4.450 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

En Uygun Hangi Kredi, Konut ve Taşıt Kredisi Hesaplama

hangi kredi

Konut ve taşıt ihtiyaçları karşısında yeterli birikimi olmayan bireyler için en kolay çözüm, bankalardan ev ya da araç kredisi kullanmaktır. Tüketiciler bu noktada en uygun konut kredisini nasıl kullanacaklarının yolunu aramaktadırlar. Hangi Kredi ile ev sahibi olacağınızı araştırıyor ve ücretsiz kredi hesaplama sitelerini kullanıyorsanız iyice düşünmenizi öneririz. En uygun faiz oranları karşılaştırma ile zaman geçirmeden Birevim’i ziyaret ederek internetten kredi başvurusu yapmadan da ev sahibi olabilirsiniz. Peki en uygun konut ve taşıt kredisi nasıl kullanılır? Konut ve taşıt kredisi nasıl hesaplanır? Bu konuyu konut ve taşıt için ayrı ayrı ele alalım…

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

En uygun konut kredisini hesaplamak için öncelikle çekmek istediğiniz kredi tutarına ve ne kadar sürede geri ödemek istediğinize karar vermelisiniz. Ayrıca ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını da belirlemeniz gerekir. Bunun için de öncelikle aylık sabit giderlerinizi belirlemenizde yarar var. Ortalama aylık taksit miktarınızı netleştirip buna göre bir vade belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız kredi tutarı ve vade belirlendikten sonra kredi hesaplaması yaparak bankaların kredi tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Ödeyeceğiniz aylık taksit ve toplam tutarlar, bankaların faiz oranları birbirinden farklı olduğu için her banka açısından da değişecektir.  Konut kredisi hesaplama araçları sayesinde tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları konusunda hesaplama yapabilirsiniz. Kredi hesaplama işlemleri size faiz oranı, aylık taksit, toplam ödeme, ödenecek toplam faiz, ekspertiz ücreti, banka tahsis ücreti, ipotek ücreti ve yıllık maliyet oranı gibi bilgileri de sunar.

Konut Kredisi Çekmenin Şartları

Konut kredisi kullanabilmeniz için öncelikle kanıtlanabilir bir geliriniz ve en az 3 aydır devam eden sigortanız olmalıdır. Buna ek olarak kredi notunuz da bankanın kredi vermek için belirlediği aralığın içinde olmalıdır. Kredi notunuz ev kredisi alabilme ihtimalinizi etkilediği gibi bankanın size sunacağı faiz oranını da etkileyecektir. Bankaların açıkladığı düşük faiz oranları, çoğunlukla kredi notları en yüksek olan müşteriler için geçerli olmaktadır. Çekebileceğiniz maksimum kredi miktarı, gelirinizle orantılı olmak durumundadır. Alabileceğiniz maksimum konut kredisi de hane gelirinizin en fazla yarısı kadar olabilir.

Taşıt Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

En uygun taşıt kredisi kullanmak isteyen bireyler, kredi hesaplama araçları ile şubeye bile gitmeden kredilerini hesaplayabilirler. Kredi hesaplama araçlarını kullanarak istediğiniz taşıt kredisi miktarının faiz oranı, ödeme tutarı, kredi vade tutarı ve masraf hesaplamalarını oturduğunuz yerden kolayca öğrenebilirsiniz. Bankaların internet üzerinden hizmete sundukları kredi hesaplama araçları ile şubeye gitmeden taşıt kredinizi kolayca hesaplayabilirsiniz. Bankadan taşıt kredisi çekme işlemleriniz için bankalarından birinin internet sayfasına girip, ana sayfada karşınıza çıkan kredi hesaplamaları kısmından kullanmak istediğiniz kredi türünü seçebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve vade süresini de belirledikten sonra istediğiniz ödeme planıyla kredi başvurunuzu yapabilir, kısa sürede kredinize kavuşabilirsiniz.

Araç kredisi yalnızca sıfır kilometre araçlar için sunulmaz. Tüm bankalarda hem sıfır taşıt kredisi hem de ikinci el taşıt kredisi kolaylıkları mevcuttur, fakat bazı bankalar ikinci el taşıt kredilerinde, sıfır kilometre taşıtlara sunduğu kolaylıkları sağlamıyor. İkinci el araçlar için uygulanan faiz oranı, dosya masrafları ve kredi sigortaları, genellikle sıfır kilometre araçlara göre daha yüksek miktarlarda uygulanıyor. İkinci el araçların taşıt kredilerinde uygulanan bir diğer dezavantaj ise yaş sınırına uygulanan faiz oranlarıdır.

En Uygun Hangi Kredi?

İster konut ister taşıt için olsun kullanılacak tüm banka kredileri, tüketicilere yüksek faiz olarak geri döner ve bu da geri ödemelerde sorunlar yaratabilir. Aradınız ev ve araca giden faizsiz yol ise Birevim tasarruf planlarından geçiyor. Birevim’in sunduğu finansman planları arasından bütçenize uygun olanı seçerek ihtiyaçlarınızı kredisiz ve faizsiz bir şekilde kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi BankasıBirevim

Airbnb İzni Nasıl Alınır, Turizm Konutu İzin Belgesi Nasıl Alınır?

Bilgi BankasıBirevim

Yeni Ev Sahibi Kiracıyı Evden Çıkarabilir Mi?

Bilgi BankasıBirevim

Net m2 ve Brüt m2 Farkları Neler? Nasıl Hesaplanır?

Bilgi BankasıBirevim

Motosiklette ABS mi CBS Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 + twelve =