2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Konya Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Konya, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık altıncı şehridir ve toplam 31 ilçeden meydana gelir.

Konya’da Satılık Ev Fiyatları

Şubat 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde Konya ilinde satılık konutların fiyatları %106,77 artmıştır. Aynı özellikleri taşıyan ortalama satılık konut fiyatları 465.440 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 160 metrekaredir. Konya’da bulunan satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Şubat 2022 sonu itibarıyla 2.909 TL’dir. Benzer özelliklerdeki satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 21 yıl seviyelerindedir.

Konya’da konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler açısından yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2022 sonu itibarıyla konut için Konya ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Çumra olmuştur. Amortisman sürelerine bakıldığında ise Şubat 2022 sonu itibarıyla Konya ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Karatay, Meram, Selçuklu, Güneysınır, Halkapınar olmuştur. Bunun yanında amortisman süreleri dikkate alındığında Şubat 2022 sonu itibarıyla Konya ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra olarak sıralanmaktadır.

Konya Satılık Daire

Konya satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Ev almak için tercih edilebilecek pek çok yöntem vardır. Örneğin peşin ödeme yaparak konut satın almak, en masrafsız ev sahibi olma yoludur. En fazla tercih edilen yöntemlerden biri de banka kredisi kullanmaktır fakat banka kredisi kullanan tüketiciler ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizlerle karşılaşırlar.

Günümüzde kredisiz ve faizsiz bir şekilde ev almak hala mümkündür. Birevim, sunduğu tasarruf finansmanı modelleri ile kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkesi kendi evinin sahibi yapıyor. Banka kredileri ile uğraşmadan ve senelerce beklemenize gerek kalmadan ve siz de istediğiniz eviniz için ihtiyacınız olan finansmanı Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile alabilirsiniz.

Birevim çatısı altında ihtiyaçlarınızı karşılarken bütçenize uyan finansman planını seçmekte özgürsünüz. Bu planlardan Birlikte Konut Finansmanını ya da Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek, bütçenizi zorlamadan konut sahibi olabilirsiniz. Bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ev sahibi olabileceğiniz Birevim tasarruf finansman planları sayesinde ödemeleri kendi bütçenize uydurmanın verdiği rahatlığı yaşarsınız.

Birlikte Konut Finansmanı: Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planlarından Birlikte Konut Finansmanını seçtiğinizde sizinle aynı ödeme koşullarını taşıyan bir gruba dahil edilirsiniz. Birlikte Konut Finansmanı alternatifinde finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanmaktadır. Böylelikle hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşırsınız.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Kişiye Özel Konut Finansmanı Birevim’in bir diğer konut finansmanıdır. Bu planda konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşmanız sağlanır. Böylece taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi zorlamanıza hiç gerek kalmaz. Bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşayabileceğiniz Kişiye Özel Konut Finansmanı alternatifinde hayalinizdeki konuta rahatça ulaşma imkanınız vardır.

Birevim’in tasarruf finansmanı planlarında bütçenize göre peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planında tasarruf planınızın organizasyon bedeli haricinde kalan toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken bir tarihe çekebilirsiniz. Peşinatsız konut finansmanında ise sadece organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi erkene çekebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 − 16 =