990 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Birevim

Birevim İle Neler Alınabilir?

Genç ve Kalifiye İş Gücü İstihdamı Büyüyor

“BİREVİM ile neler alınabilir?” sorusu tasarruf adaylarının sıklıkla sorduğu soruların başında geliyor. BİREVİM vesilesiyle ev, araç ve iş yeri satın alabilirsiniz. Peki, nasıl alınıyor? Gelin birlikte bakalım.

BİREVİM ile Ev ve Araç Almak

Bahsettiğimiz gibi BİREVİM ile hem ev hem de araba alabilirsiniz. Bunları alabilmek için çeşitli tasarruf yöntemleri bulunur.

Ev Alma Yöntemleri

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntem ile evin satın alınacağı tarih noter huzurunda yapılacak sıra tespiti işlemiyle belirlenir. Satın almayı düşündüğünüz ev için bu yöntemle ister peşinatlı isterseniz de tamamen peşinatsız ödeme yapabilirsiniz. Alacağınız evin tutarını kendiniz belirlersiniz.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi V2: Bu yöntemi tüm dünyada ilk uygulayan BİREVİM’dir. V2 tasarruf yöntemi ile hem alacağınız evin değerine hem de ödeyeceğiniz taksitlere kendiniz karar verirsiniz. Yine evin alınacağı tarih noter huzurunda yapılacak sıra tespitiyle belirlenir.

Serbest Tasarruf Yöntemi: Adından da anlaşıldığı gibi hem evin teslim alınacağı tarihe hem de ödemelere tasarruf sahibinin kendisi karar verir ve planlamayı kendi bütçesine göre yapar.

Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemde de evin satın alınacağı tarih noter huzurunda yapılacak olan sıra tespitiyle belirlenir. Evin teslim tarihi geldiğinde evin değeri aynı şekilde korunmuş olur. Bu yöntemde T.C. Merkez Bankası’nın her ay yayımladığı konut fiyat endeksi baz alınır ve siz evi satın alacağınız tarihte evin değeri artmış olarak aynı fiyata alırsınız.

BİREVİM ile Ev ve Araba Nasıl Alınır?

İlk olarak almak istediğiniz ev ya da aracı belirlemeniz ve fiyatını BİREVİM’in Tasarruf Finans Uzmanlarına belirtmeniz gerekir. Ardından peşinat ödeyip ödememe durumuna göre taksitleriniz ve tasarruf grubunuz belirlenir.

Örneğin; 66 taksit yaptırdınız, 66 kişilik tasarruf grubuna giriş yaptırılırsınız. Son aşama olarak burada belirttiğiniz her şey sözleşme haline getirilir ve karşılıklı olarak imzalanır. Bu noktadan sonra yapılan işlemler, ev veya aracın teslimatı ile ilgilidir. Serbest tasarruf yöntemine dahil olduysanız, teslimat tarihiniz önceden belirlenir. Ancak Sıra Tespitli Tasarruf yöntemine dahil olduysanız, noter huzurunda sıra tespiti yapılır ve evinizi ya da arabanızı ne zaman teslim alacağınız belirlenir. Belirlenen tarihte hangi evi veya arabayı istiyorsanız satın alabilirsiniz. Türkiye’nin istediğiniz yerinden ev veya araç alabilirsiniz.

Benzer Yazılar
BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

BirevimBirlikte Tasarruf

Planlı Bir Şekilde Tasarruf Yapmanın Önemi Nedir?

Birevim

Tasarrufun Dijitali BİREVİM’de!

BirevimBirlikte TasarrufMerak Edilenler

İyi Bir Tasarrufa Nasıl Başlanacağını Açıklıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − fourteen =