6.600 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

En İyi Touring Motosiklet Markaları ve Modelleri

Touring Motosiklet

Her sürücünün ihtiyacına uygun olarak üretilen motosikletlerin birçok türü bulunur. Touring motosikletler ise şehir içinde ya da şehir dışında, şehirlerarası yollarda veya akla gelebilecek herhangi bir yolculukta kullanılabilecek şekilde özel olarak tasarlanmış olan motosikletlere verilen isimdir. Uzun süren yolculuklarda ideal konforu sunacak şekilde tasarlanan bu araçlar, geniş gövdeleri, büyük motorları ve rahat sürüş pozisyonları ile ön plana çıkarlar. Diğer motosiklet türlerine göre touring motosikletlerin bir avantajı da selenin hem arkasına hem de yan taraflarına eklenebilen çantalar sayesinde eşya depolama konusunda da çok elverişli olmasıdır. Touring motosikletler ayrıca sürücüye ek olarak seyahat eden ikinci kişinin de rahatça yolculuk yapacağı kadar iyi donanıma sahip araçlardır.

Touring Motosikletlerin Özellikleri Nelerdir?

Özel teknoloji ve güçlü motorları sayesinde kilometreler boyunca herhangi bir sorun yaşamadan seyahat edebilmenizi sağlayan bu araçlar, konforlu bir seyahat deneyimi sunarlar. Bunun yanında motosiklette bulunan özel çantalar ise uzun seyahatlerde ihtiyaç duyduğunuz depolama alanına kavuşmanıza imkân sağlar.

Touring motosikletler uzun mesafeleri rahatça ve kolayca kat edebilmeniz için dizayn edilmişlerdir. Yere yakın olarak tasarlanan bu araçlar, uzun asfalt yolculukları için yapılmıştır ve bozuk yollar için uygun değildir. Eşya taşımak için de ideal olan bu motosikletler oldukça ağır araçlardır. Touring motosikletler, şehir içi kullanımında fazla yer kapladığı için kimi zaman bu anlamda sorun yaratabilirler. Büyük rüzgar kesici ön cam ve radyo yada GPS yön bulma sistemleri gibi yüksek teknoloji ile üretilen bu araçlarda herhangi bir arıza ile karşılaşmanız durumunda yüksek ücretler ödemeniz muhtemeldir.

Touring Motosikletlerin Avantajları Nelerdir?

Touring motosikletler uzun ve geniş olmaları sayesinde sürücülerine güçlü bir sürüş hissi yaşatırlar. Şehir içinde ya da dışında rahatça kullanılabilecek şekilde dizayn edilen bu araçların dik oturuş pozisyonuna sahip olmaları sayesinde kilometreler boyunca yorulmadan yol almak mümkündür. Bunun yanında kimi touring motosiklet modellerinde uzun sürüşlerin keyifli hale gelebilmesi için hız sabitleyici de bulunur. Bu hız sabitleyicileri sürücünün gaza müdahalesini ortadan kaldırarak belirlenen bir hızda kesintisiz olarak yol kat etme olanağı sunarlar.

Touring Motosikletler İçin Hangi Ehliyet Gerekir?

Kullanılacak touring motosikletlerin motor hacmine göre alınması gereken ehliyet de farklılık göstermektedir. Bazı touring motosikletlerinin motor hacmi büyük olduğu için sadece A sınıfı motosiklet ehliyeti ile kullanılabilirler. Bu A sınıfı ehliyeti alabilmek içinse 20 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıl A2 ehliyet sahibi olmak ya da 24 yaşını doldurmuş olmak zorunlu şartlar arasındadır. Bu koşulları sağlamadan A sınıfı ehliyet almak mümkün değildir.

Touring Motosikletleri Kimler Kullanabilir?

Oldukça gösterişli araçlar olan touring motosikletler, seyahat tutkunları için tasarlanan motosikletlerdir. Sık sık seyahat eden ve konforuna önem veren bireylerin tercihi olan bu araçlar, çoğu zaman en yeni motosiklet teknolojilerine sahiptir. Touring motosikletler uzun yıllardır şehirlerarası seyahatler için de kullanıldıklarından dolayı rahat bir sürüşe imkan tanıyacak şekilde dizayn edilen motorlardır. Özet olarak bu motosiklet türü, konforlu seyahat etmek isteyen, uzun yol yapmayı seven, güncel motosiklet teknolojilerini takip eden ya da çok fazla eşya ile seyahat eden kullanıcılar için uygun araçlardır.

Hayalinizdeki touring motosiklete kavuşmanın kredisiz ve faizsiz yolu için Birevim’in sunduğu Motosiklet Finansmanı sizi bekliyor! Koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile touring motosiklet sahibi olma hayalinize ulaşmanız için tek yapmanız gereken, Birevim motosiklet finansman planlarından size uygun olanı seçmek!

Benzer Yazılar
Bilgi BankasıBirevim

Kredi Kartı ile Araç (Araba) Alınır Mı?

Bilgi BankasıBirevim

2024 Motosiklet Plaka Çıkarma Ücreti Ve İşlemler

Bilgi BankasıBirevim

Engelli Raporuyla Alınabilecek Araçlar 2024

Bilgi BankasıBirevim

İstanbul’un Depreme En Dayanıklı İlçeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × five =