TOPLAM
TESLİMAT
TOPLAM
TASARRUF
SAHİBİ

Faizsiz Finans Sistemi

Faizsiz Finans

Faizsiz finans sistemleri uygun taksitler yoluyla faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenlerin faydalandığı konut edindirme sistemleridir. Uzun süre kira ödeyen ve bu durumu sonlandırmak isteyen üyeler tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi kapsamında hayallerindeki eve kolayca sahip olurlar. Faizsiz finans ürünleri aynı zamanda ev alırken faiz ödemek istemeyen ya da birikimini hangi alanda değerlendireceği konusunda kararsız kalanlar için de uygun bir yatırım alternatifidir. Peki tasarrufa dayalı finans sistemi nedir? Faizsiz finans kurumları hangileridir? Faizsiz finans kurumları caiz mi? Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri nasıl çalışır?

Faizsiz Finans Sistemi Nedir?

Faizsiz finans sistemi bireylerin banka kredisi kullanarak faiz ödemelerine gerek kalmadan yalnızca taksit ödeyerek ev sahibi olmalarına olanak sağlayan bir finansman sistemidir. Bu sistemle ev sahibi olunabilmesinin yanı sıra araba ve iş yeri de alınabilir. Faizsiz finans sistemleri, faizsiz konut finansmanı veren finans kurumları değildir. Bu sistemler size almak istediğiniz ev için ihtiyacınız olan finansman konusunda destek olmaktadır.

Faizsiz Finans Sistemleri Nasıl Çalışır?

Faizsiz finans yöntemleri ve faizsiz finans hesaplama sonuçları her finansman şirketi için farklılık gösterir. Türkiye’nin köklü faizsiz finans kurumları arasında olan BİREVİM bünyesinde her bireye ve her bütçeye uygun konut finansman planları sunulur.

BİREVİM finansman planları içerisinden ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek hayallerinize faiz ödemeden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Birlikte Konut Finansmanı kapsamında finansman teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Kişiye Özel Konut Finansmanında ise taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bütçenizin kontrolü sizin elinizde olur.

Faizsiz Finans Yasası Nedir?

Faizsiz finans şirketleri açısından önem taşıyan faizsiz finans kanun taslağı yasalaşarak faizsiz finans sektörü için yeni bir dönemi başlattı. Faizsiz finans kanunu ile faizsiz finans firmaları BDDK gözetim ve denetimine tabi olacak ve sadece uygun görülen şirketler BDDK’ya üye olabilecekler. Faizsiz finans sektörü BDDK kurallarına göre kurulmuş ya da kurulması öngörülen tasarruf finansman faaliyetleri için firmalarda şu şartlar aranacak:

  • Sektörde güven ve istikrara zarar vermeyecek bir ortaklık yapısı,
  • İyi bir yönetim,
  • Yeterli mali güç,
  • Sağlam organizasyon yapısı.

Faizsiz finans BDDK kuralları çerçevesinde yasa henüz çıkmadan önce de yasanın getirdiği gereklilikleri uygulayan BİREVİM, intibak onayı alarak sürece en hazırlıklı tasarruf finansman şirketi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Faizsiz finans tebliği ile yasal düzenlemenin ana hatlarının da belirleyicisi olan şirketler arasında yer alan BİREVİM, faaliyete başladığı 2016 yılından itibaren sektörün standartlarının oluşması için çalışmalarını sürdürüyor.

faizsiz finans şirketleri

Tasarruf Finansman Şirketi BİREVİM

Tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi şirketleri arasında öne çıkan BİREVİM, faaliyetlerine başladığı günden bu yana Birlikte Tasarruf Finansı Yöntemi ile çalışıyor. Faizsiz finans kurumları arasında sektörün ilk firmalarından biri olan BİREVİM, kurulduğu günden bugüne yüzbinlerce kişiyi faiz ödemeden ev, araç ve iş yeri sahibi yaptı. Faizsiz finans kanunu için de bu kanunun çıkması için tüm gücüyle çalışan BİREVİM, bu süreçte oldukça aktif bir rol oynadı. Faizsiz finans sistemleri konusunda sektör hakkında bir farkındalık ve bilinirlik oluşturan BİREVİM’den sonra yeni tasarrufa dayalı finans sistemi firmaları kuruldu.

Özetlemek gerekirse BİREVİM’in amacı, tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemi kapsamında faizsiz finans ürünlerini sektörde daha fazla uygulanır hale getirip yeni hizmetler geliştirerek ülkemiz adına dengeli bir finans sistemi oluşmasına katkı sağlamaktır.


Formu Doldurun, Sizi Arayalım.
Adınız
Soyadınız
Cep Telefonunuz
Yaşadığınız İl
Yaşadığınız İlçe
Gelecek Planınız Hangisi?
Circle