2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimMerak Edilenler

Birevim’in Sektöre Kazandırdıkları – 3 (Zamandan tasarruf)

Sektöre Kazandırdıkları 5

BİREVİM’İN SEKTÖRE KAZANDIRDIKLARI – 3

(Zamandan tasarruf)

Türkiye şartlarında bir ev sahibi olmak uzun zaman alabilmektedir. Ev sahibi olmakta oldukça zorlanan alt ve orta gelir grubunu ele aldığımızda bir ev alabilmek için asgari 7-8 yıl ödeme yapıldığı istatistiklerde görülmektedir. İkinci bir ev veya başka yatırımlar yapmak çoğu zaman alt ve orta gelir grubu için bir hayalden öteye gidememektedir.

Kredi kullanılarak yapılan alımlarda faiz ve vade farkı sebebiyle alınan evin borcunun bitmesi uzun yıllar almaktadır. Faizsiz ev alma sektöründe faaliyet gösteren firmaların uyguladığı sistemlerde ise “kira yardımı” adıyla müşterilere gereksiz maliyetler yüklendiği için durum kredi kullanılarak yapılan alımlardan çok farklı değildir.

Birevim’in faizsiz ev alma sektörüne kazandırdığı en önemli uygulamalardan biri de, müşterilerin zamanı etkin kullanarak ikinci yatırım planlarını da hayata geçirebilmeleridir. Birevim müşterilerine faizsiz tasarruf yapma imkanı sunarken uyguladığı model ile zamandan da tasarruf yapmalarını sağlamaktadır. Hal böyle olunca alt ve orta gelir grubunda bulunanlar dahi bir ev sahibi olduktan sonra ikinci bir ev daha veya bir araba, iş yeri, arsa gibi yatırımlara da girmek için fazlasıyla zamanlarının kaldığını görmektedirler.

Peki Birevim ile zamandan tasarruf nasıl yapılıyor? Evinizi teslim aldıktan sonra taksitleriniz, almış olduğunuz evin bedelinin binde dördü oranında artırılarak yeniden düzenleniyor. Artırılan taksitleriniz kalan borcunuzdan düşüldüğü için evinizin toplam maliyetine etki etmeden toplam taksitinizin sayısı azalmış oluyor. Örnek verecek olursak ev almak isteyen bir kişi hiç peşinat vermeden 120 kişilik bir tasarruf programına dahil olduysa ve evini ilk ay aldıysa bu uygulama neticesinde toplam borcu 81 ayda bitiyor. Haliyle Türkiye’de ve faizsiz ev alma sektöründe bir ilk olarak müşteri borcunu 39 ay erken bitirip zamandan etkili bir şekilde tasarruf yapmış oluyor. Müşteri dilerse bu 39 ayı değerlendirip başka yatırımlar için kullanabilir. Mesela bir ev sahibi olduktan sonra 39 ay taksitle bir de araba sahibi olunabilir. Kredili alımlarda ve faizsiz ev alma sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda fazladan ödenen miktarlar müşteriye bir fayda sağlamazken, Birevim’in bu modeliyle bizzat müşterinin kendisine fayda sağlamış olur.

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − nine =