2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte TasarrufSesli Makaleler

Toplum Yararına Model; Hem Bireye Hem Ülkeye Kazandırır

Toplum Yararına Model; Hem Bireye Hem Ülkeye Kazandırır

Hepimizin bildiği gibi günden güne artan dünya nüfusuna paralel olarak barınma, bugün birçok ülkede yaşanan en önemli toplumsal sorunlardan.

Konut sahibi olma konusunda yapılan araştırmalardan ulaşılan genel verilere göre ise maalesef Türkiye ev sahibi olma oranında dünya ortalamasının oldukça altında kalıyor.

Ülkemizde özellikle son dönemde insanımızı konut sahibi yapmak için kamu ve özel sektörün ortak sorumluluk bilinciyle yürüttüğü sosyal konut projeleri, bu sorunu çözmede temel bir araç olarak görülse de talebi karşılama noktasında yeterli olmuyor. Zaten bu projelerden sınırlı sayıda kişi faydalanabiliyor. Bu nedenle insanımızın ev sahibi olma sorunu yine çözümsüz kalıyor.

Yani hayat pahalılığı ve giderek artan eşitsizliğin yükünü yine orta ve alt gelir grubunda bulunanlar çekiyor, ev sahibi olma hayalleri hep başka bahara erteleniyor.

Barınma ve konut sıkıntısının bireyin yaşamına etkisinin yanı sıra ülke ekonomisi üzerinde de ciddi etkileri olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Hatta bir ülkede isteyen herkesin kolaylıkla konut sahibi olabilmesi, ülkenin ekonomik refah düzeyinin bir göstergesidir demek yanlış olmaz.

Ancak ülkemizde maalesef mevcut ev alma yöntemlerinin birçoğu toplum yararına değil; faiz, vade farkı vb. ile yüksek karlar elde etme üzerine kurulu.

 Birlikte tasarruf alternatif değil günümüzde bir zorunluluktur.

Bu noktada mevcut koşullarda Birevim modeli; bir alternatif değil bu önemli sosyal sorunun tek çözümü, hatta daha net bir ifade ile bir zorunluktur.

Bu bilinçle Birevim, isteyen herkesi en kolay yoldan ev sahibi yaparken hem toplum yararını hem de ülke ekonomisini destekleyen bir sorumluluk üstleniyor.

Nasıl mı?

Borçlanarak değil tasarruf ederek ev sahibi olmanızı sağlıyor!

Birevim, hepimizin bildiği ancak pek azımızın uyguladığı bir yöntem olan ‘tasarrufu’ daha fazla uygulanır hale getirmeyi hedefliyor.

Ancak bunu yaparken bireysel tasarruflarla çok daha uzun zaman alacak birikimlere ‘birlikte tasarruf’ imkanı sunarak daha hızlı ve en kolay yoldan ulaşılmasını sağlıyor.

Yüklü miktarda borcun altında ezilmek yerine, tasarruflarınız sayesinde birikim elde etmenizi ve elde ettiğiniz birikim sayesinde bireysel tasarrufa göre çok daha kısa sürede ev sahibi olmanızı kolaylaştırıyor.

Milli ekonomiye katkıda bulunuyor!

Ülkemizde tasarruf alışkanlığı dünya ortalamasının oldukça altında. Bu durum maalesef uzun vadede ekonomik refahımızı olumsuz etkiliyor.  Birevim ‘birlikte tasarruf yöntemleriyle’ topluma tasarruf yapma alışkanlığı kazandırırken milli ekonomiyi de destekliyor.

Ayrıca uyguladığı tamamen yerli ve milli tasarruf modelinde dış kaynaklı fonlar kullanılmadığı için ekonomik büyümenin sürdürülmesine de önemli katkıda bulunuyor.

Tasarruflar neticesinde oluşan tüm fayda müşteriye dönüyor!

Birevim, müşterilerinin yaptığı ödemeleri hiçbir şekilde kendi lehine amaçlar için değerlendirmiyor.

Müşterilerin Birevim’e yaptığı ödemeler sadece teslim tarihi gelen müşterilerin teslimatının yapılması için kullanılıyor.

Herhangi bir ticari faaliyete sermaye yapılmadığı veya diğer yollarla bir kârlılık söz konusu olmadığı için ortaya yeni bir kazanç çıkmıyor ve bu kazancı paylaşım yoluna gitme gibi bir faaliyette bulunulmuyor.

Birevim, sunduğu ‘birlikte tasarruf’ yöntemleriyle birey adına edinme yollarını kolaylaştırırken toplum yanlısı bir çalışma prensibi uygulayarak ‘herkes için fayda’ sağlamayı hedefliyor. Tasarruflar neticesinde oluşan tüm fayda müşteriye dönüyor.

Toplumun her kesimine hitap ediyor!

Birevim’in toplumun her kesimini kucaklayan bir yapısı var. Dileyen herkes Birevim müşterisi olabiliyor. Birevim müşterilerinde herhangi bir ayrım gözetmeden; gelir durumu, meslek vb. kriterlere göre ayırmadan hizmet sunuyor.

Orta ve alt gelir grubunda bulunanlar Birevim yöntemleriyle bütçelerine göre ödemelerle hayallerine kavuşurken üst gelir grubunda bulunanlar da karlılık açısından Birevim yöntemlerini tercih ederek yeni yatırımlar yapma imkanı buluyorlar.

 Birevim organizatörlüğünde birlikte tasarruf

Aslında Birevim müşterilerinin birlikte tasarruf yapmasını sağlayan bir organizasyondur. Tasarrufa dayalı, faizsiz ve hiç fark ödemeden ev sahibi olmak isteyen kişiler, Birevim çatısı altında bir araya gelirler. Bir araya gelen bu kişilerin tamamı ev sahibi olana kadar Birevim bu organizasyonu sorunsuz bir şekilde sürdürmekle yükümlüdür. Birevim’in organizatör konumunda olduğu bu birliktelikte, ev sahibi olmak isteyenlerin haklarını korumak ve adaleti sağlamak hassasiyetle yerine getirilmesi gereken bir sorumluluktur.

Birevim kurulduğu günden bu yana ülkemiz ve insanımız adına en fazla faydayı sağlayacak faaliyetlerde bulunmuş, yöntem ve kampanyalarını bu doğrultuda güncellemiştir. İlerleyen dönemde de insanımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini en kolay yoldan karşılaması ve yeni yatırımlar yapma fırsatı bulması adına çalışmalarına devam edecektir.

Toplum yararına bu modeli kullanarak, hem kendimize hem de ülkemize kazandırmaya bugünden başlamalıyız. Bugün yapacağımız tasarruflar yarın hepimizin en büyük zenginliği olarak karşımıza çıkacaktır.

 

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + 5 =