.

MANEVİ HASSASİYETLER

Faiz ödemenin vermiş olduğu manevi huzursuzluk ve evinizi pahalıya mal etmiş olmanız sizi rahatsız edebilir. Bu rahatsızlık neticesinde almış olduğunuz ev tabir yerinde ise içinize sinmeyebilir.

Peki, peşin parası olmayanlar ya da kredi kullan(a)mayanlar ne yapsın?

Bizim size bir önerimiz var. Evinizi kredi kullanıp borçlanarak üstelik yüksek faizler ödeyerek almak yerine, Birevim’in tasarrufa dayalı tamamen faizsiz yöntemleriyle hiç fark ödemeden kolaylıkla alabilirsiniz. Böylelikle yukarıda saydığımız sorunların hiçbiriyle karşılaşmadan ev sahibi olursunuz. Evinizi hiç fark ödemeden aldığınız için ucuza mal etmiş olursunuz. Hem faiz olmadığı için hem de Birevim’de 60, 80, 120, 180, 240, 360 ve 480 kişilik tasarruf programlarına dahil olarak, aylık ödenecek taksitleri kendiniz belirleyebildiğiniz için çok düşük miktarlar ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız da ev sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz yerden beğendiğiniz bir evi yeni veya ikinci el alabilirsiniz.

Şimdi asıl can alıcı soruya gelelim.

Birevim’de evimi hemen teslim alabiliyor muyum?

Birevim’de ev sahibi olmak isteyenler teslim tarihi açısından iki farklı tasarruf yönteminden yararlanabiliyorlar. İlk yöntemde (Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemleri) ev sahibi olmak isteyen kişilere evlerini teslim ederken kullandığı uygulama ‘sıralama’dır. Birevim’de evlerin hemen teslimi yok demek yanlış olacağı gibi, herkesin evinin hemen teslim edildiği söylemi de yanlış olur. 100 kişinin ev sahibi olmak istediğini düşünelim. Bu 100 kişi ilk aydan başlayarak sırayla ev sahibi olurlar. 100 kişinin tamamı Birevim’in uygulamış olduğu tasarruf yöntemleriyle ortalama 50 ay içerisinde ev sahibi olmuş olur.

Bir diğer tasarruf yönteminde ise ev sahibi olmak isteyen bir kişi alacağı evin değerini belirledikten sonra bütçesine göre aylık ödeyeceği taksiti, varsa peşinatı, varsa ara ödemesini belirleyerek teslim tarihini kendisi belirleyebilmektedir.

Görüldüğü üzere evinizi, tasarrufa dayalı tamamen faizsiz bir yöntemle almak sizi büyük bir faiz yükünden kurtaracaktır. O halde şunun kararını vermek gerekir.

Borçlanarak, kiradan kurtulup kendi evinize hemen taşınıp, bir ev alıp neredeyse iki ev parası ödemek mi?

Tasarruf yaparak, hiç fark ödemeden, yapılan sıralama neticesinde belirlenen tarihte ev sahibi olup kiradan kurtulmak mı?

Karar sizin…

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven + five =