2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Ekonomi & Finans

Milli Ekonomiye ‘Birlikte Tasarrufla Destek’

Milli Ekonomiye ‘Birlikte Tasarrufla Destek’

Son günlerde ülkemize yönelik yaşanan ekonomik saldırıların neticesinde sıkça duyduğumuz bir söylem var: ‘Milli Ekonomiye Destek’!

Peki ama nasıl?

Öncelikle ‘milli ekonomiye destek’ ifadesinden tam olarak ne anlamalıyız bir bakalım. Milli Ekonomiye Destek, tamamen kendi insanımızın üretimi ve emeğiyle ülkemizin kalkınmasını ve ekonomik bağımsızlığını tam anlamıyla kazanması için küresel güçlere karşı verilen mücadeleyi ifade eder.

Yani daha basit anlatımıyla milli ekonomiye destek; kendi faydamızı kendimiz sağlayacak düzeye gelene dek çalışmak ve başkalarına ihtiyaç duymadan ayakta kalabilecek güce erişmekle sağlanabilir.

Hiç kuşkusuz ülkesini seven vatandaşlar olarak hepimiz, zorlu zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde ülkemizin refahı için elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz. Kimilerimiz sürekli tükettiği ithal ürünlerden, markalardan vazgeçerek, kimilerimiz de yastık altında tuttuğu altınlarını, dövizlerini bozdurarak ülkesine destek olmaya çalışıyor. Ancak daha fazlasına ihtiyacımız olduğunun hepimiz farkındayız.

Peki nasıl olacakta milli ekonomimizi güçlendireceğiz?

Bugüne dek ‘bir’ olduğunda her zorluğun üstesinden gelmiş bir millet olarak faiz ve döviz lobisinin ülkemize yönelik finansal saldırılarına karşı, yerli ve milli tasarruf modelini kullanarak ekonomimizi güçlendirebiliriz!

Ulusal tasarruf oranının bir ülkenin ekonomik gelişme göstergelerinden biri olduğunu düşündüğümüzde ne yazık ki ülkemiz adına bugün karşılaştığımız tablo hiç iç açıcı değil. Bugün birçok ülke ile kıyaslandığında Türkiye’de bireysel tasarruf oranlarının çok düşük olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Bu durum maalesef uzun vadede ekonomik refahımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Bu yüzden içinde bulunduğumuz dönemde, ülkemizin ekonomisine destek olmak adına yapabileceğimiz en güzel şey konut, araba gibi asli ve yüksek maliyetli ihtiyaçlarımızı karşılarken dış kaynaklı fonlar kullanmak yerine yerli ve milli tasarruf modelini tercih etmek olacaktır.

Ülkemizin geçmişine Osmanlı Devletine baktığımızda vakıflar sayesinde eğitim kurumları, yol, çeşme gibi halka fayda sağlayan eserlerin kişilerin birlikte yaptıkları tasarruflar ile gerçekleştirildiği sonucuna ulaşırız. O dönem de kazanca duyulan saygı neticesinde yapılan tasarruflar ve bu sayede devletin ekonomik olarak desteklenmesi bugün yerini dış kaynaklara bağımlı bir ekonomiye bırakmış durumda.

Ulusal tasarruf oranının, bir ülke de yeni yatırımların yapılması, yeni sermaye mallarının üretimi, ekonomik büyümenin sürdürülmesi ve yaşam standartlarının yükseltilmesi adına çok büyük önem taşıdığı araştırmalar ile kanıtlanmış bir gerçek.

Bu da gösteriyor ki ‘birlikte tasarruf’ ile ülkemizi güçlendirmek elimizde. Bireysel tasarruflarımızı yastık altında tutmak yerine ‘bir’ olup birlikte hareket ederek hem ülke ekonomisine katkı sağlamak hem de geleceğe yönelik yatırımlar yaparak yarınımızı güvence altına almak bugün atabileceğimiz en doğru adımlardan.

Birevim’in sunmuş olduğu ‘Tasarrufa Dayalı Faizsiz Model’ sayesinde isteyen herkes yaptığı tasarruflarla ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlarken gayrimenkulüne veya arabasına en az maliyetle, faizsiz, vade farksız ve en kolay yoldan ulaşır. Birevim, tamamen yerli ve milli tasarruf modelini kullanır. Bu sayede, tasarruflar neticesinde elde edilen tüm fayda, tekrar tasarruf sahiplerine dönerken milli ekonomimizi güçlendirir.

Birevim, bu bakış açısıyla Eylül ayında milli ekonomiye artı destek kampanyası 1T4G’yi hayata geçirdi. Bu kampanya ile bireyler birlikte tasarruf yaparak ev ve araba başta olmak üzere ihtiyaçlarını kolaylıkla giderirken yapılan tasarruflar sayesinde ekonomimize can veriyor.

Birevim, bu yeni kampanya ile Türk insanına tasarruf alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Kampanyaya ismini veren 1T birlikte tasarruf yapma alışkanlığını simgelerken, 4G ise ‘güçlü birey, güçlü aile, güçlü ekonomi ve güçlü ülkeyi’ ifade ediyor.

Bu kampanya sayesinde milli tasarruf düzeyimizi arttırmak amaçlanıyor. Eylül ayı boyunca gerçekleşen satışlardan her gün bir kişiye hemen teslim fırsatı sunuluyor. Kampanya kapsamında, Birevim müşterileri çok özel teslimat terminlerinden yararlanma imkanı bulurken çalışma bedelinde de büyük avantajlardan faydalanıyor.

Benzer Yazılar
Ekonomi & FinansGenel

Tasarruflarla Türkiye Nasıl Daha Güçlü Hala Gelir?

Ekonomi & FinansGenel

Tasarruf Finansı ile Tarihte Gücüne Güç Katan Ülkeler

BirevimEkonomi & FinansGenel

Tasarruf Finansmanı Ekonomiye Nasıl Katkı Yapacak?

BirevimEkonomi & Finans

BDDK'dan 21 Tasarruf Finansman Şirketine Tasfiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 1 =