2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimSesli Makaleler

Birevim de şans faktörü önemli mi?

Birevim de şans faktörü önemli mi?

Şu an bu yazıyı okuduğunuza göre yakınlarınızın tavsiyesi, reklamlar, sosyal medya vb. sayesinde bir şekilde Birevim den haberdar olmuşsunuz demektir.

Ev sahibi olmak istediğiniz için de muhtemelen ilginizi çekmiş olmalı ki araştırmak istediniz.

Ve yaptığınız değerlendirmeler sonunda Birevim’in sıra tespitli yöntemlerinden biriyle ev sahibi olmaya karar verdiğinizi varsayalım.

Bu durumda bu yöntemle ev sahibi olmak isteyenlerin evlerini teslim alacakları tarihlerin belirlendiği noter huzurunda yapılacak sıra tespitine dahil olacaksınız.

Bu nokta da büyük ihtimalle aklınıza gelen ilk şey kendinizi ‘bende şans yok, bana çıkmaz’ gibi olumsuz koşullandırmak olacaktır.

Oysa bu düşünce yalnızca şans oyunlarında geçerli. Birevim de böyle bir şeye yer yok.

Çünkü, Birevim ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin evlerini teslim alacakları tarihler belirlenirken noter huzurunda yapılan işlem, bir çekiliş veya kura değildir.

Alışveriş merkezlerinde çok kez denk gelmişsinizdir. Şu kadarlık alışveriş yapana araba çekilişine katılma hakkı vb. uygulamalara. O çekilişte yalnızca bir ya da iki kişi araba sahibi olurken geriye kalan çoğunluk hiçbir kazanç elde edemez.

Böyle düşündüğümüzde Birevim de yapılan işlemin, bir çekiliş değil tam anlamıyla bir sıralama olduğunu daha net görebiliriz. Bu nedenle ‘bana çıkmaz, şanssızım’ gibi söylemlerde bulunmak yanlış olur. Çünkü Birevim yöntemlerine dahil olan herkes ev sahibi olur. Evini ilk ay alan müşteri de sonraki aylarda alan müşteri de aslında bu yolculuğa eşit şartlarda başlamıştır. Birevim’in sıra tespitli yöntemlerinde dikkat edilmesi gereken husus şeffaflık ve elde edilen toplam faydadır.

Bundan ne mi anlamalıyız?

Birevim yöntemlerine dahil olduğunuzda evinizi alacağınız son teslim tarihi belirlenir. Bir ihtimal bu tarihe kadar beklemiş olsanız dahi diğer ev sahibi olma yöntemlerine göre yine avantajlı olursunuz. Çünkü, hiçbir ek maliyet olmadan, tamamen faizsiz bir şekilde kendi evinizin sahibi olursunuz.

Tabi tek ihtimal bu değil. Noter huzurunda yapılacak sıra tespitinde evini ilk alacak kişilerden biri de olabilirsiniz. Böyle bir durumda kendi evinize hemen taşınır, başta belirlenen oranda artan taksitlerle çok daha kısa süre de ödemelerinizi tamamlamış olursunuz. Bu da çok avantajlı bir şekilde evinize kavuşmanız demektir.

Kısacası Birevim’in yaptığı, hangi müşterinin evini hangi tarihte alacağını belirlemektir. Ev alma sırası ilk ay olarak belirlenen de daha sonraki aylarda belirlenenler de avantajlıdır.

Diğer ev sahibi olma yöntemleriyle Birevim yöntemlerini karşılaştırdığımızda ne kadar avantajlı olduğunuzu daha net görebiliriz. Şimdi gelin kıyaslama yapalım.

Senaryo 1:

Ev sahibi olmak istiyorsunuz. Elinizde hiç peşin paranız yok. Konut kredisi kullanmaya karar verdiniz. Orta ve alt gelir grubunda bulunanların konut kredisi taleplerinin genellikle bankalar tarafından geri çevrildiği gerçeğini görmezden gelelim ve kredi başvurunuzun onaylandığını varsayalım.

Kredi kullanacağınız tutar 200 bin TL olsun. Bu durumda mevcut şartlarda geri ödeyeceğiniz miktar 120 ay vadede ortalama 450.000 TL olacak. Yani almış olduğunuz 200.000 TL tutarındaki ev için fazladan 250.000 TL ödeme yapmanız gerekecek. Üstelik aylık ödeyeceğiniz taksitler de 3.750 TL civarı olacaktır. Büyük ihtimalle bu iş için aylık yapabileceğiniz ödeme miktarının üzerine çıkarak bütçenizi zorlayacaksınız.

Birevim yöntemlerini tercih ederek aynı tutardaki bir evi almak istediğinizde ise, hiçbir ek maliyet, faiz, vade farkı vb. olmadan evin değeri neyse yalnızca onu ödeyerek, bütçenize göre taksitlerle kendi evinizin sahibi olursunuz.

Senaryo 2:

Ev sahibi olmaya karar verdiniz. Hiç birikiminiz yok. Konut kredisi faizlerinin yüksekliğinden ya da farklı nedenlerden dolayı bu yöntemi tercih etmiyorsunuz. Bu nedenle bireysel olarak yapacağınız tasarruflarla 200.000 TL değerinde bir ev almak istiyorsunuz. Her ay bütçenizden 2.000 TL tasarruf yapacaksınız. Bu da ev sahibi olmak için 100 ay beklemeniz demek.

Oysa Birevim’in sizin gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerle birlikte tasarruf yapmanızı sağlayan yöntemleri sayesinde 100 kişinin yer aldığı bir tasarruf programına dahil olduğunuzda çok kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Kısacası; bireysel tasarruflarınızla elde edeceğiniz birikimi, Birevim yöntemleriyle birlikte tasarruf yaparak çok kısa sürede tamamlarsınız. Çünkü Birevim ile tek başınıza değil, birlikte tasarrufun gücüyle hedeflerinize ulaşırsınız.

İşte bu yüzden Birevim de şansa ihtiyacınız yok! Ev sahibi olmanız yalnızca karşınıza çıkan fırsatı değerlendirmenize bağlı. Sonrasın da nasibinizdeki tarihte evinize kavuşabilirsiniz.

 

Bu konuda ilginizi çekebilecek bir makalemiz daha var. Aşağıdaki bağlantı üzerinden “Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

https://www.birevim.com/blog/sira-tespitli-yontem-nedir-nasil-yapilir/

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + 4 =