TOPLAM
TESLİMAT
TOPLAM
TASARRUF
SAHİBİ

Tasarruf Nedir, Nasıl Yapılır?

tasarruf nedir

Harcanmamış gelir veya harcamalardan geriye kalan kalan tutar, tasarruf olarak adlandırılır. Yeni yatırımlar yapmak için kullanılabilen tasarruflar, doğru kullanıldığında ev ya da araba almanızı kolaylaştırırlar.

Tasarruf Nedir?

Tasarruf kelimesi günlük hayatta sık sık karşımıza çıkan kavramlardan biridir. Bu durumda akla hemen tasarruf nedir? sorusu geliyor. Tasarruf sözlük anlamı ise, para biriktirme ve artırım olarak Türkçede yerini almış durumda. Tasarruf anlamı açısından baktığımızda ise tam olarak idareli harcama üzerinden Türk diline yansıtıldığını görüyoruz. Tasarruf yapmak hem maddi hem manevi anlamda bize kazanç olarak geri dönecek bir harekettir. Bireyin para, zaman vb. gibi kaynaklarını en verimli olacak şekilde kullanması olarak kendini gösteren tasarruf sayesinde istenen hedefler daha kolay gerçekleştirilebilir. Peki tasarruf etmenin yolları nelerdir? Şimdi tasarruf örnekleri üzerinden tasarruf etmek ile ilgili detayları açıklayalım…

Neden Tasarruf Yapmalıyız?

Bireylerin kaynaklarını doğru kullanmaları için uygulamaları gereken yollar bütünü olan tasarruf, ihtiyaç fazlası olan ürünler satın almamızın önüne geçerek hem bize hem de doğaya pozitif anlamda katkı sağlamaktadır. Tasarruf yaparak birikim yapabilir ve bu birikimlerimizi yatırıma dönüştürerek kazanç elde edebilir ya da ev ve araba sahibi olmak için kaynak haline getirebiliriz.

Tasarruf Nasıl Yapılır?

Tasarruf önerileri olarak belirtebileceğimiz birkaç yolla kolayca tasarruf yapmak mümkündür. Gelir ve giderlerimizin dikkatli şekilde ayarlanması temeline dayanan tasarruf yöntemleri arasında en çok tercih edileni ihtiyaç fazlasını satın almamak ve ihtiyaç olandan fazlasını kullanmamaktır. Tüm bireylerin gelir gider durumu birbirinden farklı olduğu için tasarruf yöntemleri de birbirinden farklı olacaktır. Bu yöntemlerden en bilinenleri aktarmak gerekirse, aylık olarak kazandığınız paradan giderleri düşerek size kalan miktarı tasarruf için ayırabilirsiniz ve bunu yatırıma dönüştürebilirsiniz. Bununla birlikte yaşadığınız ev içinde elektrik ve su giderlerinden kısarak da aylık olarak elinizde daha çok para kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tasarruf Yaparak Ev Alınır mı?

Günümüz şartlarında sadece tasarruf yaparak ev sahibi olmak oldukça zordur, ancak eviniz için gereken miktarın bir kısmını tasarruf yaparak biriktirebilirsiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınarak, giderlerinizi ölçülü hale getirerek ve ev ekonominizde kısıtlamalar yaparak ev almayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Tasarruf finansmanı ise tam olarak bu noktada devreye girmektedir. Tasarruf finansman şirketleri arasından sizin bütçenize en uygununu seçerek kısa zamanda hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Tasarruf Yaparak Nasıl Ev Alınır?

Yalnızca tasarruf yapıp para biriktirerek ev sahibi olmak neredeyse imkansızdır, fakat doğru tasarruf finansman şirketi ile iletişime geçerek bu süreçte faizsiz bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Bütçenize en uygun ödeme alternatiflerini sunan tasarruf finansmanı şirketi olan Birevim’in hazırladığı ödeme planlarıyla kolayca evinize kavuşabilirsiniz.

Sizin için en uygun olan Birevim finansman planlarından birini seçtikten sonra banka masrafları ile uğraşmadan faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Senelerdir hayalini kurduğunuz eve, Birevim’in konut finansmanı tasarruf planlarından ister Birlikte Konut Finansmanını isterseniz de Kişiye Özel Konut Finansmanını seçerek ulaşabilirsiniz.

Peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerinden istediğinizi seçerek bütçenize zarar vermeden, en düşük maliyetlerle eviniz sizin olur. Peşinatlı konut finansmanı tasarruf planını seçtiğinizde organizasyon bedeli hariç, toplam finansman tutarının belirli bir kısmını peşin ödeyerek teslimatınızı daha erken tarihe çekebilirsiniz. Peşinatsız konut finansmanını seçerseniz tasarruf planınızda yer alan organizasyon bedelini peşin ödeyerek toplam taksit vadenizi daha erken bitirirsiniz.

Birlikte Konut Finansmanında teslim tarihiniz, dahil olduğunuz tasarruf grubunuzun noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Kişiye Özel Konut Finansmanı alternatifinde ise taksit tutarınızı ve teslimat tarihinizi kendiniz belirleyebildiğiniz için bireysel tercihlerinizin getirdiği kolaylıkları yaşarsınız.


Formu Doldurun, Sizi Arayalım.
Adınız
Soyadınız
Cep Telefonunuz
Yaşadığınız İl
Yaşadığınız İlçe
Gelecek Planınız Hangisi?
Circle