2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimMerak Edilenler

Birevim’in sektöre kazandırdıkları – 6 (Fıkhi uygunluk)

Sektöre Kazandırdıkları 9

BİREVİM’İN SEKTÖRE KAZANDIRDIKLARI – 6 (Fıkhi uygunluk)

Birevim faizsiz ev alma modelini oluştururken her detaya hassas bir bakış açısıyla yaklaşmıştır. Ev sahibi olmak isteyen müşterilerin faiz hassasiyetini her zaman ön planda tutarak uygulamalarını bu yönde geliştirmiştir. Bilinmesi gereken bir başka gerçek ise, müşterilerinin hassas olduğu konularda Birevim daha fazla hassasiyet göstermektedir. Bütün çalışmalarının ve yöntemlerinin faizsiz ve helal dairesinde olmasına azami gayret göstermektedir. Bu konuda alanında uzman hocalardan destek almakta olup, Birevim’i bağımsız olarak denetleyecek bir danışma kurulu oluşturmanın da adımlarını atmıştır.

Uyguladığı tasarruf yöntemlerinin helal dairesinde olmasına, İslam Hukuku açısından uygun olmasına azami dikkat eden Birevim, bu konuda sektörde bir ilki de gerçekleştirmiştir. Birevim’in Tasarruf Yöntemlerinin Fıkhi Uygunluk Çalışması adıyla bir kitapçık hazırlatmıştır. Her çalışanın katılma zorunluluğu olan Birevim Tasarruf Yöntemlerinin Fıkhi Uygunluğu eğitimlerini hayata geçirmiştir. Bu alanda müşterilerden gelecek her tür soruya karşı çalışanlarının yeterli donanıma sahip olması gerektiği düşüncesiyle hareket etmiştir.

Faizsiz ev alma sektörünün şeffaf, denetlenebilir ve faizsizlik ilkesine uygun olması, ters düşmemesi gereğine inanan Birevim, müşteri ile karşılıklı imzalanan sözleşmelerini de fıkhi açıdan uygun olarak düzenlemiştir.

Sektörde faaliyet gösteren firmaların uyguladığı ve ev almak isteyen kişilere gereksiz ek maliyet getiren “kira yardımı” evin gerçek değerinin üzerinde alınmasına sebep olmaktadır. Yardımlaşma adıyla müşteriden tahsil edilen bu paranın İslam Hukuku açısından uygun olmadığının altını çizen Birevim, sektöre öncülük ederek “kira yardımı” uygulamasını hiçbir yöntemine koymamıştır.

Birevim; bilinçli veya bilinçsiz yapılan hatalar neticesinde faizsiz bir yolun amacı dışına çıkarak haksız kazançlar elde edilmesinin doğru olmadığı inancındadır.

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 + 1 =