2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte Tasarruf

Çalışan da, emekli de bu yöntemle ev sahibi oluyor

Çalışan da, emekli de bu yöntemle ev sahibi oluyor

Şöyle biraz gerilere gidelim. Emekli olmak; uzun yıllar sonunda elde edilecek emekli ikramiyesi ve bu ikramiyeyle alınacak ev anlamına gelirdi. O zamanlar emekli ikramiyesine biraz birikmiş parasını ekleyenler bir ev sahibi olabilirdi. Ya şimdi?

Şimdilerde emekli olup, emekli ikramiyesiyle ev sahibi olmak neredeyse hayal… Emekliler ikramiyesini almış olsalar dahi bu ikramiyenin yetersizliğinden dolayı karşılarına çıkan kredi yollarından kaçamıyorlar. Açıkçası üzücü bir durum! Yıllarca çalış, sonunda elde edeceğin para, ev sahibi olmana yetmesin. Maalesef, şartlar emeklileri ikramiyeyi peşinata sayıp yeni bir borcun altına sokmaya zorluyor. Hayat kısa olmasına rağmen çoğumuz bir ömür boyunca bir ev sahibi olmak için çabalıyoruz. Oysa bir ev sahibi olmak için bir ömür beklenilmemeli. İnsan, çalışırken bir ev sahibi olmak için adım atmalı, emekli olduğunda ise borç harçla uğraşmayıp hayatın kalanını rahat yaşayabilmeli.

Diyelim ki, emekli oldunuz. Henüz bir eviniz yok! Kirada oturmak istemiyorsunuz artık. Biraz birikmişiniz var; ancak o da ev almak için yetersiz. Bu durumda şartlar sizi tekrar çalışmaya zorlayabilir. Çünkü almak istediğiniz ev için yeniden borçlanmanız gerekecektir. Üstelik kredi kullanmayı düşündüyseniz ödeyeceğiniz faizin yükünü de çekmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

Tam bu aşamada dersiniz ki; hayat kısa, yıllarca borç ödeyemem! Keşke faizi olmayan, küçük küçük ödeyebileceğim, kısa vadeli bir borca girip istediğim evi alabilsem… Araştırırsınız. Bazı haberler görür sevinirsiniz, umutlanırsınız; ancak sonuç pek değişmez.

Evet, ülkemizde emekliye faizsiz kredi verilmesi yönünde çalışmalar yapılıyor; ancak ileride hayata geçirilmiş olsa dahi emekli maaşının en fazla 10 katına kadar verileceği türünde sınırlamalar konuşuluyor. Bu miktarda günümüz şartlarında ev almak için yeterli tutarı karşılamıyor.

Peki, ne yapsın emekliler, ev sahibi olmasınlar mı? Kesinlikle hayır! Hatta önce onların ev sahibi olması gerekir. Yıllarca çalıştıktan sonra rahat etmeliler. Her ay kapıya gelen ev sahibine ödeme yapmak zorunda kalmak, yıllar ilerledikçe daha zor gelir çünkü…

Mümkünse çalışırken ev sahibi olmak için adımlar atılmalı. En azından emekli olunca ev sahibi olabilecek kadar birikim yapılmalı. Çalışırken ev sahibi olamadıysanız, emekli olunca ev alacak yeterli miktarda paranız yoksa, emekliye faizsiz kredi verilmiyorsa üzülmeyin! Türkiye’de tamamen faizsiz, hiç fark ödetmeyen, taksitlerini sizin belirleyeceğiniz ve istediğiniz evi alabilmenizi sağlayan bir yöntem var. Bu yöntemi faizsiz ev sahibi olmayı yeniden tanımlayan Birevim uyguluyor.

Birevim ile çalışanlar kolaylıkla ev sahibi olabileceği gibi, emekli olanlar da zorlanmadan ev sahibi olabilirler. Birevim’in sunduğu yöntemlerle faizsiz, peşinatsız küçük taksitlerle sahip olabileceğiniz bir eviniz olabilir.

Birevim’in taksitli ev alma yöntemleriyle emekliler; emekliye faizsiz kredi arayışına girmeden, kredi kullanmadan kiracılık günlerini geride bırakarak yeni hayatlarının tadını çıkarabilirler. Belki emekli olana kadar kurulan o küçük sahil kasabasındaki şirin ev, belki şehrin içinde çocuklarınıza ve torunlarınıza yakın onlarla bol bol zaman geçirebileceğiniz ferah bir ev, belki de yazları hep birlikte gidilebilecek güzel bir yazlık… Neden olmasın!

Birevim ile ister çalışan olun ister emekli, peşinatlı ya da peşinatsız, tamamen faizsiz ve hiç fark ödemeden, 480 kişiye kadar çıkan tasarruf programlarına dahil olarak, aylık ödeyeceğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz.

Birevim’in özgün tasarruf yöntemleriyle, ev kredisine ihtiyacınız olmadan, faizsiz ev kredisi veren bankaları araştırmadan, ev satan firmaların sunduğu sınırlı seçeneklere bağlı kalmadan ev sahibi olmak zor değil.

Faizsiz ev nasıl alınır? Sorusuna yanıt arıyorsanız, Birevim’in tasarruf yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen şimdi 444 23 53 numaralı telefondan Birevim müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sixteen − two =