2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Sivas Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

sivas satılık daire

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Sivas, ülkemizin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ilidir.

Sivas’ta Satılık Daire Fiyatları

Ocak 2022 sonu itibarıyla Sivas ilinde son bir yıl içerisinde satılık dairelerin fiyatları %86.08 oranında artmıştır. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık daire fiyatları 360.640 TL olurken, bölgede ortalama satılık daire büyüklüğü 140 metrekaredir. Bunların yanında Sivas ilinde satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 2.576 TL’dir. Bölgede benzer özelliklere sahip satılık dairelerin geri dönüş yani amortisman süreleri 27 yıl seviyelerindedir.

Ocak 2022 sonu itibarıyla daire için Sivas ilinde en fazla değer kazanan ilçeler arasında Merkez ilçesi ön plana çıkıyor. Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Ocak 2022 sonu itibarıyla Sivas ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Kangal, Merkez, Suşehri, Şarkışla, Zara olarak sıralanıyor. Sivas ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Divriği, Gemerek, Gürün, Kangal, Merkez olarak belirtiliyor.

Sivas satılık daire en uygun fiyatla nasıl alınır?

Günümüzde ev sahibi olmak isteyenlerin aklına gelen en ilk yöntem, banka kredisi kullanmaktır. Banka kredisi kullanmak cazip gibi görünse de tüketiciler ortaya çıkacak dosya masrafları ve yüksek faizler sebebiyle geri ödemelerde zorluklarla karşı karşıya gelebilirler. İnsanların istedikleri evleri satın almaları giderek zorlaşmaktadır. Faizsiz bir şekilde ev almak ise imkansız görünmektedir, fakat tasarruf finansmanlarından faydalanarak kolayca ev sahibi olmak mümkündür. Birevim, sunduğu tasarruf finansmanı modelleri ile kredi kullanarak faizlerle karşılaşmak istemeyen herkese kolayca ev aldırıyor. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı çözümleri ile herkes ödeme koşullarını tamamen kendilerinin belirleyeceği şekilde ev sahibi oluyor. Siz de Birevim ile istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansmanı senelerce beklemenize gerek kalmadan ve banka kredileri ile uğraşmadan kolayca elde edebilirsiniz. Birevim’in tasarruf planlarından faydalandığınızda ev almak için ihtiyaç duyduğunuz finansman desteğini Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle edinirsiniz.

Birevim tarafından sunulan tasarruf finansman planları ile konut ihtiyaçlarınızı karşılarken bütçenize uyan finansman planını seçebilirsiniz. Birevim’in tasarruf planları arasından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek ev sahibi olabilirsiniz. Bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ev sahibi olabileceğiniz Birevim tasarruf finansman planları ile ödemeleri kendi bütçenize uydurmanın verdiği rahatlığı yaşarsınız.

Birlikte Konut Finansmanı: Birlikte Konut Finansmanı seçeneğini tercih ettiğinizde sizinle aynı ödeme koşullarını taşıyan bir gruba girersiniz ve hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşırsınız. Birlikte Konut Finansmanı planında finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanmaktadır.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Birevim’in bir diğer konut finansmanı planı olan Kişiye Özel Konut Finansmanı ile konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun şekilde kavuşursunuz. Kişiye Özel Konut Finansmanında taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi zorlamanıza gerek yoktur. Bireysel tercihlerinizin getirdiği avantajları yaşayabileceğiniz bu alternatifle hayalinizdeki konuta kolaylıkla ulaşırsınız.

Birevim’in tasarruf planlarında kendi bütçeniz ölçüsünde peşinatlı ya da peşinatsız alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Peşinatlı konut finansmanında tasarruf planınızın organizasyon bedelini dışında kalan ve toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken bir tarihe çekebilirsiniz. Peşinatsız konut finansmanı tasarruf planını seçtiğinizde ise yalnızca organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi erken bir vakitte bitirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − 5 =