2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

Sahibinden Satılık Müstakil Ev Almak İster Misiniz?

Müstakil Ev

Müstakil ev sahibi olmak, şehir yaşamının stresinden ve apartman katlarından boğulan herkesin aklından geçen düşüncelerden biridir. Müstakil evlere olan rağbetin en önemli nedenleri arasında şehrin gürültüsü, kirliliği ve betonlaşmadan uzak kalmak istemek bulunuyor.

Peki müstakil ev nedir? Üst üste katların olmadığı en çok bir ya da iki kattan oluşan genellikle dubleks tipinde inşa edilen evlere müstakil ev denmektedir. Örneğin villalar, mülkiyetin yalnızca ev sakinlerine ait olduğu müstakil evlere örnek verilebilir. Müstakil evler genellikle şehir dışında konumlandırılırlar; çünkü şehir merkezinde nüfusun yoğun olmasından dolayı çok katlı apartmanlar yaygındır.

Müstakil Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Sahiplerine yaşam özgürlüğü sunan müstakil evlerde mülkün tamamının kullanım hakkı size ait olacağı için daha fazla mahremiyete sahip olabilir ve dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Örneğin, müziğinizi yüksek sesle dinleyebilir, geç saatlerde dahi spor yapabilirsiniz. Arsa üzerine sıfırdan inşa edilen ev türleri olan müstakil evinizi kendi zevkinize göre yaptırabilirsiniz. Apartman dairelerinde yaşayacak kişilerin mimari tasarım konusunda söz hakları bulunmaz fakat müstakil evlerdeki bu durum çoğu kişiye cazip gelir ve müstakil eve sahip olma konusunda teşvik edici olur. Müstakil bir eve sahipseniz beğeninize ve ihtiyaçlarınıza uygun mimari değişiklikler yapmak sizin elinizdedir.

Müstakil evde yaşamanın bir diğer avantajı da evinizin içinde yaşarken değişen ihtiyaçlarınıza göre değişiklikler yapma şansıdır.  Evinizin inşa sürecine doğrudan dahil olarak istediğiniz müdahalelerde bulunma şansınız dahi vardır. Bunun yanında prefabrik bir eve sahip olabilir, iç dekorasyonu yeniden düzenleyebilir, kat sayısını bile yükseltebilirsiniz.

Müstakil Evlerin Avantajları Nelerdir?

Müstakil evlerin sunduğu en büyük avantaj, çok katlı olmamalarıdır. Özellikle apartman hayatından sıkılan kişilerin yoğunlukla tercih etmelerinde bu neden yatmaktadır. Yoğun bir iş temponuz var ise dinlenmeniz için gereken huzuru müstakil evinizde rahatlıkla bulursunuz. Genel olarak bir ya da iki kattan oluşsa da bazen üç katlı tripleks müstakil evler de bulunmaktadır.

Tek Katlı Ev Maliyeti Ne Kadar?

Müstakil evlerin sahip olduğu diğer önemli özelliklerden biri de kendine ait bahçesi olmasıdır. Sahip oldukları bahçeleri sayesinde organik tarıma da geçme şansı sunan müstakil bir eviniz varsa bahçenizde istediğiniz sebzeyi rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Bunun yanında evinizde bulunan bahçenizin büyüklüğüne de bağlı olarak bir yüzme havuzu yaptırabilirsiniz. Geniş aileler ve şehrin uzağında bir hayat sürmeyi tercih edenler için son derece ideal yapılar olan müstakil evler aile ile daha kaliteli zaman geçirme isteği ve şehir hayatının zorluklarından kaçmaya çalışmak gibi gerekçelere cevap verecek nitelikte yapılardır.

Sahibinden Satılık Müstakil Ev Alma Fırsatı

Hayalinizdeki satılık müstakil eve sahip olabilmeniz için kredi çekmenize gerek yok! Birevim’in Tasarruf Finansı ile konut ihtiyaçlarınız için gereken finansmana kredi çekmeden de ulaşabilirsiniz. Birevim tarafından oluşturulan Konut Finansmanı tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek hayalinizi süsleyen müstakil eve kavuşabilirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanı alternatifini seçtiğinizde ödemeleriniz koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile belirlenir. Bu alternatifte alacağınız finansmanın teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle saptanır.

Kişiye Özel Konut Finansmanı seçeneğinde ise konut sahibi olma hayalinize tamamen bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile ulaşırsınız. Bu alternatifte taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizi zorlamanıza gerek yoktur.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Veraset İlamı Nasıl Alınır?

Bilgi Bankası

Yapı Kullanma İzin Belgesi Nedir?

Bilgi Bankası

İskan Nedir? İskân Nasıl Alınır?

Bilgi Bankası

6 Adımda Ev Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six − two =