2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimMerak Edilenler

Birevim’in sektöre kazandırdıkları – 4 (Teslimatın geciktirilmemesi)

Sektöre Kazandırdıkları 6

BİREVİM’İN SEKTÖRE KAZANDIRDIKLARI – 4

(Teslimatın geciktirilmemesi)

Faizsiz ev alma sektöründe bulunan firmalardan ev sahibi olmak isteyenlerin karşısına genellikle iki tür teslim tarihi belirleme şekli çıkar. Bunlardan ilki ev sahibi olmak isteyenlerden oluşan bir tasarruf programında kimin hangi ay evini teslim alacağının noter huzurunda yapılan sıralama ile belirlenmesidir. Diğeri ise müşterinin ekonomik koşulları dikkate alınarak yapılan ödeme planına göre sıralamaya girmeksizin kesin teslim tarihinin belirlenmesidir.

Faizsiz ev alma sektöründe bulunan firmalardan ev sahibi olmak isteyen müşterilerin teslim tarihi geldiğinde bazı uygulamalarla teslim tarihi ertelenebilmektedir. Örneğin bir müşterinin başlangıçta verdiği peşinat şayet firmanın istediği düzeyde değilse o müşterinin evini teslim alacağı tarih geldiğinde ekstra bekleme süresi konulup, teslim tarihi ileri bir tarihe ötelenmektedir.

Bu ve buna benzer uygulamaların her şeyden önce müşteriye karşı bir haksızlık olduğunu savunan Birevim, tasarruf yöntemlerinin hiçbirine bu uygulamayı koymamıştır. Ev almaya hak kazanmış veya ev alma sırası gelmiş bir müşteriyi daha fazla bekletmek Birevim açısından kabul edilebilir bir durum değildir. Birevim, ev sahibi olmaya hak kazanmış ve teslim tarihi gelmiş bir müşterinin daha fazla bekletilmesinden doğacak menfaatleri bir kenara iterek, müşterinin menfaatlerini ön planda tutup, o müşterinin evinin teslim edilmesi gereğine göre hareket eder. Müşterinin peşinatı olup olmadığına, ne kadar peşinat ödediğine, taksit tutarına vb. koşullara bakmaksızın zamanında teslimat yapmanın gereğini uygulayan Birevim, müşteri yanlısı bir tutum sergileyip, hak olanı yerine getirir.

Birevim’in değerleri arasında bulunan adil yaklaşım, müşteri odaklılık, güvenilirlik, şeffaflık ve çözümcü yaklaşım bunu gerektirir. Faizsiz ev alma sektöründe faaliyet gösteren veya ilerleyen dönemlerde bu sektöre yeni katılacak kurumların da Birevim’in uygulamasının olumlu sonuçlarını görerek müşteri lehine olmayan bu uygulamadan vazgeçmeleri, sektörün daha fazla gelişip güven ve umut vermesi anlamına gelecektir.

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight + twelve =