2.500 TL'den Başlayan Taksitlerle Ev Sahibi Olun!

Genel

Müsiad Expo’da Birevim Rüzgarı Esti!

Müsiad Expo'da Birevim Rüzgarı Esti!

Bu yıl İstanbul’da 17.si düzenlenen MÜSİAD EXPO,  21-24 Kasım tarihleri arasında rekor bir katılım sağlayarak 140 farklı ülkeden 7 binden fazla yatırımcı ve çok sayıda devlet adamını konuk etti.

Dünyanın en geniş katılımlı fuarlarından biri olan MÜSİAD EXPO, her iki yılda bir pek çok farklı sektörden firma ve iş insanını bir araya getirmesi açısından önem taşıyan dev bir organizasyon.

Birevim de bu önemli organizasyonda görkemli bir stantla yerini aldı.

Özellikle son dönemde, tasarrufa dayalı faizsiz finans sektöründe yaşanan gelişmelerin de etkisiyle ülke ekonomisine büyük katkılar sağlaması öngörülen bu sektör, fuarın gündem maddelerinden birini oluşturdu.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, bu yıl düzenlenen fuar için yaptığı açıklamada faizsiz finans sektörüne de değinerek, “Faizsiz sistem alternatif sistem değil, asıl sistemdir. Asıl olan faizsiz kazançtır. Sömürü sistemi olan faiz sistemi, sonradan ortaya çıkmıştır. Onun için faiz sistemini bitirerek adil bir ekonomik sistem kurmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Kaan, ayrıca Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi hakkında şu değerlendirmelerde de bulundu: “Sistem; güvenilir ve istikrarlı bir tasarruf aracı olmasının yanı sıra, ulusal tasarruf seviyesini artırma, konut finansmanı için kaynak sağlama, orta ve uzun vadede finansal istikrara katkı, dar gelirliler için uygun konut edinme imkanı gibi faydalar da içermektedir. Türkiye’de hali hazırda bu sistemin uygulayıcıları ve aynı zamanda MÜSİAD üyeleri de olan BİREVİM, EMİNEVİM, FUZULEV gibi firmalarımız bulunmaktadır.”

Birevim Standında Diriliş Sürprizi

Dört günlük organizasyon süresince büyük ilgi toplayan Birevim standı, fuarın en gözde stantlarından biri olarak binlerce kişiyi ağırladı.

Birevim ana sponsorluğunda seyircisiyle buluşan Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları; Cengiz Coşkun, Kayra Şenocak, Ayberk Pekcan, Celal Al, Melikşah Özen, Muhammed Emre Kaya, Nurettin Sönmez, Oğuz Yarımay ve Hakan Serim fuar boyunca Birevim standında sevenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirirken, Kılıç Kalkan gösterileri katılımcılara unutamayacakları anlar yaşattı.

Ayrıca Birevim standı içerisinde yer alan Ertuğrul’un Otağı da Diriliş seyircilerinin ilgi odağı oldu.

Fuar açılışını gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Müsiad Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Müsiad Genel Başkan Vekili Mahmut Asmalı ve Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısı İbrahim Al-Senoussi ve beraberindeki heyetle birlikte açılışın ardından Birevim standını ziyaret ettiler.

Ardından Vali Hüseyin Avni Coş ve Ak Parti Milletvekili Reşat Petek stantta, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi ile görüştüler.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise, yaptığı kapanış konuşması öncesi Birevim standını ziyaret ederek ana sponsoru olduğumuz Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ ve Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi ile bir araya geldi. Diziye olan beğenisini dile getiren Erdoğan, ayrıca Birevim standında Tasarrufa Dayalı Faizsiz Yöntemler hakkında bilgi aldı.

Stantta bulunduğu süre içerisinde dizinin senarist ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi ve dizisinin sevilen oyuncuları ile basına poz verdi.

Kapanışın ardından fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi; Cumhurbaşkanımızın Birevim standını ziyaretinden onur duyduğunu ifade ederken, Türkiye’de her iki evden birinin izlediği, ülkemizi tüm dünyada temsil eden, Cumhurbaşkanımızın da sevdiği ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin ana sponsoru olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. ‘Dizideki baş karakter ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda en önemli adımları atan Ertuğrul Gazi’nin faizsiz sistemini bugün halen ülkemizde devam ettiriyor, herkesi ev sahibi yapmak için çalışıyoruz.’ şeklinde konuştu.

Tasarrufa dayalı faizsiz sistemlerin ülkemizde yaşanan ekonomik sorunları ortadan kaldıracağına inandığını belirten Çiftçi sözlerini; ‘Bu inancın, bizi sektöre yepyeni bir soluk getirme heyecanıyla kuşattığı günden beri, faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz ve edeceğiz.’ şeklinde tamamladı.

Benzer Yazılar
BirevimGenel

BİREVİM’in BDDK Lisansı Onaylandı

Birlikte TasarrufGenel

Yaza ev veya araba sahibi olarak girmeniz mümkün!

Ekonomi & FinansGenel

Tasarruflarla Türkiye Nasıl Daha Güçlü Hala Gelir?

GenelMerak Edilenler

Geleceğinizi Planlamanın En Yeni Yolunu Açıklıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eleven + 16 =