2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Genel

Bahar Aylarına Balkonunuzu Yenileyerek Girin

Bahar Aylarına Balkonunuzu Yenileyerek Girin

Yazın habercisi bahar ayının gelmesiyle balkon sezonu da açıldı. Pandemi koşullarının da etkisiyle evlerimizde daha fazla zaman geçirdiğimiz bu günlerde, balkonlarımız da artık evin en önemli yeri haline geldi. Ufak dokunuşlarla balkonunuzda yapacağınız yeniliklerle balkonda geçireceğiniz zamanları daha keyifli hâle getirebilirsiniz.

1. Bakımı Kolay Balkon Bitkileri Ekin

Bitki seçiminde balkonunuz doğrudan güneş alan, gölgede kalan ve rüzgâr esen kısımlarını belirleyin ve bitkilerinizi buna göre konumlandırın. Yaz aylarında uzun süre çiçekli kalan ve güneşi seven sardunyaya balkonunuzda mutlaka yer vermelisiniz. Çiçek açtığında balkonunuzu adeta cennete çevirecek olan ortancalar da en güzel balkon çiçekleri arasında ilk sıralardadır.  “Çiçekleri seviyorum ama bakamıyorum.” diyenlerdenseniz sizin için en güzel bitkiler ise sukulent ve palmiyeler olacaktır.

2. Güneş Enerjili Aydınlatmalar ile Tanışın

Hem enerjiden tasarruf etmenizi sağlayacak hem de akşam saatlerinde balkonunuzda sıcak bir loş ışık oluşturmanızı sağlayacak aydınlatmalar ile tanışın. Modeline göre duvara asabileceğiniz ya da saksı topraklarına saplayabileceğiniz solar aydınlatmalar, balkonunuzu çok keyifli hale getirecek üstelik enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacak!

3. Paletler ile Balkon Mobilyası Yapın

Son yıllarda pek çok farklı şekillerde kullanılan ahşap paletlerin en yakıştığı yer kuşkusuz balkonlar. İki paleti üst üste ya da biri dik biri yatay olacak şekilde birbirine çivileyip, ardından üzerine koyacağınız minder ve yastıklarla üzerinden kalkmak istemeyeceğiniz bir balkon mobilyası yapabilirsiniz. Üstelik paletler ile yapılan mobilyalar çok ekonomiktir.

4. Makromeden Kendi Hamağınızı Örün

Balkonunuzda keyifle sallanacağınız bir hamak olsa fena mı olur! Birkaç yumak makrome ipi ve birkaç tahta ile kolayca bir hamak yapabilirsiniz. Bunun için istediğiniz boyutu belirledikten sonra iki tahta parçasına birkaç santim arayla delikler açmanız, ardından bu deliklerden geçirdiğiniz makrome iplerini örerek tahtaların arasına germeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz boncuklar ve renkli kırlentler ile muhteşem hamak tasarımları elde edebilirsiniz.

5. Çayınızı Sürekli Sıcak Tutacak Çözümleri Keşfedin

Balkonda vakit geçirmek demek kesinlikle çay demek! Sürekli mutfağa gidip gelmemek için çayınızı daima sıcak tutacak çözümleri keşfedin. Bunun için jel yakıtlı ocaklar ya da mum hazneli demlikleri deneyebilirsiniz. Bu sayede özenle hazırladığınız balkonunuzun huzurlu ortamında daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

Birlikte TasarrufGenel

Yaza ev veya araba sahibi olarak girmeniz mümkün!

Ekonomi & FinansGenel

Tasarruflarla Türkiye Nasıl Daha Güçlü Hala Gelir?

GenelMerak Edilenler

Geleceğinizi Planlamanın En Yeni Yolunu Açıklıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 + three =