2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Antalya Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Antalya'da Satılık Daire

Türkiye’nin önemli turistik illerinden olan Antalya ili, aynı zamanda ev almak isteyen tüketicilerin de merceğinde. Antalya’da daire sahibi olmak hemen herkesin hayalidir diyebiliriz. Aynı zamanda birçok inşaat firmasının da büyük konut yatırımlarının bulunduğu Antalya, bu yatırımlar neticesinde değeri günden güne artan bir kenttir. Antalya’da ev almak ise giderek artan ev fiyatları nedeniyle zorlaşmaktadır. Peki Antalya kredisiz ev almak mümkün mü? Antalya satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Antalya Satılık Daire Fiyatları

Yapılan araştırmalara göre Aralık 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde Antalya satılık daire fiyatları %78,16 artmıştır. İldeki ortalama satılık konut büyüklüğü ise 125 metrekare olarak belirtiliyor. 2021 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla Antalya ilinde satılık daire ortalama metrekare birim fiyatı 5.136 TL olarak ifade ediliyor. Verilen bilgilere göre Antalya’da aynı özelliklere sahip satılık ev geri dönüş yani amortisman süreleri ise 19 yıl seviyelerindedir. Antalya en uygun ev fiyatları ise kentin ilçelerine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Antalya’da bulunan ilçeler arasında yıllık ortalamalara bakıldığında Aralık 2021 sonu itibarıyla en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa olmuştur. Amortisman süreleri dikkate alındığında ise kentte konut yatırımcılarına en hızlı kazandıran iller ise sırasıyla Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa olmuştur. Aynı şekilde amortisman sürelerine göre 2021 sonu itibarıyla Antalya ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa olarak sıralanmaktadır.

Antalya Satılık Daire

Antalya’da Faizsiz Ev Almak

Ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edeceği birkaç yöntem vardır. Peşin para ile konut satın almak, en masrafsız ev sahibi olma yoludur. Banka kredisi kullanmak ise en çok tercih edilen yöntemlerden biridir fakat banka kredisi kullanan tüketiciler ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizler sebebiyle geri ödemelerde zorluklarla karşı karşıya gelebilirler.

Faizsiz ev almak günümüz koşullarında neredeyse imkânsız gibi gelmektedir. Günümüz şartlarında kredi faizi ödemek zorunda kalmadan, tasarruf finansmanlarından faydalanarak kolayca ev sahibi olmak mümkündür. Birevim, sunduğu tasarruf finansmanı modelleri ile kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkesi, ödeme koşullarını tamamen kendilerinin belirleyeceği şekilde ev sahibi yapıyor. Yıllarca beklemenize gerek kalmadan ve banka kredileri ile uğraşmadan siz de istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansmanı Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile kolayca elde edebilirsiniz. Birevim’in tasarruf planlarından faydalandığınızda ev almak için ihtiyaç duyduğunuz finansman desteğini Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle edinirsiniz.

Birevim çatısı altında oluşturulan tasarruf finansman planları ile konut ihtiyaçlarınızı karşılarken bütçenize uyan finansman planını seçmekte özgürsünüz. Birevim’in sunduğu tasarruf planları arasından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek, bütçenizi zorlamadan ev sahibi olabilirsiniz. Bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ev sahibi olabileceğiniz Birevim tasarruf finansman planları sayesinde siz ödemelere uymak zorunda kalmadan, ödemeleri bütçenize uydurmanın verdiği rahatlığı yaşarsınız. Borca dayalı finansal hizmetlerde ödenmesi gereken faiz gibi maliyetlerle karşılaşmadan ev sahibi olmak için doğru adres: Birevim tasarruf finansman planları!

Birlikte Konut Finansmanı: Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planlarından Birlikte Konut Finansmanı seçeneğini tercih ettiğinizde sizinle aynı ödeme koşullarını taşıyan bir gruba dahil edilirsiniz. Bu şekilde hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanı planında finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanmaktadır.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Birevim’in bir diğer konut finansmanı planı olan Kişiye Özel Konut Finansmanı ile konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşmanız sağlanır. Bu alternatifte taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi zorlamanıza hiç gerek kalmaz. Bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşayabileceğiniz Kişiye Özel Konut Finansmanı alternatifinde hayalinizdeki konuta kolaylıkla ulaşırsınız.

Birevim’in tasarruf finansmanı planlarında bütçeniz ölçüsünde peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planında bütçenize uyacak şekilde düzenlenen tasarruf planınızın, organizasyon bedelinin dışında kalan ve toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken bir tarihe çekebilirsiniz. Peşinatsız konut finansmanı tasarruf planını tercih ettiğinizde ise yalnızca organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi erken bir vakitte bitirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Devremülk Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × one =