2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Diyarbakır Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Diyarbakır satılık daire fiyatları

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Merkez ilçesiyle birlikte 17 ilçesi bulunan Diyarbakır, aynı zamanda ülkemizin doğusundaki en kalabalık metropolüdür. Diyarbakır’ın doğusunda Siirt ve Muş; batıda Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya; kuzeyde Elâzığ ve Bingöl, güneyde ise Mardin illeri yer alır. Güneydoğu Torosların kollarıyla çevrili olan il, yeryüzü şekilleri açısından genelde dağlarla çevrili ve ortası hafif çukurlaşmıştır.

Diyarbakır Satılık Daire Fiyatları

Diyarbakır’da Ocak 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %115,11 artmıştır. Diyarbakır şehrinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 2.917 TL, konutların geri dönüş, yani amortisman süreleri 17 yıl seviyelerindedir. Bunun yanında 2022 yılı emlak endeksi ve bölge raporuna göre Diyarbakır şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 267.646 TL ile 446.100 TL arasında değişmektedir. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 481.305 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 165 metrekare olarak belirtilmektedir.

Diyarbakır’da Konut Fiyatları En Fazla Yükselen İlçeler

Diyarbakır ilinde en fazla değer kazanan ilçeler, yıllık ortalamalara bakıldığında Ocak 2022 sonu itibarıyla sırasıyla Bismil, Ergani, Bağlar olmuştur. Yine Ocak 2022 sonu itibarıyla Diyarbakır ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler. Amortisman süreleri dikkate alındığında ise sırasıyla Silvan, Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir olmuştur. Aynı ölçeklere göre Diyarbakır ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Bismil, Çermik, Ergani, Silvan, Bağlar olmuştur.

diyarbakır satılık daire

Diyarbakır satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Banka kredisinin yüksek taksitlerini ödeyemeyen ve belli bir birikimi olmayan bireyler tasarruf finansmanı şirketlerinin planlarından faydalanarak ev sahibi olma yolunu tercih ediyorlar. Birevim finansman planları konut sahibi olmak isteyen ancak finansman problemi yaşayan bireyler için çözüm sunuyor. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planları ile konut ihtiyaçlarınız için gereken finansmana bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ulaşmanız mümkün!

Birevim, ev sahibi olmak için tasarruf finansmanını tercih eden tüketicilere Birlikte Konut Finansmanı ve Kişiye Özel Konut Finansmanı olmak üzere iki farklı finansman alternatifi sağlıyor. Birevim’in konut finansmanı tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek bütçenize uyan ödeme planına siz karar verebilirsiniz.

Birevim, Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle konut finansmanı edinmek için en doğru adres! Peki Birevim’in konut finansmanı planları sizi nasıl ev sahibi yapacak?

Birlikte Konut Finansmanı: Konut sahibi olma hayalinize koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile ulaşmanız için bu alternatifi tercih edebilirsiniz. Birlikte Konut Finansmanı seçeneğinde finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanır. Bu şekilde hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşmanız sağlanır.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Bu alternatifte tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile konut sahibi olursunuz. Taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için ödemelerde zorlanmazsınız. Böylece bireysel tercihlerinizin getirdiği konforu yaşar, hayalinizdeki konuta zorlanmadan ulaşırsınız.

Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planları arasından peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planını seçtiğinizde organizasyon bedelinin dışında, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erkene çekersiniz. Peşinatsız konut finansmanını seçerseniz organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksitlerinizi daha erken bitirirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Devremülk Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − nine =