2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Bilgi Bankası

İstanbul Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

istanbul satılık daire fiyatları

Ülkemizin en kalabalık, ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri olan İstanbul, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34., nüfus açısından belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır.

Yükselen nüfusu ve gelişen şehir yapısı ile İstanbul, ülkemizin en pahalı konutlarının satıldığı ilçelerinden biridir. İstanbul’da yer alan bazı ilçelerde satılık daire fiyatları çok yüksek noktalara ulaşırken insanlar daha uygun fiyatlı ve daha nezih semtlere yerleşmeyi de planlıyor. İstanbul’da bir tarafta yeni inşaat projelerinin geliştirilmesi, kentsel dönüşüm alanlarının oluşturulması ve Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilen inşaatlar ile diğer yandan çok lüks konutlar ve rezidansların inşa edilmesi ile şehirde gayrimenkul piyasasının çok farklılaştığını gözlemlemek mümkün.

İstanbul’da Satılık Ev Fiyatları

İstanbul ilinde Ocak 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %119,73 artmıştır. Ortalama satılık konut büyüklüğü 115 metrekare olan İstanbul’da aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 738.415 TL olurken, satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Ocak 2022 sonu itibarıyla 6.421 TL olarak belirtiliyor. Bunun yanında evlerin geri dönüş, yani amortisman süreleri 16 yıl seviyelerindedir.

İstanbul’da konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler ise Ocak 2022 sonu itibarıyla sırasıyla Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu olmuştur. Bunun yanında İstanbul ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt, Sancaktepe, Sultangazi olarak belirtiliyor. İstanbul’da en geç geri dönüş süresine sahip ilçeler ise sırasıyla Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu şeklinde açıklanmıştır.

istanbul satılık daire

İstanbul Satılık Daire En Uygun Fiyatla Nasıl Alınır?

Ülkemizdeki ekonomik koşullarla ev sahibi olmak özellikle orta ve dar gelirli bireyler için giderek zorlaşıyor. Birikim yaparak ev almak ise hayal gibi görünüyor. Durum böyle olunca ev sahibi olmak isteyen ailelerin aklına gelen ilk seçenek ise banka kredisi kullanmak oluyor. Banka kredisi kullanmak cazip gibi görünse de tüketiciler yüksek dosya masrafları ve faizler nedeniyle geri ödemelerde zorluk yaşayabilmektedir. Birikimi olmayan bireyler ise tasarruf finansmanı şirketlerinin planlarından faydalanarak ev sahibi olma yolunu tercih ediyorlar. Birevim, konut sahibi olmak isteyen ancak finansman problemi yaşayan bireyler için çözümlerle geliyor. Birevim’in sunduğu tasarruf finansmanı planları ile konut ihtiyaçlarınız için gereken finansmana bireysel tasarruflara kıyasla çok daha kısa sürelerde ulaşmanız mümkün.

Birevim, ev sahibi olmak için tasarruf finansmanını tercih eden tüketicilere Birlikte Konut Finansmanı ve Kişiye Özel Konut Finansmanı olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. İster Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek hayalinizdeki eve ulaşmanız mümkün. Birevim Türkiye şartlarında olabilecek en düşük maliyetlerle konut finansmanı edinmek için en doğru adres! Peki Birevim’in konut finansmanı planları sizi nasıl ev sahibi yapacak?

Birlikte Konut Finansmanı: Konut sahibi olma hayalinize koşullarınıza uygun tasarruf planı ve dahil olduğunuz tasarruf grubu ile ulaşmanız için bu alternatifi tercih etmelisiniz. Birlikte Konut Finansmanı seçeneğinde finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Böylece hayallerinize birlikteliğin gücüyle daha erken ulaşırsınız.

Kişiye Özel Konut Finansmanı: Bu seçeneği tercih ettiğinizde ise bireysel koşullarınıza uygun tasarruf planınız ile konut sahibi olursunuz. Yani taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için ödemelerde zorlanmazsınız.

Benzer Yazılar
Bilgi Bankası

Arsa Tapulu Daire Nedir? Arsa Tapulu Ev Almak Mantıklı Mı?

Bilgi Bankası

Elektrik Aboneliği Nasıl Alınır? Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilgi Bankası

Su Aboneliği Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bilgi Bankası

Doğalgaz Aboneliği Nasıl Başlatılır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twenty − sixteen =