2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimGenel

Taksitli Ev Alma Fırsatı İle Birevim’i Tanıyın

Konut Fiyatları

Ülkemizde pek çok aile kiradan kurtulup kendi evine taşınmak istiyor. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirdikleri arayışlarında ise belirli kriterlere özen gösteriyorlar. Mesela en bilenen tabirle “kira öder gibi” taksitlerle Taksitli ev almak istiyorlar. Evine hemen taşınıp kendi evinde otururken taksit ödemek isteyenler bir hayli fazla. Taksitli ev almak istiyorum diyenler lokasyona da oldukça dikkat ediyorlar. Kimse kuş uçmaz kervan geçmez yerlerden şartları ne kadar uygun olursa olsun ev almak istemiyor. Belki böyle durumlarda yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenler olsa da, bu sayı genelleme yapılamayacak kadar az. Ancak istekler ve şartlar ne olursa olsun ev sahibi olmak isteyen herkesin birincil önceliği, faizsiz kredisiz ev sahibi olmak…

Bu yazımızda; Taksitli ev almak mümkün mü? Türkiye şartlarında kaç yolla ev sahibi olunuyor? Faizsiz konut kredisi veren bankalar var mı? Faizsiz konut kredisi nasıl alınır veya alınabilir mi? Birevim’i bütün ev alma yollardan ayrı kılan özellikler neler? Birevim ile Taksitli ev sahibi olmanın avantajları neler? Gibi soruların cevabını arayacağız.

TÜRKİYE’DE EV SAHİBİ OLMA YOLLARI:

 • Peşin para ile ya da borçlanarak ev sahibi olmak

Bu seçenek maalesef ülkemizde milyonlarca kişinin başvurabileceği bir çözüm değil. Çünkü pek çok kişi evini peşin para ile alabilecek maddi imkana sahip değil. Eşten dosttan borç alarak ev sahibi olmak ise pek mümkün olmuyor. Bir ev bedelinin tamamını farklı kişilerden borç alarak tamamlayabilseniz dahi alınan borçların geri ödemesi neredeyse imkasız hale geliyor. Üstelik yüklü miktarlarda geri ödeme yapmanız gerektiği için taksitle ev sahibi olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yol olmaktan çıkıyor. Borçlanarak ev sahibi olmaya bir örnekte; faizsiz konut projelerinden ev almayı söyleyebiliriz; ancak bu seçenekte ev fiyatlarının orta ve alt gelir grubuna genellikle hitap edemeyişi ve lokasyon sorununu hesaba katmak gerekir.

 • Banka kredisi ile ev sahibi olmak

Pek çok insan faizsiz ev kredisi nasıl alınır? Diye araştırsa da yapılan araştırma sonucunda ülkemiz şartlarında bunun mümkün olmadığını görülüyor. Banka kredisi ile ev sahibi olmak sık tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen ülkemizde milyonlarca ailenin yararlanamadığı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Banka kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin karşılaştıkları en büyük sorunlar ise şöyle; her isteyenin kredibilite sorunundan dolayı kredi kullanamaması, faizsiz ev kredisi veren bankaların olmayışı ve haliyle maliyetlerin ödenen faiz sebebiyle yüksek olması, taksitlerin ödenen faizden dolayı yüksek olması, peşinat zorunluluğu ve insanların manevi hassasiyetlerinden dolayı kredi kullanmak istememesi…

 • Senetle ev sahibi olmak

Faizsiz ev nasıl alınır? Sorusuna cevap arayan pek çok insanın karşılaştığı seçeneklerden biri de senetle ev sahibi olmak. Bu yöntem de yine pek çok kişiye maalesef uymuyor. Çünkü senetle satın almalarda genellikle borcun neredeyse tamamına yakını ödendikten sonra senetle satın alma kalan küçük bir kısmına uygulanıyor. Bu seçenekte ayrıca insanlar farklı lokasyonlardan ev sahibi olamıyor. Sadece bu satışa imkan veren belirli bölgede belirli satıcılardan ev sahibi olabiliyor.

 • Kooperatif yoluyla ev sahibi olmak

Bu yöntem artık günümüzde pek uygulanmıyor olsa da ev sahibi olma yolları arasında geçmektedir. Bu yöntemle ev sahibi olmanın en büyük dezavantajları ise; geçmişte yaşanan acı tecrübeler, sürekli maliyet artışları, teslimatın sürekli ertelenmesi ve olur olmaz ara ödemelerin ev sahibi olacak kişinin karşısına çıkması…

 • Devlet destekli ev sahibi olmak

Uygulama olarak kullanılabilir olmasına rağmen genele hitap edememesi TOKİ tarafından yapılan konutların ihtiyacın büyük bölümünü karşılayamaması, farklı lokasyon avantajı sunamaması pek çok kişinin bu imkandan yararlanamaması anlamına geliyor.

Yukarıda bahsi geçen ev alma yolları maalesef ülkemizde faizsiz nasıl ev alabilirim? Diyen milyonlarca kişinin sorununa çözüm olamıyor. Faizsiz vade farksız konut kredisi veren banka ya da finans kurumlarının da olmayışı neticesinde bir çözüm yolu olarak Birevim modeli devreye giriyor. Birbirinden özel avantajlarıyla Birevim ev sahibi olmak isteyen ve düzenli taksit ödeyebilen insanların derdine derman oluyor. Şimdi de Birevim’in ev alımını tabana yayan yöntemlerinin avantajlarını sıralayalım.

 • Öncelikle Birevim’de almak istediğiniz evin değeri dışında faiz, vade farkı ya da kira yardımı (kira ödemesi) gibi ev alacak kişiye ek maliyetler getiren gereksiz ödemeler yok.
 • Birevim ile isteyen herkes ev sahibi olabilir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Birevim’in tasarruf yöntemlerinden yararlanarak kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.
 • Birevim ile alacağınız evi diğer taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.
 • Birevim’de aylık ödeyeceğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Dilediğiniz kadar fazla vade yaptırıp taksitlerinizi daha az ödeyebilirsiniz.
 • Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; 120 kişilik tasarruf programına dahil olduğunuzda evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.
 • Diğer taksitli ev alma yöntemlerine göre Birevim’de evinizi daha kısa sürede alabilirsiniz.
 • Birevim’de ev alma sıranız geldiğinde gereksiz yere bekletilmezsiniz.
 • Birevim’de peşinat zorunluluğu yok. İsteyen hiç peşinat vermeden de ev sahibi olabilir.

Bir eviniz olsun istiyorsanız bütün seçenekleri yukarıda sizler için sıraladık. Elbette bütçenize ve ödeme durumunuza göre en iyi kararı siz vereceksiniz. En kısa sürede gönlünüzdeki gibi bir evin sahibi olmanızı diliyoruz. Bir başka yazıda görüşmek üzere…

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 1 =