2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

BirevimBirlikte TasarrufGenelSesli Makaleler

Hedefi tam 12’den vurmak mümkün!

Her şeyi hayal edebildiğimiz fakat hiçbir şeye sabretmeden ve emek vermeden ulaşamadığımız bir dünyada yaşıyoruz. Peki, zaten yapamam, başaramam dediklerimiz… Vazgeçtiğimiz veya daha azıyla yetindiğimiz hayallerimiz… Hepsini tek tek kaldırdığımız kutulardan çıkartıp, hayallerimiz için ilk adımı atma vaktimiz gelmedi mi?

Hepimiz gelecek için hayaller kuruyoruz. Fakat, bu hayalleri gerçekleştirmek için bir adım atıyor ya da en azından üzerine düşünüyor muyuz? “Eğer gelecek hakkında düşünmezseniz, asla bir geleceğiniz olmaz” diyor, başarılı iş insanı Henry Ford, dolayısıyla bir hayali gerçekleştirmek için ne yapmamız gerektiğini düşünmemiz ardından da hayalleri hedeflere dönüştürmek için geleceği planlamamız gerekiyor. 

Peki, geleceğimizi nasıl planlayabiliriz?

Hedeflerimiz ve hayallerimiz doğrultusunda hayatımızı şekillendirmek için zaman zaman kısa vadede zaman zaman ise uzun vadede planlara ihtiyaç duyuyoruz. Fakat, çeşitli sebeplerden ötürü bir gelecek planı yapmayı erteleyebiliyoruz. Bir önceki yazımızda da detaylıca bahsettiğimiz gibi ertelemeyi bir alışkanlık haline getirebiliyoruz. Üstelik sürekli ertelememizin bilimsel bir karşılığı bile var: “Procrastination” yani “Erteleme Hastalığı”. Bu durum, zaman zaman “Çok yoğunum, hiç vaktim yok.” şeklinde kimi zaman da “Hedeflerim var ama maddi olarak imkanım yok.” gibi çeşitli bahanelerle karşımıza çıkıyor.

Dolayısıyla hedeflediğimiz ve hayalini kurduğumuz şeyler için bir türlü adım atamıyoruz. Oysa biz bahane bulup, erteledikçe bu kısır döngünün içerisine kendimizi hapsediyoruz. Hiç şüphesiz ki hayallerimiz de ertelediğimiz için gerçekleşemiyor. Hem hayatımız hem hedeflerimiz ertelemelerimiz ve yapamayacağımızı düşündüğümüz şeyler yüzünden askıda kalıyor.

Öte yandan, hayallerimiz doğrultusunda bir gelecek planlayabilmek için öncelikle maddi imkanlara ihtiyaç duyuyoruz. Para biriktirerek tasarruf etmeye çalışıyor, maddi olarak daha rahat olduğumuz bir dönemde bir gelecek planı yapmayı uygun buluyoruz. Oysa kendi bütçemize uygun bir tasarruf planı ile geleceğimizi belirsizlikten kurtarmak çok kolay. 

Hayallerimizi gerçekleştirmek mümkün

Hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek yerine aslında hedeflediğimiz şeylerden vazgeçerek daha makul ve kısa sürede ulaşabileceklerimize yöneliyoruz. Dolayısıyla tatilde tekne turuna çıkmak ise hayalimiz, İstanbul’da boğaz turunu kendimize bir hedef olarak koyuyoruz. Hayallerimiz uğruna yapacağımız harcamalar yüzünden gelecekte maddi olarak zorlanacağımızı düşünüyoruz. En önemlisi de yarınlarımız için endişe ederken, bugünden tasarrufa başlamayı ve geleceğimizi planlamayı atlıyoruz.

Elimizde “İleride bir gün yapacağım, edeceğim, gideceğim, alacağım.” diyerek ne bugünü ne de geleceği içimizden geldiği gibi yaşayamamak kalıyor. Oysa, hayallerimizi gerçekleştirebiliriz. Üstelik hayallerimizi ve hedeflerimizi küçültmemize gerek kalmadan… Bugünden tasarrufa başlayarak geleceğimizi istediğimiz gibi şekillendirebiliriz. 

Geleceğimiz için ilk adımı birlikte atalım!

Ertelemeyi, hayallerimizi küçültmeyi hatta hayallerimizin gerçekleşmesini imkânsız olarak görmeyi bir kenara bırakarak, geleceğimiz için bir adım atmalıyız. Fakat, bazen hayallerimiz için ilk adımı tek başımıza atmamız güç olabilir. Böylesi bir durumda Birevim olarak hayalleriniz için atacağınız ilk adımda yanınızda olmak bizim için büyük bir gurur ve sevinç kaynağı olacaktır. Biz, hedeflerinizi tam 12’den vurmanıza vesile olmak için buradayız. Üstelik size, küçük tasarruflarla da hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için tasarruf paketlerimizi sunuyoruz.

Böylece hem uğruna çabalayacağımız ve gerçeğe dönecek bir hayalimiz hem de “hep birlikte” yapabileceğimize dair inancımız sağlam kalıyor.

Peki, siz de küçük tasarruflarla hedefinizi tam 12’den vurmaya hazır mısınız? 

Benzer Yazılar
Birevim

Arabayı Getir Evi Al, 2023 Araba Takas Kampanyası

Birevim

Orta Gelirliye Müjde! Yeni Evim Konut Finansman Programı

Birevim

Birevim İle Ev Sahibi Olan Mutlu Ailelerimiz

Birevim

Yeni Evlenecekler İçin Ev Alma Tavsiyeleri

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × 1 =