2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte Tasarruf

Planlı Bir Şekilde Tasarruf Yapmanın Önemi Nedir?

Bir ev veya araba sahibi olma hayaliniz varsa bunu planlamanız çok önemlidir. Çünkü planlama, belirlediğiniz hedefe ulaşabilmeniz için tasarlayacağınız yolun adı, birlikte yapacağınız tasarruf ise bu süreci başarıyla tamamlamanızın anahtarıdır.

Planlamanın Önemi Nedir?

Planlama hem harekete geçmeden önce yaptığınız fikri hazırlıkları hem de atacağınız fiziki adımları kapsayan, bütünsel bir eylem planıdır. Bu nedenle de gelecek hayallerinizi gerçekleştirmek için öncelikle bir planlama yapmanız gerekir. Böylece, gelecek planınızı gerçekleştirmek için en ideal seçenekleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Planlama Nasıl Yapılır?

Planlama süreci:

  • “Hedefin tanımlanması”,
  • “İhtiyaç tespiti ve hazırlık”,
  • “Karar ve uygulamaya geçiş” olmak üzere üç adımdan oluşur.

Gelin sırasıyla tüm adımları birlikte inceleyelim.

1-Hedefin Tanımlanması: Planlamada ilk adım hedefin net bir şekilde tanımlanmasıdır. Hedefin belirsiz olduğu durumlarda, planların sağlıklı bir şekilde uygulanması, o planlar üzerinde istikrarlı bir şekilde ilerlenmesi mümkün olmaz.

2-İhtiyaç Tespiti ve Hazırlık: Planlamanın ikinci adımı, hedefi giden yolda istikrarlı bir şekilde ilerlemek için nelere ihtiyaç duyulduğunun bilinmesi, hangi eksiklerin tamamlanması gerektiğinin belirlenmesi ve bunların mümkün olan en kısa sürede, itinayla giderilmesidir.

3-Karar ve Uygulamaya Geçiş: Planlamanın üçüncü adımı, hedefe ulaştıracak seçenekler dahilindeki yolları tek tek değerlendirerek, hangisinin izleneceğine karar verilmesi ve ardından da o yolun ayrıntılı krokisinin çıkarılmasıdır. Böylece, hem yol üzerindeki durakların ve zorluklar çıkarabilecek kritik noktaların belirlenmesi mümkün hale gelir, hem de yolun hangi aşamasının ne kadar zamanda kat edilmesi gerektiği (günlük, haftalık, aylık vb.) ortaya çıkar.

Tüm bu adımları eksiksiz bir şekilde ve sırasıyla yerine getirdiğimizde gelecek planımızı tamamlamak için önümüzde bir engel kalmaz. Peki, planlamamızı yaptıktan sonra bireysel hareket etmek yerine birlikteliğinden gücünden yararlanmanın önemi nedir? Gelecek planımızı gerçekleştirmek için neden birlikte tasarruf yapmalıyız?

Birlikte Tasarruf Yapmanın Avantajı Nedir?

Hem bütçenize hem de koşullarınıza uygun plan ile adım adım ilerleyerek belirlediğiniz zaman dilimi içerisinde gelecek hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu zaman dilimini olabildiğince kısaltmak için ise bireysel olarak değil birlikte tasarruf yapmayı seçebilirsiniz. Böylece planınızı birlikteliğin gücü ile daha hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirmeniz mümkün olur!

BİREVİM’in Birlikte Tasarruf Yöntemi ile yapacağınız tasarruflara size en uygun planla başlarsınız. Böylece size, gelecek planınıza ve koşullarınıza özel hazırladığımız tasarruf planı ile hem en nitelikli plana sahip olursunuz hem de birlikte tasarruf yaparak istikrarlı bir şekilde hedefinize kolayca ulaşırsınız.

Üstelik size özel fırsat ve kampanyalardan yararlanarak gelecek planınızı en avantajlı şekilde gerçekleştirmek için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım!

Benzer Yazılar
Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

Birevim

Tasarrufun Dijitali BİREVİM’de!

Birlikte TasarrufGenel

Yaza ev veya araba sahibi olarak girmeniz mümkün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven − 2 =