2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimMerak Edilenler

Birevim’in Sektöre Kazandırdıkları – 2 (Yüksek maliyetleri kaldırmak)

Sektöre Kazandırdıkları 3

(Yüksek maliyetleri kaldırmak)

Ev sahibi olmak isteyenlerin karşısına çıkan en büyük sorun şüphesiz maliyetlerin yüksek olmasıdır. Türkiye’de en çok tercih edilen ev sahibi olma aracının kredi kullanımı olduğu gerçeğinden hareketle faizlerin yüksek olması, taksitlerin orta gelir grubu üstüne hitap etmesi, alt ve orta gelir grubu için çözüm olmamayı beraberinde getirmektedir. Kredi kullanılarak alınan bir evin aylık ödenecek taksitleri yüksek olduğu gibi, evin toplam maliyeti ise gerçek değerinin çok çok üstüne çıkmaktadır.

Ev sahibi olmak isteyenlerin denediği alternatif yollardan olan faizsiz ev alma sektöründe ise durum kredi kullanımına göre kısmen daha iyidir; ancak yine de yüksek maliyetler göze çarpmaktadır. Bu sektörde faaliyet gösteren firmaların uyguladığı ve ev almak isteyen kişilere gereksiz ek maliyet getiren “kira yardımı” evin gerçek değerinin üzerinde alınmasına sebep olmaktadır. Evini teslim alan bir kişinin ödemeleri bir anda artıp, taksitlerine ilave ödemeler eklenmektedir. Hal böyle olunca ev alacak kişi; bir ev alıp, bir ev değerinden daha fazla ödeme yapmış olur.

Birevim; yola çıkarken ev sahibi olmak isteyenlere tamamen faizsiz bir çözüm sunmakla beraber faizsiz ev alma sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırarak, adeta faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlamıştır.

Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu model tamamen faizsizdir. Vade ne kadar uzun olursa olsun herhangi bir vade farkı istenmemektedir. Bunların yanında faizsiz ev alma sektörünün adeta kanayan yarasına da çözüm sunmuştur. Kira yardımı adıyla müşterilerden tahsil edilen gereksiz ödemeleri kendi yöntemlerine koymamıştır. Dolayısıyla Birevim ile ev sahibi olmak isteyen bir kişi, evin değerini uygun taksitlerle ödeyip, fazladan herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmaktan kurtulmuştur.

Birevim’in “kira yardımı” adıyla müşterilerden alınan gereksiz bedeli kaldırması, ev sahibi olmak isteyenlerden de yoğun ilgi görmüştür. Bu yoğun ilginin en büyük neticesi, sektörde faaliyet gösteren diğer firmaların da zamanla Birevim modelini örnek alarak “kira yardımı” adıyla alınan gereksiz ödemeleri müşterilere yüklemekten vazgeçmeleri olacaktır.

Birevim “kira yardımı” adıyla ev sahibi olmak isteyenlerden alınan gereksiz ödemeleri kendi modeline koymayarak aynı zamanda Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirmiştir. Bu büyük adım; ülkemize, ülkemiz insanına ve faizsiz ev alma sektörüne büyük kazanımlar sunacaktır.

Birevim vesilesiyle faizsiz ev alma sektöründe yer alan diğer kurumlar da müşteriye ek maliyetler getiren “kira yardımı” uygulamasından vazgeçebilirler. Böylelikle ev sahibi olmak isteyen bir kişi Birevim müşterisi olmasa dahi yüksek maliyetler altında ezilmekten kurtulmuş olur. Birevim sadece kendi müşterileri değil tüm faizsiz ev sahibi olmak isteyenler için de olumlu sonuçlar doğuran bir adımın öncüsü konumunda olur.

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 − 2 =