990 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

6 Adımda Ev Nasıl Alınır?

Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

Bir ev satın alırken mutlaka büyük krediler altına girilmesi ya da yıllarca birikim yapılmasına gerek yoktur. Peşinat ödemek ya da konut kredisi çekmek durumunda kalmadan 6 basit adımla ev sahibi olabilirsiniz. Peki 6 adımda kolayca ev sahibi nasıl olunur? İşte cevabı…

  1. Adım: Almak İstediğiniz Evi Seçin

Ev alma işlemlerine başlanması için en uygun evin seçilmesi ilk adımdır. Bir ev satın almadan önce cevap vermeniz gereken sorular bulunmaktadır. Bu sorular;

Evinizi ne kadarlık bir bütçeyle ve nerede almak istiyorsunuz? Eviniz için en uygun konumu seçmeli ve bütçenizi alacağınız eve göre değerlendirmelisiniz.

Ödeme planınızı belirlediniz mi? Ödemenizi ne sıklıkla ve ne kadar miktarda yapacağınızı düşünmeniz ve bütçenize göre belirlemeniz gerekmektedir.

İhtiyaç duyduğunuz finansal desteği belirlediniz mi? Eğer birikiminiz yoksa ev sahibi olmak için ihtiyacınız olan finansal desteği nereden alacağınızı belirlemeniz gerekir. Birevim’in tasarruf finansman planları, kredi kullanmadan ve faiz ödemeden ev sahibi olmanızı sağlıyor.

  1. Adım: Peşinat Ödeyip Ödemeyeceğinizi Seçin

Almak istediğiniz evi seçtikten sonra evin satın alma sürecine geçebilirsiniz. Belirlediğiniz evin tutarı için önce belirlediğiniz bir miktarda peşinat ödeyebileceğiniz gibi dilerseniz peşinatsız ev alma avantajına da sahipsiniz. Birevim’in konut finansmanı tasarruf planlarından peşinatlı ya da peşinatsız olarak dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planını seçtiğinizde organizasyon bedelinin dışında, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken tarihte alırsınız. Peşinat ödemek istemezseniz tasarruf planınızda yer alan organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi daha erken sonlandırırsınız.

  1. Adım: Taksit Miktarınızı Belirleyin

Peşinat ödeyip ödemeyeceğinize karar verdikten sonra ödeme miktarının nasıl taksitlendirileceğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için aylık olacak şekilde düşündüğünüz ve planladığınız miktarda ödeme yapabilirsiniz. Yüksek miktarlarda taksit ödemesi yapmak ödemenizin daha erken bitmesini sağlayacaktır. Birevim tasarruf finansmanı planlarında bütçenize göre ödeme yapma fırsatı sunulmaktadır. Böylece bütçenizi zorlayarak ağır yükler altına girmezsiniz.

  1. Adım: Sözleşme

Beğendiğiniz evle ilgili ödeme planınızı tamamladıktan sonra geriye sözleşme süreci kalır. Ev ile ilgili haklarınızı korumak ve herhangi bir zarara uğramamanızı sağlamak için sözleşme imzalanmaktadır. Bu sözleşmede satın alma işlemlerinin en ince detayları yer almaktadır. Böylece ileride herhangi bir problemle karşı karşıya kalmanızın önüne geçilir. Sözleşme ile ödeme işlemleriniz iki taraf açısından da güvence altına alınacaktır. Böylece taksitle ev alma süreciniz son bulacaktır.

  1. Adım: Noterde Sıra Bekleme

Noterde sıra beklenerek evinize ne zaman kavuşacağınız belirlenmiş olur. Sizin gibi daha önceden peşinatsız ev almak için Birevim’le anlaşmış diğer müşteriler de bulunmaktadır. Noter huzurunda alınan sıra ile belirlenmiş tarihle ödemeleriniz yapılır ve belirlenen tarihte ev sahibi olabilirsiniz.

  1. Hayalinizdeki Ev Sizin Olsun

Birevim’in sunduğu Konut Finansmanı tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek hayallerinizdeki eve kolayca kavuşabilirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanını seçtiğinizde konut sahibi olma hayalinize koşullarınıza uygun bir tasarruf grubuna dahil edilirsiniz. Bu şekilde teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir.

Kişiye Özel Konut Finansmanı seçtiğinizde ise konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile erişirsiniz. Kişiye özel konut finansmanında taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi zora sokmazsınız. Bu adımların ardından ev satın alma süreciniz tamamlanmış olur.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Esenler Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Bilgi Bankası

İzmir Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Bilgi Bankası

Arabam Ne Kadar? Araba Değeri Hesaplama

Bilgi Bankası

En Uygun Hangi Kredi, Konut ve Taşıt Kredisi Hesaplama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × 5 =