2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Malatya Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

malatya satılık daire

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan Malatya, Türkiye’nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. 13 ilçesi ve 718 mahallesi bulunan Malatya, 806.156 kişilik nüfusuyla Türkiye’nin yirmi sekizinci en yüksek nüfuslu ilidir. Doğusu Elâzığ ve Diyarbakır, güneyi Adıyaman ve Kahramanmaraş, batısında Kayseri, kuzeyi ise Sivas ve Erzincan ile çevrilidir.

Malatya’da Satılık Ev Fiyatları

Ocak 2022 sonu itibarıyla Malatya’da son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %66.06 oranında artış göstermiştir. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 414.810 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 165 metrekaredir. Malatya’da aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 21 yıl seviyelerindedir. Malatya satılık daire fiyatları ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 2.514 TL olarak belirlenmiştir. Peki Malatya’da konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ilçeler hangileri? Malatya ilinde yıllık ortalamalara bakıldığında Ocak 2022 sonu itibarıyla en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Yeşilyurt ve Battalgazi olarak açıklanıyor. Bunun yanında amortisman süreleri dikkate alındığında ise Ocak 2022 sonu itibarıyla Malatya’da en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Akçadağ, Darende, Doğanşehir, Yeşilyurt ve Battalgazi olmuştur. Malatya’da en geç kazandıran ilçeler ise yine Ocak 2022 sonu itibarıyla sırasıyla Akçadağ, Darende, Doğanşehir, Yeşilyurt, Battalgazi olmuştur.

Malatya’da Uygun Fiyata Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Günümüzde ev sahibi olmanın birkaç yolu vardır. Bunlardan ilki peşin para ile ev sahibi olmaktır ve bu yöntem bilinen en kolay ev sahibi olma yöntemlerinden biridir. Bir diğer ev sahibi olma yolu ise banka kredisi kullanarak ev almaktır. Bu yol, ilk bakışta cazip gibi görünse de ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizle sebebiyle tüketiciler geri ödemelerde sıkıntılı süreçlerle karşılaşabilirler.

Kredi kullanmaya gerek kalmayan, dolayısıyla sizi faizlerle burun buruna getirmeyen tasarruf finansmanlarından faydalanma yolu ise ev sahibi olmak için günümüz şartlarında en masrafsız yoldur. Her bütçeye uyan finansman modelleri ile ön plana çıkan, kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkes Birevim’le ödeme koşullarını tamamen kendilerinin belirleyeceği çeşitli tasarruf finansmanı planları ile ev sahibi oluyor. Kolayca ev sahibi olmak için artık yıllarca beklemenize gerek yok. Siz de istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansmanı, Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile kolayca edinebilirsiniz. Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle finansman edinmek için Birevim’in tasarruf planlarından yararlanabilirsiniz.

Birevim’in sağladığı tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek bütçenize uygun koşullarda konut sahibi olabilirsiniz. Birlikte Konut Finansmanını tercih ettiğinizde ödeme koşullarınıza uygun bir tasarruf planı grubuna dahil edilirsiniz. Bu grupta finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Kişiye Özel Konut Finansmanı alternatifini tercih ettiğinizde ise taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kısaca ödeme koşullarınızı tamamen siz belirlersiniz. Böylece bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşarsınız. Bu şekilde konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşırsınız.

Bunların yanında Birevim konut finansmanı tasarruf planlarının peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçme özgürlüğünüz de var. Peşinatlı konut finansmanında bütçenize uygun şekilde düzenlenen tasarruf planınızın, organizasyon bedelinin dışında, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken tarihte alırsınız. Peşinatsız konut finansmanının tercih ettiğinizde ise tasarruf planınızda yer alan organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi daha erken bitirirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 − five =