2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte TasarrufSesli Makaleler

Ev almak isteyene işte mükemmel bir seçenek: Birevim Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Birevim Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Ev sahibi olmak, günümüzde özellikle orta ve dar gelirli aileler için neredeyse bir hayalden ibaret. Ancak, bu durumun bir istisnası var…

Birevim’in uygulamış olduğu tasarrufa dayalı finansal model ile orta ve dar gelirli aileler kolaylıkla, hızla ve en uygun maliyetle ev sahibi olabiliyorlar. Küçük tasarruflarla elde edilen birikimler bu aileleri ev sahibi yapıyor.

Üstelik mevcut yöntemlerde olduğu gibi peşinat zorunluluğu Birevim’de yok. Tamamen faizsiz olan Birevim tasarrufa dayalı finansal modeli orta ve dar gelirli aileleri ev sahibi yapıyor, onların hayallerine dokunup mutluluklarına vesile oluyor.

Hepimiz kabul ediyoruz; orta ve dar gelirli aileler için tasarruf etmek, geçinmenin bile zor olduğu günümüz şartlarında çok daha güç; ancak bir şeylere sahip olmanın da tek yolu olarak karşımızda duruyor.

Belki sıklıkla orta ve dar gelirli aileler üzerinde duruyoruz; ancak Birevim’in tasarrufa dayalı finansal modeli sadece orta ve dar gelirli aileler için fayda üretmiyor; aynı zamanda orta üstü ve üst gelir grupları için de muhteşem fırsatlar sunuyor.

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Amerikalı iş adamı Warren Buffet’ın savunduğu düşünce şöyle: ‘Harcadıktan sonra kalanı biriktirmek değil, tasarruf edilecek miktarı kenara ayırdıktan sonra kalanı harcamak.’ belki de bu düşünce başlangıç için doğru bir adım olacaktır.

Üstelik, tasarruflar neticesinde birikim elde etmek tek başına kimi zaman zorlayıcı ve güç olabilecekken Birevim’in birlikte tasarruf modeliyle çok daha hızlı ve kolay birikim elde edebilirsiniz.

Çünkü Birevim, müşterilerinin beklentilerine yönelik geliştirdiği yöntemlerle herkesin kolaylıkla tasarruf etmesine, neticesinde ev başta olmak üzere gayrimenkul almasına yardımcı olur.

Şöyle ki…

Birevim’in tasarrufa dayalı finansal modeliyle ev sahibi olmak istediğinizde, size fikri ve eser hakları Birevim adına tescilli olan çeşitli yöntem alternatifleri sunulur.

Bunlar; Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi, Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi ve yazımızda detaylarıyla ele alacağımız Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemleridir.

Bu yöntemlerin tamamı, sizi kendi tasarruflarınızla elde edeceğiniz birikimlere göre çok daha kısa sürede, kolay ve en uygun maliyetle birikim elde etmeniz esasına göre hazırlanmıştır. Kendi ekonomik durumunuza göre en uygun olanı seçmek tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

Bu durumda aklınıza ‘Bu yöntemler hangi özelliklere göre ayrılıyor?’ sorusu gelebilir.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, Birevim yöntemlerinin her biri toplam fayda ve oluşan tüm faydanın tekrar müşteriler lehine kullanımı prensibine göre hazırlanmıştır. Yani hangi yöntemle tasarruf etmeyi seçerseniz seçin maksimum fayda elde edersiniz.

Birevim aslında tüm yöntemlerinde müşterilerini aynı hedefe farklı yollardan ulaştırır. Şöyle düşünelim. Cep telefonunuzda yer alan haritaya gitmek istediğiniz hedefi giriyorsunuz. Harita size hedefinize gitmeniz için birden farklı seçenek sunuyor. Siz bu seçeneklerden size ve planınıza en uygun olanı seçiyorsunuz. Birevim yöntemleri de tıpkı örnekte olduğu gibi sizi hedefinize götürmek için sunulan farklı seçeneklerdir.

Tabi ki müşterilerin farklı ihtiyaçlarına farklı çözümler üretmek adına Birevim yöntemlerini birbirinden ayıran birçok özellik bulunmaktadır. Yazımıza konu olan Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemini diğerlerinden ayıran en net özellik teslim tarihinin belirlenme şeklidir. Bununla birlikte bu finansal yöntem kendine özgü avantajlar da taşır.

Sıra tespitli yöntemlerde ev sahibi olmak isteyen kişiler bir tasarruf programında bir araya gelirler ve birlikte tasarruf yapmaya başlarlar. Aynı amacın etrafında toplanmış bu kişiler daha ilk aydan itibaren sırayla ev sahibi olurlar.

Aileler sırayla ev sahibi olurken kimin hangi sırayla evini teslim alacağı ise noter huzurunda düzenlenen sıra tespiti ile belirlenir. Bu yönteme Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi denmesinin sebebi de budur aslında.

Sıra tespitinin tüm müşteriler tarafından kabul edilmiş ve adil şartlarda olması son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki, burada yapılan işlem, bir çekiliş ya da kura değildir. Herkesin ev almaya hak kazandığı bir sıra tespitidir.

Tam bu aşamada akıllara şu sorular gelebilir. “Yapılan sıra tespitinde evini ilk alan ve daha sonraki sıralarda alanlar arasında bir adaletsizlik olmuyor mu?”, “Evini ilk sırada alan aileler daha sonra alacaklara göre daha şanslı mı?”

Aslında burada yüzde yüz bir adalet söz konusudur. Aileler sıra tespit işlemine eşit şartlarda katılırlar. Bir tasarruf programında bulunan tüm aileler bu kabul üzerine sıra tespitine girerler. Birevim açısından bir tasarruf programında sıralamadan ziyade herkes için elde edilecek toplam fayda daha önemlidir. Bir tasarruf programında bulunan tüm aileler teslim tarihlerine bakılmaksızın neticede çok büyük faydalar elde ederler.

Şimdi gelin Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi ile tasarruflarınızı nasıl kolaylıkla birikime dönüştürüp, elde ettiğiniz birikiminizle istediğiniz evi alabilirsiniz birlikte bakalım…

Diyelim ki bulunduğunuz ilde bir ev almak istiyorsunuz. Civardaki ev fiyatlarını araştırdınız ve ortalama 200 bin TL seviyelerinde olduğunu gördünüz. Bu durumda almak istediğiniz evin ortalama fiyatını 200 bin TL olarak düşünebiliriz. Artık bir şey netleşmiştir. “Ben 200 bin TL değerinde bir ev almak istiyorum” diyebilirsiniz.

Elinizde hiç peşin paranız olmadığını da varsayalım. Bu bir sorun olarak karşınıza çıkmaz. Bu durumda sıra tespitli tasarruf yöntemine peşinatsız olarak dahil olabilirsiniz. Bu arada peşinatı olan ailelerin peşinatı olmayanlara göre daha avantajlı konumda olduğunu unutmayalım.

Şimdi adım adım ilerleyelim. 200 bin TL değerinde bir ev almak istiyorsunuz ve peşinatınız yok. Geriye bir şeyi daha belirlememiz gerekiyor. Aylık ne kadar tasarruf yapabilirsiniz? Bu tutarı da tamamen kendi ekonomik durumunuza ve bütçenize göre siz belirliyorsunuz. Ben her ay 300 TL tasarruf yapabilirim diyebileceğiniz gibi 5000 TL tasarruf yapabilirim de diyebilirsiniz. Burada söyleyeceğiniz tutarı siz belirliyorsunuz.

Biz bütçemden her ay ortalama 1100 TL tasarruf edebileceğinizi varsayalım. Aylık tasarruf tutarınız kaç kişilik tasarruf programında yer alacağınızı da belirleyen önemli bir faktördür. Yani 200 bin TL’lik ev için hiç peşinat vermeden her ay 1100 TL ödeme yaptığınızı varsayarsak 180 kişinin yer aldığı tasarruf programına dahil olmanız sizin için uygun olacaktır.

Şimdi geldik son adıma. Artık sıra tespitine katılabilirsiniz. Yapılacak olan sıra tespitinde ilk olarak 180 kişi arasından evini ilk 6 ay sırayla alacak 6 kişi belirlenecektir. Belirlenen 6 kişi önümüzdeki 6 ay boyunca evlerini teslim alacaklar. Daha sonra bu tasarruf programında yer alan ve henüz evini teslim almamış 174 kişi arasından 6 kişi daha belirlenecektir. Bu durum her 6 ayda bir tekrarlanacaktır.

Burada bir ayrıntıya özellikle vurgu yapmak gerekir. 180 kişilik tasarruf programında bulunan herkesin evini teslim alacakları teslim terminleri bulunmaktadır. (Ör: 1. Ay ile 40. Ay arası gibi) Kısacası sizin için belirlenen bu teslim aralığında isminiz yapılan sıra tespitinde okunmadığı takdirde kesin teslim tarihiniz olan 40. Ayda ev sahibi olmaya hak kazanmış olursunuz.

Ve son olarak belirlenen teslim tarihinde Birevim, istediğiniz yerden beğendiğiniz evi alarak size teslim eder.

Şimdi de gelin Birevim’in Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemlerinin size sağladığı avantajlara bakalım.

  • Dar gelirli, orta gelirli veya yüksek gelirli aileler bu yöntemle herhangi fark ödemeden, almak istedikleri evin gerçek değeri neyse sadece onu ödeyerek ev sahibi olurlar. Faiz, vade farkı ya da ek maliyetler Birevim yöntemlerinde bulunmaz.
  • 480 kişiye kadar oluşturulabilen tasarruf programları neticesinde küçük küçük tasarruflarla da ev sahibi olabilirsiniz.
  • Sıra tespitli tasarruf yöntemi oldukça önemli bir finansal modeldir. Bu finansal model size toplam borcunuzu olması gerekenden çok daha erken bitirme fırsatı sunar.
  • Peşinatı olmayan aileler de bu yöntemden istifade ederek hızlı, kolay ve en uygun maliyetle ev sahibi olabilirler.
  • Bu yöntemi tercih eden aileler Türkiye’nin istedikleri yerinden beğendikleri herhangi bir satılık evi alabilirler. Bu ev yeni olabileceği gibi ikinci el bir ev de olabilir.

Birevim’in tasarrufa dayalı finansal modeli içerisinde yer alan Sıra tespitli yöntemleri anlattığımız bu yazımızda bir başka detaylı anlatımı da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şayet noter huzurunda yapılan sıra tespitlerini de tüm detayıyla öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantı üzerinden “Sıra tespiti nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

https://www.birevim.com/blog/sira-tespitli-yontem-nedir-nasil-yapilir/

Tüm yöntem ve kampanyalarımız hakkında daha detaylı bilgi alıp yüz yüze görüşme yapmak için 444 23 53 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six + 10 =