2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Genel

MÜSİAD Vizyoner’19 Zirvesi Birevim Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti

MÜSİAD Vizyoner’19 Zirvesi Birevim Ana Sponsorluğunda Gerçekleşti

Geliştirdiği tasarruf odaklı faizsiz finans modeli ile sektöre yön veren Birevim, bu yılın en kapsamlı vizyon ve teknoloji zirvesi “Vizyoner 19”un ana sponsoru oldu…

MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen Vizyoner Zirvesi, bu sene “Dijital Gelecek” temasıyla, 27 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı himayesinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Bu yıl 3. kez düzenlenen zirveye yurt içi ve yurt dışından 3000’e yakın iş insanı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu ve akademisyen katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen zirvenin ana sponsorluğunu Birevim üstlendi.

Müsiad Vizyoner 19 Zirvesinde Türkiye’nin gelecek vizyonuna ilişkin birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geniş örgütlenme ve faaliyet ağı ile kendi alanında dünyanın sayılı kuruluşları arasında yer alan MÜSİAD camiasını ekonomimize sağladığı katkılar için şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum” dedi. Türkiye’nin kendi içinde çok geniş yatırım, yurt dışında da çok geniş ticaret potansiyeli bulunan bir ülke olduğundan da bahseden Erdoğan “Sizlerin bu potansiyeli harekete geçirmek için yürüttüğü çalışmaları yakından takip ediyorum, yakından biliyorum.” şeklinde konuştu.

Programın ilk bölümünde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, İTO Genel Başkanı Şekip Avdagiç, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda katılımcı da yer aldı.

Programda konuşma yapan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, siyasetten diplomasiye, bilgiye erişimden onun güvenliği ve işlenmesine, ticaretin yeni kurallarından ticaretin yeni hatlarına, yeni piyasa koşullarından piyasaların yeni oyun kurucularına, milli gücü oluşturan yeni kavramlardan milli gücün yeni jeopolitik alanlarına kadar her sahada dönüşümü masaya yatırdıklarını anlattı.

Ancak burada ana ekseni dijital gelişim olarak belirlediklerini dile getiren Kaan, sözlerini şöyle sürdürdü “Çünkü yeni dünya düzeni diye tekrarladığımız sistem aslında; yeni kurallar, yeni oyuncular, yeni piyasalar ve yeni modeller silsilesini ‘dijitalleşme’ sistematiği üzerinden yeniden kurgulamaktır. Karşımızda eski ve yaşlı bir dünya var, oysa bizler şimdi, bu eski dünyanın yeni adetlerine uyumlu yepyeni algoritmalar kurmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Ama belirttiğim gibi bu algoritmalar hayatın her alanı için geçerli olacaktır.”

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı zirvenin ana konuşmacısı Geopolitical Futures’un Kurucu Başkanı ve Siyaset Bilimci George Friedman’dı.  

Zirvede ayrıca, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, alanlarıyla ilgili gelişmeleri paylaştı.

“Tasarruf da Dijitalleşme de Zorunlu”

Dijital Gelecek adına önemli değerlendirmelerin yapıldığı Müsiad Vizyoner Zirvesinde Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, Birevim’in böyle önemli bir organizasyona ana sponsor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çiftçi ayrıca, MÜSİAD çatısı altında yerli ve yabancı birçok iş insanıyla bir araya gelmenin yanı sıra; zirvenin adının, vizyonunun ve temasının etkili olduğunu vurgulayarak; “Bu ana sponsorluk, Birevim’in değerleri ve kurumsal kültürüyle büyük bir uyum içerisinde. Böyle bir sponsorluktan onur duyuyoruz. Dijitalleşmenin getirdiği çok sayıda olumlu sonuç var ve son birkaç yıldır bunların meyvelerini almaya başladık. Sadece kendi kuruluşumuz nezdinde söylemiyorum bunu, yeniliklere bizim gibi hızlı uyum gösteren çok sayıdaki Türk şirketi adına söylüyorum. Nitekim dünyanın önde gelen denetim danışmanlık şirketlerinden KPMG’nin CEO 2019 barometresi verileri de, Türkiye’deki şirketlerin CEO’larının konunun öneminin farkında olduğunun ve Avrupalı meslektaşlarına göre dijitalleşmeye çok daha hazır olduklarının altını çiziyor.” dedi.

Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Birevim adına hediye takdim etti.

Benzer Yazılar
BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

Birlikte TasarrufGenel

Yaza ev veya araba sahibi olarak girmeniz mümkün!

Ekonomi & FinansGenel

Tasarruflarla Türkiye Nasıl Daha Güçlü Hala Gelir?

GenelMerak Edilenler

Geleceğinizi Planlamanın En Yeni Yolunu Açıklıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − three =